Pewne zwycięstwo z Fuenlabradą

Siódma wygrana w Lidze Endesa

Koszykarze wrócili w Lidze Endesa na zwycięskie tory, pokonując na wyjeździe Fuenlabradę 95:80. Mimo tej wygranej, Królewscy pozostali na pozycji wicelidera. Baskonia co prawda przegrała, ale Barcelona wysoko pokonała Murcię i to Katalończycy obecnie są pierwsi, chociaż ich przewaga nad madrytczykami zawiera się wyłącznie w bilansie punktów. W zespole Realu Madryt na pochwałę zasługują dzisiaj szczególnie Llull, jako najlepszy punktujący, ale również Walter Tavares, który poza zdobyczą punktową zapisał na koncie aż osiem zbiórek.

Królewscy ponownie zaczęli mecz, nie grając na swoim najwyższym poziomie. Fuenlabrada to wykorzystała i dopiero końcówka pierwszej kwarty pozwoliła madrytczykom nieco odskoczyć. Najpierw gospodarze zaliczyli dosyć prostą stratę, a następnie w ostatnich sekundach punkty zdobył Ayón. Wcześniej z dobrej strony pokazał się Randolph, który trafił do kosza, mimo że chwilę wcześniej rywal rozciął mu łuk brwiowy. W drugiej kwarcie Blancos obniżyli loty i Fuenlabrada uwierzyła w możliwość zdobycia korzystnego rezultatu. W połowie meczu różnica wynosiła zaledwie trzy punkty (46:43).

Spotkanie rozstrzygnęło się w ciągu dziesięciu minut po zmianie stron. Królewscy zaczęli grać swoje, a na to Fuenlabrada nie potrafiła już znaleźć odpowiedzi. Świetnie prezentowali się Llull oraz Tavares. Gospodarze rozgrywali niezłe spotkanie, ale ich możliwości nie są porównywalne z tymi, którymi mogą się pochwalić podopieczni Pabla Laso. Po trzydziestu minutach zwycięzca był już znany. Ostatnia kwarta to gorsza gra w ofensywie z obu stron, ale madrytczykom zależało tylko na utrzymaniu wypracowanej już przewagi, więc mogli być zadowoleni ze swojej postawy. Kolejne wyjazdowe zwycięstwo dopisane do dorobku.

80 – Montakit Fuenlabrada (21+22+20+17): Bellas (12), Nogueira (8), Clark (10), Eyenga (3), Popović (16), O’Leary (0), Rupnik (5), García (8), Cruz (8), Llorca (10), González (0), Zanna (0).

95 – Real Madryt (26+20+31+18): Randolph (11), Campazzo (6), Tavares (12), Llull (17), Deck (8), Rudy (8), Ayón (8), Yusta (6), Carroll (3), Prepelič (2), Taylor (6), Reyes (8).