/ marca.com

Bez gola u siebie w Lidze Mistrzów po 44 meczach

Pierwsza taka sytuacja od sezonu 2010/2011

Real Madryt zakończył bez gola wtorkowy mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z CSKA i tym samym przerwał passę 44 kolejnych spotkań ze zdobytą bramką na Santiago Bernabéu w Champions League.

Po raz ostatni Królewscy nie potrafili trafić do siatki przed własną publicznością w sezonie 2010/2011, kiedy to w półfinale mierzyli się z Barceloną Pepa Guardioli. Ekipa dowodzona przez José Mourinho przegrała pierwsze starcie 0:2, a autorem obu bramek dla Katalończyków był Leo Messi. Wygrana Blaugrany wywołała olbrzymią dyskusję z powodu czerwonej kartki, którą ujrzał Pepe.

Od tamtej pory Real Madryt zawsze strzelał gole na Santiago Bernabéu w Lidze Mistrzów. W sumie w 44 kolejnych spotkaniach Los Blancos wpisywali się na listę strzelców aż 127 razy, co daje średnią 2,9 bramki na mecz. CSKA przerwało trwającą ponad 7 lat serię Królewskich, przyczyniając się zarazem do najwyższej domowej porażki Realu Madryt w historii występów klubu w Champions League.