/ Kristobal, Mateo

Dwa gole Cristiano, asysta Achrafa [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Kilka ostatnich dni było bardzo udanych dla niektórych zawodników związanych w przeszłości z Realem Madryt. Kolejny dobry występ zanotował Achraf Hakimi, a ze swojej postawy zadowolony może być też Mateo Kovačić. Coraz lepiej w Juventusie spisuje się natomiast Cristiano Ronaldo, który strzelił dwa gole i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Marokańczyk już zadomowił się na dobre na lewej stronie obrony i w pierwszym składzie Borussii. Tym razem jego ekipa podejmowała Herthę i po straconym golu w ostatnich minutach zremisowała 2:2. Achraf jak zwykle pokazał się z dobrej strony w ataku, notując asystę przy drugim trafieniu Jadona Sancho.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Andrij Łunin (Leganés)
Ponownie znalazł się w kadrze meczowej Leganés, które na wyjeździe mierzyło się z Levante. Cały mecz przesiedział jednak na ławce rezerwowych. Jego drużyna przegrała 0:2.

Borja Mayoral (Levante)
W spotkaniu z Leganés znalazł się w kadrze meczowej, ale nie wszedł na boisko. Jego drużyna wygrała u siebie 2:0, a napastnik przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Bawarczycy grali na wyjeździe z Mainz i udało im się zgarnąć trzy punkty po wygranej 2:1, zbliżając się do lidera. James całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Mateo Kovačić (Chelsea)
W meczu Ligi Europy z BATE Borysów znalazł się w podstawowej jedenastce i pokazał się z dobrej strony. Chelsea zdecydowanie przeważała i pokonała Białorusinów 3:1. Chorwat często znajdował się przy piłce (aż 115 kontaktów z futbolówką). Do tego zachował wysoką celność podań (91 celnych na 95 prób) i unikał strat. W 77. minucie został zmieniony, ale może być zadowolony z występu, mimo że na tle słabego rywala. Ligowy mecz z Burnley Mateo przesiedział na ławce rezerwowych. Chelsea wygrała 4:0.
Ocena WhoScored: 7,9/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Cruzeiro poległo przed własną publicznością przeciwko Cearze 0:2 i był to kolejny obraz tego, że trener nie ufa całkowicie Lucasowi Silvie. Cruzeiro miało zdecydowane problemy w środku pola, ale pomocnik i tak na murawie pojawił się dopiero w 85. minucie, nie mając szans na wpłynięcie na wynik spotkania.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Martin Ødegaard (Vitesse)
Vitesse pokonało w lidze Fortunę Sittard 2:1. Norweg spędził na boisku niemal cały mecz (został zmieniony w 93. minucie). Mógł zapisać na koncie asysytę, ale jego koledze zabrakło nieco precyzji. Zdecydowanie na minus trzeba uznać straty. Martin często wdawał się w dryblingi i aż dziewięć razy rywale odbierali mu piłkę.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Óscar Rodríguez (Leganés)
W meczu z Levante wyszedł w pierwszym składzie, ale dostosował się do poziomu swojej drużyny. Oddał trzy strzały (jeden celny) zanotował jedno podanie kluczowe, ale nie pomógł swojemu zespołowi. Leganés przegrało na wyjeździe z Levante 0:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
Jego drużyna przegrała z Gironą 1:2, ale miał udział przy jedynej bramce swojego zepsołu. Alejandro Gálvez strzelił gola po dobitce jego uderzenia po rzucie rożnym. Mimo wszystko napastnik nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Miał mało kontaktów z piłką i nie był w stanie w większym stopniu pomóc swojej drużynie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Rodrygo (Santos)
Santos podejmował Fluminense i ponownie od pierwszych minut na murawie mogliśmy oglądać młodego Brazylijczyka. Tym razem zagrał on dużo lepiej niż ostatnio, ale wciąż nie jest w stanie ani powiększyć swojego dorobku bramkowego, ani pomóc kolegom w ich zdobywaniu. Jego ekipa pokonała gości 3:0, a sam Rodrygo całkiem przyzwoity mecz skończył w 85. minucie, kiedy to zmienił go Copete.

Theo Hernández (Real Sociedad)
Wreszcie odcierpiał swoją karę po spotkaniu z Hueską, ale Asier Garitano na lewej stronie obrony postawił na Kévina Rodriguesa. Theo został na ławce, a jego drużyna przegrała z Atlético Madryt 0:2.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Fábio Coentrão (Rio Ave)
Spędził na boisku pełne 90 minut w ligowym starciu z Chaves. Rio Ave wygrało 1:0 i dalej znajduje się w czołówce tabeli. Fábio już na dobre zadomowił się w linii pomocy. Trzymał się prawej strony, ale często pojawiał się również na lewym skrzydle. Miał jedno kluczowe podanie i oddał dwa strzały, oba celne. Kolejny solidny występ Portugalczyka.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Cristiano Ronaldo (Juventus)
Bohater Juventusu w miniony weekend. Stara Dama niespodziewanie przegywała na wyjeździe z Empoli 0:1, ale Portugalczyk wziął sprawy w swoje ręce. Najpierw wykorzystał rzut karny, który wypracował Dybala, a następnie pięknym uderzeniem zapewnił turyńczykom trzy oczka. Zwycięstwo tym ważniejsze, że Napoli straciło punkty z Romą.
Ocena WhoScored: 8,0/10