Oceny zawodników po meczu z Rayo

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał u siebie z Rayo Vallecano 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 372 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa tadzio5g. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Przez 90 minut miał bardzo mało pracy i pewnie gdyby był na trybunach Santiago Bernabéu, razem z wieloma kibicami powoli zbierałby się do domu. On jednak miał jeszcze robotę do wykonania i spisał się znakomicie. Obronił dwa uderzenia graczy Rayo w doliczonym czasie gry, dlatego trudno nie mówić o nim jako o bohaterze Realu Madryt. Wczoraj uratował trzy punkty.
Daniel Carvajal
Zaliczył mecz pomiędzy przeciętnym a solidnym. Jego gra w ofensywie nie imponowała, nie szalał zbyt często prawym skrzydłem. W defensywie spisał się natomiast dosyć dobrze. Nie pozwalał rywalom na zbyt wiele, dlatego przynajmniej w tym aspekcie trudno mieć do niego jakikolwiek zarzut.
Raphaël Varane
Obrońcy Realu Madryt nie mieli wczoraj wiele pracy. Ataki Rayo były dość przewidywalne, a ofensywni zawodnicy grali po prostu słabo. Varane nie miał więc wysoko zawieszonej poprzeczki. Uniknął poważniejszych błędów, ale spotkanie było raczej z gatunku tych do zapomnienia.
Sergio Ramos
Dość bezproblemowy mecz kapitana, który kilka razy próbował pomóc w ofensywie. Strzelił nawet gola, ale sędzia słusznie go nie uznał, Sergio był bowiem na spalonym. Trzymał tyły w ryzach, obrona grała raczej bez zarzutu. Dość spokojny mecz stopera, choć końcówka meczu na pewno tak spokojna nie była.
Marcelo
Po raz pierwszy od 27 listopada rozegrał cały mecz, ale nie będzie wspominać go z wyjątkowym uczuciem. Zagrał co najwyżej średnio. Był dość przewidywalny w ataku, w defensywie nie było większych błędów, jednak jedna z najgroźniejszych akcji Rayo w pierwszej połowie rozpoczęła się właśnie po jego stronie. Nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji.
Luka Modrić
Zaprezentował Złotą Piłkę przed spotkaniem, jednak potrzebował nieco czasu, by znaleźć odpowiedni rytm. W świetnym stylu wypracował sytuację Marco Asensio w drugiej połowie meczu. Zagrał całkiem dobrze, choć tak naprawdę jego błysk widzieliśmy przede wszystkim tylko w tej jednej akcji.
Marcos Llorente
23-latek przyzwyczaił nas w ciągu kilku tygodni, że nie schodzi poniżej pewne poziomu i teraz znowu nas nie zaskoczył. Solidna gra w odbiorze, niezłe rozegranie i ponad 90 minut na dobrym, równym poziomie. Widać też, że coraz więcej zaufania mają do niego Kroos i Modrić, którzy częściej pozwalali sobie na ofensywne wyjścia. Marcos też zresztą ich nie unikał.
Toni Kroos
W pierwszej połowie był wyróżniającym się zawodnikiem Królewskich. Podawał dokładnie tam, gdzie chciał, solidnie pracował w defensywie, mógł zaliczyć dwie asysty – to on podawał do Lucasa i Asensio, gdy ci byli blisko pokonania bramkarza Rayo. Każda akcja przechodziła przez niego, a wisienką na torcie mogło być trafienie, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.
Lucas Vázquez
Nabiegał się z przodu i z tyłu, zabierając nieco obowiązków Carvajalowi. Popełnił sporo przewinień, ale jeszcze częściej to jego faulowali piłkarze Rayo. Po stronie plusów na pewno należy zapisać asystę. Lucas nie gra może zbyt efektownie, broni się za to liczbami. Tego samego w meczach ligowych nie mogą powiedzieć choćby Asensio czy Isco.
Karim Benzema
Od początku meczu był aktywny, choć nie zawsze szło to w parze ze skutecznością. Wykorzystał jednak swoją pierwszą sytuację, kiedy otrzymał podanie od Lucasa. Zrobił swoje.
Marco Asensio
Bardzo trudno ocenić pomocnika po takim meczu. Znów nie można odmówić mu ambicji, choć miewał momenty, w których znikał. Ma problem ze skutecznością i brakiem szczęścia – trudno wytłumaczyć kolejne dwie doskonałe sytuacje, które nie zakończyły się golem. Grał nieco bardziej ofensywnie, często pełnił funkcję drugiego napastnika, jednak nie przełożyło się to na jego liczby. Pole do poprawy jest ogromne.