Oceny zawodników po meczu z Melillą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Melillę 4:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 365 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Zelek798. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Wrócił do pierwszej jedenastki, ale nie miał wiele pracy. W pierwszej połowie nie był zmuszony do interwencji ani razu, a w drugiej, kiedy drużyna go potrzebowała, był tam, gdzie być powinien. W dobrym stylu zaczął grę u nowego trenera.
Álvaro Odriozola
W defensywie grał bez zarzutu, ale to nie za to należą mu się największe brawa. Zanotował bardzo dobry mecz z przodu. Po jego zagraniu bramkę zdobył Karim Benzema, potem Hiszpan potrafił znaleźć się w polu karnym i sam strzelił gola. Swój bardzo dobry mecz zwieńczył kolejną asystą – tym razem przy trafieniu Cristo. Właśnie w taki sposób najlepiej pokazać swoje chęci do gry.
Javier Sánchez
Nie zagrał złego meczu, a mógł doświadczyć gry obok Sergio Ramosa w pierwszej połowie i Nacho w drugiej. Spisywał się poprawnie, choć nie zaczął najlepiej. Już w 10. minucie otrzymał żółtą kartkę, przez co musiał być ostrożny przez pozostałą część spotkania. Nie popełnił jednak zbyt wielu błędów i zaliczył niezły debiut w barwach Los Blancos.
Sergio Ramos
Trudno oczekiwać wielkiego meczu od środkowego obrońcy, jednak kapitan stanął na wysokości zadania. Udał się do Melilli, ponieważ z powodu braków w defensywie Santiago Solari miał ograniczone pole manewru. Pojawiło się kilka mniejszych błędów, ale w ogólnym rozrachunku nie można mieć do niego pretensji. Zszedł w przerwie, a w pierwszej części spotkania rywale nie oddali celnego strzału, a jedyna groźna okazja gospodarzy wynikała z błędu sędziego liniowego, który nie zauważył pozycji spalonej.
Sergio Reguilón
Nie zagrał może tak widowiskowo jak Odriozola, jednak i tak zanotował dobre spotkanie. Mógł mieć na koncie asystę, jego wrzutki często sprawiały spore zagrożenie pod bramką Melilli. W defensywie spisywał się natomiast bez zarzutu, co musi cieszyć wobec kontuzji Marcelo.
Marcos Llorente
Po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł w pierwszym składzie i również nie zawiódł. Odebrał wiele piłek, poprawnie też rozgrywał futbolówkę w ataku pozycyjnym. Doszedł do niezłej okazji, ale bramkarz przeciwników nie miał większych problemów z jego obroną. Zanotował niezłe spotkanie.
Dani Ceballos
Zanotował niezłą pierwszą połowę i był jednym z najbardziej kreatywnych graczy Los Blancos. Po przerwie nieco przygasł, nie był już tak aktywny i jego gra była nieco wolniejsza. Mimo wszystko trudno mówić o jakimkolwiek zawodzie – pokazał, że Solari może stawiać na niego częściej. Potrzebuje jednak trochę większej regularności.
Lucas Vázquez
Bardzo trudno ocenić go po takim spotkaniu. Z jednej strony był jednym najbardziej aktywnych zawodników Królewskich, napędzał mnóstwo ataków prawą flanką i pomagał najlepszemu na boisku Odriozoli. Z drugiej jednak zmarnował co najmniej dwie znakomite sytuacje. Mimo wszystko gołym okiem widać, że jest w znacznie lepszej dyspozycji niż jeszcze kilka tygodni temu.
Marco Asensio
Jedną z nowości pod kątem taktycznym była jego swoboda poruszania się. Szukał gry, schodził do skrzydeł, grał jako „dziesiątka” za Karimem Benzemą. Wreszcie był bardziej aktywny, do tego strzelił gola na 2:0. Oby to był zwiastun wracającej formy Asensio, choć trzeba pamiętać o klasie rywala.
Vinícius Júnior
Po raz pierwszy w karierze wybiegł w pierwszym składzie i spisał się bardzo dobrze. Był bardzo aktywny, zaliczył asystę przy bramce Marco Asensio, później nieco przypadkowo po jego akcji gola strzelił Álvaro Odriozola. Mógł też sam wpisać się na listę strzelców, ale trafił w poprzeczkę. Na pewno nie da się odmówić mu chęci i wiele wskazuje na to, że nie była to jego ostatnia szansa u Santiago Solariego.