Trzydzieści cztery minuty Bale'a w Albanii

Walijczyk nie uchronił swojej kadry przed porażką

Gareth Bale rozegrał 34 minuty w sparingowym meczu swojej kadry w Albanii. Walijczyk pojawił się na boisku tuż po tym, jak gospodarze wyszli na prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Bekima Balaja w 59. minucie spotkania. Atakujący Królewskich zajął na murawie pozycję drugiego napastnika łącząc ją momentami z obowiązkami mediapunty oraz prawoskrzydłowego. Ostatecznie jego ekipa, w której Ryan Giggs postawił na wielu młodych piłkarzy, przegrała właśnie 0:1.

Przypomnijmy, że w poprzednią niedzielę Bale w meczu z Celtą w pierwszej połowie został brutalnie kopnięty przez Hugo Mallo. Chociaż kostka Walijczyka mocno napuchła, ten pozostał na boisku, by nie osłabiać opcji ekipy, która wcześniej w ciągu pierwszych 45 minut wykorzystała już dwie zmiany. Ostatecznie atakujący po ostatnim gwizdku schodził z murawy wyraźnie kulejąc, ale klub od razu przekazał, że chodzi jedynie o mocne stłuczenie i puścił piłkarza na zgrupowanie reprezentacji Walii. Tam zawodnik dwa dni pracował z fizjoterapeutami i ostatecznie rozegrał pełne starcie Ligi Narodów z Danią. Następnie udał się także na sparing do Albanii, gdzie wszedł w drugiej połowie.

W tym spotkaniu Bale raczej głównie wspomagał rozegranie swojej ekipy, nie odnajdując za wielu szans na oddanie uderzenia. W swojej najlepszej sytuacji nie dał rady dwóm rywalom w przepychance w okolicach piątego metra od bramki rywali. Poza tym wykreował dosyć dobrą sytuację Aaronowi Ramseyowi, ale ten oddał zły strzał. Do tego w 84. minucie Gareth zarobił żółtą kartkę za przerwanie wyjścia rywala do kontry. W ostatniej akcji meczu gracz Królewskich wykonywał jeszcze rzut wolny z lewej strony pola karnego, ale trafił jedynie w mur.

Ostatecznie atakujący pomimo problemów po meczu z Celtą rozegrał ponad 120 minut w reprezentacji. Na treningu w Valdebebas należy spodziewać się go dopiero w czwartek, czyli na dwa dni przed meczem z Eibarem. Być może fakt odbycia długiej podróży i późniejszy powrót sprawią, że Walijczyka zabraknie w podstawowej jedenastce na sobotni mecz ligowy. Warto przypomnieć, że przed przerwą na kadry atakujący rozegrał dwa pełne starcia z Celtą i Pilznem oraz 70 minut w spotkaniu z Valladolidem.