River Plate wygrywa Superklasyk na Bernabéu

Argentyńczycy potencjalnym rywalem Realu na mundialu

River Plate wygrało rewanżowy finał Copa Libertadores 3:1 z Boca Juniors, triumfując na Santiago Bernabéu dzięki dwóm bramkom zdobytym już w dogrywce. Zwycięzcy awansują dzięki temu do półfinału klubowego mundialu, na którym w finale mogą zagrać z Realem Madryt.

Prowadzenie Boca w końcówce pierwszej połowy dał Benedetto, który otrzymał świetne prostopadłe podanie od Nandeza i ograł ratującego się wślizgiem rywala, by na końcu uderzyć w sytuacji sam na sam obok bramkarza. River odpowiedziało w drugiej połowie trafieniem Pratto po świetnej akcji Fernandeza i Palaciosa. Na początku dogrywki drugą żółtą kartkę obejrzał Barrios z Boca, co zwiększyło szanse teoretycznych gospodarzy na zwycięstwo.

Ostatecznie prowadzenie River Plate w drugiej części dogrywki dał pięknym uderzeniem tuż zza pola karnego Qunitero, a mecz w ostatniej akcji zamknął Martinez, który po sprincie z piłką przez całe boisko wbił ją do pustej bramki, bo golkiper Boca pobiegł walczyć o górną piłkę w pole karne rywali. Warto dodać, że Boca kończyło mecz w 9, bo przez problemy fizyczne z murawy musiał zejść Gago.

Oznacza to, że River Plate wygrało swoje czwarte Copa Libertadores i jednocześnie zdobyło przepustkę na tegoroczny klubowy mundial. Argentyńczycy lądują w drugiej części drabinki i rozpoczną zmagania podobnie jak Królewscy od półfinału. Swój półfinał rozegrają 18 grudnia, a dzień później w 1/2 finału ekipa Solariego zmierzy się z Kashimą lub Guadalajarą. Jeśli oba zespoły wygrają swoje półfinały, to 22 grudnia zmierzą się w wielkim finale klubowego mundialu.

River Plate 3:1 Boca Juniors [dwumecz 5:3]
0:1 Benedetto 44' (asysta: Nandez)
1:1 Pratto 67' (asysta: Fernandez)
2:1 Quintero 109' (asysta: Mayada)
3:1 Martinez 120' (asysta: Quintero)

River Plate: Armani; Maidana, Montiel (73', Mayada), Pinola, Casco; Ponzio (59', Qunitero), Enzo, Palacios (97', Alvarez), Fernández (111', Zuculini), Martínez; Pratto
Boca Juniors: Andrada; Buffarini (111, Tévez), Izquierdoz, Magallán, Olaza; Nández, Barrios ( - 92'); Pablo (89', Gago); Villa (96', Jara), Benedetto (62', Abila) oraz Pavón.