Pewna wygrana Belgii, czyste konto Courtois

Czerwone Diabły coraz bliżej <I>Final Four</i>

W czasie trwającej przerwy reprezentacyjnej Belgowie mieli do rozegrania dwa spotkania, w których mieli walczyć o awans do Final Four Ligi Narodów. Dziś Czerwone Diabły wykonały pierwszy krok i wygrały w Brukseli z Islandią 2:0 po dwóch bramkach Michy'ego Batshuayia. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Thibaut Courtois, który nie miał zbyt wiele pracy.

Od początku meczu Belgia była zespołem lepszym, ale miała problem ze stworzeniem dobrych okazji. Najlepszej z nich nie wykorzystał Batshuayi, dlatego na większe emocje musieliśmy zaczekać do drugiej części spotkania. Kolejnym ostrzeżeniem dla Islandii był strzał Driesa Mertensa z rzutu wolnego – gości uratował słupek. Później Czerwone Diabły nie miały litości. W 65. minucie znakomicie zachował się Eden Hazard, który w odpowiednim momencie wypatrzył wbiegającego Thomasa Meunier, a obrońca PSG wystawił piłkę do pustej bramki, dzięki czemu Batshuayi nie miał żadnego problemu ze zdobyciem bramki.

Przez całe spotkanie Islandia oddała jeden celny strzał, ale Courtois był na miejscu i obronił uderzenie nogą. Bezbłędny nie był za to jego vis-à-vis. Golkiper Islandii pomylił się po uderzeniu Hansa Vanakena, dzięki czemu Batshuayi z bliska mógł podwyższyć rezultat. Mimo niezbyt wysokiej wygranej ekipa Roberto Martíneza była dużo lepsza i bez większych problemów po przerwie wzięła sprawy w swoje ręce i poradziła sobie z Islandią, która w ofensywie była dość bezradna.

Mimo dziewięciu punktów po trzech spotkaniach Czerwone Diabły w dalszym ciągu nie mogą być pewne awansu do Final Four. W najbliższą niedzielę zagrają na wyjeździe ze Szwajcarią. Remis lub wygrana da im awans do finałowego turnieju Ligi Narodów. Na razie Belgowie są niemal bezbłędni, a Courtois w trzech potyczkach wpuścił tylko jedną bramkę.

Belgia – Islandia 2:0 (0:0)
1:0 Batshuayi 65' (asysta: Meunier)
2:0 Batshuayi 81' (asysta: Vanaken)

Belgia: Courtois; Alderweireld, Kompany (84' Denayer), Boyata; Meunier, Tielemans, Witsel, T. Hazard; Mertens (75' Januzaj), Batshuayi, E. Hazard (75' Vanaken).
Islandia: Halldórsson; Ingason, Fjóluson, Árnason, H. Magnússon; Sigurðsson (63' Sigþórsson), Pálsson, Gunnarsson, A. Skúlason; Guðmundsson (87' Thorsteinsson); Traustason.