Real Madryt - Rayo Vallecano 3 : 1

Spotkanie z Rayo Vallecano poza tym, że miały być to...

Spotkanie z Rayo Vallecano poza tym, że miały być to derby Madrytu miało bardzo ważne znaczenie dla układu w tabeli Primera Division, podobnie jak każde poprzednie i następne w lidze, gdyż Valencia i Real tylko czekają na wzajemne wpadki.
Real przez całe spotkanie posiadał przewagę i bardzo pewnie pokonał rywali zza miedzy 3 : 1. Autorem pierwszej bramki był... Etxeberria, który już w 11 minucie skierował piłkę do własnej bramki po strzale z rzutu wolnego Roberto Carlosa. Drugą bramkę w 38 minucie zdobył Morientes, który nie dał szans bramkarzowi gości. W 76 minucie na boisku pojawił się po kilkutygodniowej przerwie Luis Figo. Swoją pierwszą bramkę po przerwie zdobył już... minutę później, kiedy to wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Gutim. W ostatnich minutach Real spuścił nieco z tonu co wykorzystało Rayo zdobywają w 87 minucie honorową bramkę, a jej autorem okazał się Hernandez.
Tak więc Real po kolejnym zwycięstwie wciąż utrzymuje fotel lidera i coraz bardziej zbliża się do tytułu Mistrz Hiszpanii, trzeba jednak pamiętać, że Valencia tylko czeka na okazję...