aktualności

2018.11.15, godz. 22:05, Leszczu

Gole Ceballosa i Ramosa, asysty Isco i Modricia [VIDEO]

Hiszpania mierzyła się dziś w Zagrzebiu z Chrowacją w Lidze Narodów. W pierwszej potyczce La Roja wygrała z Modriciem i spółką aż 6:0, jednak dziś rywale zawiesili poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Pierwsza połowa może nie porywała, jednak w drugiej obie drużyny zaprezentowały się dużo lepiej. Po znakomitych 45 minutach wicemistrzowie świata pokonali ekipę Luisa Enrique 3:2. Taki wynik sprawia, że Hiszpania musi liczyć na remis w potyczce Anglii z Chorwacją na Wembley, ponieważ tylko taki wynik da jej awans do Final Four Ligi Narodów.

W pierwszej połowie Hiszpania grała swoją piłkę, ale… nie taką, gdy porywała kibiców. Przede wszystkim goście podawali przede wszystkim wszerz, nie tworzyli zbyt wielu sytuacji i nie przesuwali się pod bramkę rywala. Ich przewaga była więc raczej iluzoryczna, a przecież do zapewnienia sobie awansu potrzebowali zwycięstwa. Biorąc jednak pod uwagę to, co działo się po przerwie, o pierwszej lepiej po prostu zapomnieć.

Wszystko, co dobre, zaczęło się w 54. minucie. Bramka Andreja Kramaricia wynikała co prawda z błędu Sergiego Roberto, ale to dzięki niej mecz mocno się rozkręcił. Ekipa Luisa Enrique natychmiast odpowiedziała. Gola strzelił Dani Ceballos, który wykorzystał dobre dogranie Isco. Nie minął nawet kwadrans, a kluczowym zagraniem popisał się Luka Modrić. Po krótkim wykonaniu rzutu rożnego pomocnik dośrodkował wprost na głowę zupełnie niekrytego Jedvaja, a piłkarz Bayeru Leverkusen z bliska zdobył bramkę. Hiszpanie jednak znowu dość szybko odpowiedzieli. Piłkę ręką w swoim polu karnym dotknął Vrsaljko, a z jedenastu metrów nie pomylił się Sergio Ramos, choć tym razem nie strzelał panenką.

Wiele wskazywało na to, że po zdobyciu czterech bramek zawodnicy obu drużyn skończą dzisiejsze strzelanie. W doliczonym czasie gry ponownie instynktem strzeleckim błysnął jednak… Jedvaj. Grający dziś na boku obrony Chorwat zanotował swoje drugie trafienie i zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo. Wszystko w grupie 4 będzie jasne dopiero po meczu na Wembley. Dla Anglii i Chorwacji zwycięstwo oznaczać będzie awans, za remis kciuki będą trzymać Hiszpanie, którzy dziś nie wykorzystali szansy i po raz drugi z rzędu przegrali 2:3.

Chorwacja – Hiszpania 3:2 (0:0)
1:0 Kramarić 54' (asysta: Perišić)
1:1 Ceballos 56' (asysta: Isco)
2:1 Jedvaj 69' (asysta: Modrić)
2:2 Ramos 78' (rzut karny)
3:2 Jedvaj 90'+3'

Chorwacja: Kalinić; Vrsaljko, Lovren, Vida, Jedvaj; Rakitić (67' Vlašić), Brozović; Rebić (73' Brekalo), Modrić, Perišić; Kramarić (89' Pjaca).
Hiszpania: De Gea; Sergi Roberto, Ramos, Iñigo Martínez, Alba; Saúl (74' Suso), Busquets, Ceballos; Rodrigo (61' Asensio), Aspas (64' Morata), Isco.