Castilla zrównała się punktami z liderem

Królewscy pokonali Guijuelo

Rezerwy Realu Madryt pokonały na własnym stadionie Guijuelo 1:0 i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Sytuacja na szczycie jest bardzo ciekawa. Aż cztery czołowe zespoły mają tyle samo punktów – po 26. Gdyby Królewscy strzelili dwa gole więcej, byliby liderami. W dzisiejszym spotkaniu zwycięstwo madrytczykom zapewnił Cristo, który tym samym wyprzedził Viníciusa i jest już najlepszym strzelcem Castilli w tym sezonie z dorobkiem pięciu goli.

Pierwszą dobrą sytuację spotkania stworzyła sobie Castilla. Dośrodkowywał Fran García, a jeden z obrońców był bliski wpakowania piłki do własnej bramki. Królewscy zdołali narzucić swój rytm i Guijuelo długo nawet nie znajdowało się w pobliżu pola karnego gospodarzy. Zmieniło się to dopiero w 23. minucie. Raúl Ruiz pomylił się ledwie o kilka centymetrów, Luca miał sporo szczęścia. Od tego momentu goście zaczęli przejmować inicjatywę. Znakomitą okazję miał Pallarés, lecz uderzył słabo. W końcówce pierwszej połowy sędzia mógł podyktować rzut karny po faulu na Cristo, chociaż nie była to sytuacja całkiem oczywista.

Po zmianie stron gra wyglądała tak, jakby mecz miał się zakończyć bezbramkowym remisem. Castilla zupełnie nie miała pomysłu na przełamanie obrony Guijuelo. Manolo Díaz przeprowadził dwie zmiany i obraz meczu się poprawił. Kluczowa akcja rozegrała się w 67. minucie. Franchu dośrodkował, a Cristo pokonał Felipe Ramosa. Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa, lecz udało się udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Później Królewscy mogli mówić o sporym szczęściu. Luca obronił strzał z dystansu, a dobitka na niemal pustą bramkę okazała się niecelna. Seria ataków Guijuelo nie przyniosła efektu i trzy punkty zostały w Madrycie.

Real Madryt Castilla – Guijuelo 1:0 (0:0)
1:0 Cristo González 67’ (asysta: Franchu)

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Fran García, Adrián de la Fuente, Manu Hernando, Sergio López, Jaume Grau, Álvaro Fidalgo, Jorge de Frutos (Alberto Fernández 65’), Jaime Seoane (Augusto Galván 62’), Franchu (Gorka Zabarte 89’), Cristo González.

Guijuelo: Felipe Ramos, Iván Pérez, Pepe Carmona (Manu Dimas 86’), Jesús Muńoz, Jonathan Martín (Javi Borrego 63’), Carlos Rubén, Raúl Ruiz, Julián Luque, Pablo Pallarés, Nacho Pérez, Juanra.