Juvenil A gromi Romę

Popis strzelecki Królewskich

Juvenil A rozgromił Romę 6:1 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie. Dzięki temu Królewscy unikną konieczności rozgrywania dodatkowej rundy i od razu znajdą się w 1/8 finału. Dzisiaj na boisku różnica była ogromna. Tylko przez moment Roma była w stanie kontrolować wydarzenia. Przez resztę czasu podopieczni Daniego Poyatosa urządzali sobie popis strzelecki, w którym szczególnie wyróżniali się Rodrigo oraz Pedro Ruiz.

Real Madryt rozpoczął mecz idealnie. Już w 5. minucie Baeza dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym gospodarzy odnalazł się Mario Gila, który wpakował futbolówkę do siatki. Królewscy poszli za ciosem i prowadzenie podwyższył Rodrigo. Brazylijczyk wykorzystał podanie Marvina. Roma w pierwszym kwadransie nie istniała. Później się ocknęła, ruszyła do ataku i zepchnęła Blancos do defensywy. Bliski gola był Bucri, ale znakomitą interwencją popisał się Altube. Real Madryt zdołał przerwać oblężenie i trafił do siatki po raz trzeci. Tym razem na listę strzelców wpisał się Miguel Gutiérrez. Nokaut w pierwszej połowie.

Po zmianie stron Królewscy stworzyli sobie kolejną okazję. Ładną zespołową akcję mógł wykończyć Rodrigo, lecz tym razem Brazylijczyk minimalnie spudłował. Chwilę później Baeza znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Zamarion wyszedł z tego obronną ręką. W odpowiedzi Roma wyprowadziła kontratak i Riccardi pokonał Altube. Rzymianie mogli zdobyć kontaktowego gola, jednak Cangliano zmarnował swoją szansę, a chwilę później z bramki cieszył się Rodrigo. To było jego szóste trafienie w tym sezonie Ligi Młodzieżowej UEFA. W 73. minucie na murawie zameldował się Pedro Ruiz i on również chciał zaznaczyć swoją obecność. W doliczonym czasie gry dwukrotnie wpisał się na listę strzelów, ustalając wynik spotkania na 6:1.

AS Roma - Real Madryt 1:6 (0:3)
0:1 Mario Gila 5’ (asysta: Miguel Baeza)
0:2 Rodrigo Rodrigues 9’ (asysta: Marvin Olawale)
0:3 Miguel Gutiérrez 24’ (asysta: Víctor Chust)
1:3 Alessio Riccardi 59’ (asysta: Mory Bamba)
1:4 Rodrigo Rodrigues 70’ (asysta: Alberto Fernández)
1:5 Pedro Ruiz 91’ (asysta: Alexandru Tirlea)
1:6 Pedro Ruiz 94’

AS Roma U-19: Emanuele Zamarion, Francesco Semeraro, Riccardo Cargnelutti (Alessio Santese 85’), Daniele Trasciani, Stefano Parodi, Andrea Marcucci (Kéres Masangu 85’), Jean Freddi Greco (Mory Bamba 57’), Salvatore Pezzella (Luca Chierico 76’), Alessio Riccardi, Gianmarco Cangiano, Flavio Bucri (Ludovico D’Orazio 46’).

Real Madryt U-19: Diego Altube, Alexandru Tirlea, Mario Gila, Víctor Chust, Miguel Gutiérrez, Antonio Blanco (Fran Rivera 61’), Carlos Algarra (Moha Moukhliss 82’), Miguel Baeza, Marvin Olawale (Álvaro Martín 61’), Rodrigo Rodrigues (Pedro Ruiz 73’), Alberto Fernández (Saúl García 72’).