Oceny zawodników po meczu z CSKA

Jak nie grali nasi?

Real Madryt przegrał u siebie z CSKA Moskwa 0:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 461użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Lukfjon7. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Może mówić o sporym pechu. Nie mógł wiele zrobić w sytuacjach, gdy zawodnicy CSKA zdobywali bramki, a przy drugim trafieniu to właśnie po jego interwencji Gieorgij Szczennikow dopadł do piłki i podwyższył rezultat. W drugiej połowie zanotował udaną obronę strzału Nikoli Vlašicia. Mimo wszystko nie zrobił nic szczególnego, za co można by go wyróżnić.
Álvaro Odriozola
Był zdecydowanie zbyt niedokładny z przodu. W defensywie od czasu do czasu pokazywał się z niezłej strony, jednak na pewno nie zaliczy tego meczu do udanych. Zdecydowanie zabrakło mu argumentów, zwłaszcza gdy CSKA głęboko się cofało. Nie był odważny i precyzyjny, na czym mocno ucierpiała postawa Królewskich na prawej flance.
Jesús Vallejo
Widać na pierwszy rzut oka, że nie jest ograny. Brakowało mu zdecydowania, choć gdy przypomnimy sobie o jego urazach, wcale się nie dziwimy, że wczoraj zdarzało mu sie cofać nogę. Nie ponosi bezpośredniej winy za stracone gole, ale przy takim rezultacie niesmak pozostaje. Jego bilans w Lidze Mistrzów wygląda dramatycznie – dwa mecze (oba na Bernabéu), dwie porażki, bilans bramkowy 1:6.
Javier Sánchez
Kapitan Castilli pokazał, dlaczego gra w trzeciej lidze, a nie wyżej. Miał duży udział przy dwóch pierwszych trafieniach moskwian. Najpierw krył na radar, później został w blokach, gdy obiegał go Fernandes. Bardzo słabe zawody środkowego obrońcy.
Marcelo
Wrócił do gry po ponad dwóch tygodniach, ale drużyna niewiele zyskała. W ofensywie dawał mniej więcej tyle co Dani Carvajal przesnięty na pozycję lewego obrońcy, czyli bardzo mało. Brazylijczyk pojawiał się gdzieś z przodu, ale jego dośrodkowania były niecelne, a poza nimi nie miał nic innego do zaoferowania. Fizycznie w dalszym ciągu wygląda kiepsko.
Federico Valverde
W pierwszej połowie wyróżniał się dobrą grą w defensywie, jednak z przodu decydował się zwykle na proste rozwiązania, przez co gra Królewskich była zdecydowanie zbyt łatwa do przeczytania przez rywala. Po przerwie cofnął się jeszcze bardziej i po zejściu Llorente grał bliżej stoperów, ale… w defensywie było znacznie słabiej niż wcześniej. Dostosował się do poziomu Królewskich.
Marcos Llorente
To po jego stracie i nieudanym wślizgu CSKA wyprowadziło akcję, która przyniosła pierwszą bramkę. Do tego momentu trudno było mieć do niego jakiekolwiek pretensje. Grał nieźle, szukał gry, poświęcał się w defensywie. To było jednak za mało. Realowi brakowało w środku pola większej kreatywności, a Marcos jej nie gwarantuje. Z drugiej strony przy czterech znacznie bardziej ofensywnych zawodnikach przed nim to nie od niego oczekujemy większego wpływu na wydarzenia na połowie rywala.
Marco Asensio
Akcja, w której wziął odpowiedzialność na swoje barki i po wymianie piłki z Viníciusem i Benzemą mógł wpisać się na listę strzelców, była prawdopodobnie jego najlepszą w tym sezonie. Poza mizernym wykończeniem Marco zachował się wtedy świetnie i swoim ruchem umożliwił kolegom stworzenie takiej sytuacji. Oddał też strzał, który odbił się od poprzeczki. Mimo wszystko zaledwie kilka akcji i kolejne spotkanie z zerowym dorobkiem nie działają dobrze na jego status. Był aktywny, ale w dalszym ciągu powinniśmy wymagać od niego więcej.
Isco
W czasie meczu po swojej firmowej akcji, czyli „po co strzelać, skoro mogę jeszcze chwilę być przy piłce”, spytał kibiców, czego właściwie chcą. Czujemy się wywołani do tablicy, więc odpowiemy: dokładności, błyskotliwości, gry w piłkę, skuteczności, efektywności. Andaluzyjczyk zdaje się nie rozumiał swojej roli na boisku, a najlepsza okazję zmarnował beznadziejnym strzałem.
Vinícius Júnior
Jego postawa jest o tyle niepokojąca, że nie pokazjąc się z wybitnej strony, 18-latek i tak wybija się na tle pozostałych. Wczoraj błysnął kilka razy, skutecznie dryblował i stwarzał zagrożenie. Oddał sporo strzałów, ale znów miał problem ze skutecznością. To on wypracował Isco świetną okazję w pierwszej połowie. Vini nie zagrał dobrego meczu, co nie oznacza, że nie był lepszy od pozostałych zawodników Realu Madryt.
Karim Benzema
Otoczony przez trzech stoperów CSKA musiał szukać szczęścia poza polem karnym rywala, dlatego często widzieliśmy go nieco bliżej środka boiska czy na skrzydle. Nie grał jednak dobrze i po przerwie został zmieniony. Oddał zaledwie jeden strzał, choć warto podkreślić jego dobre odegranie do Asensio, po którym Hiszpan mógł zdobyć bramkę.