Oceny zawodników po meczu z Viktorią

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Viktorią Pilzno 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo i Paczi. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 364 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa suchy1149. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Rywale oddali tylko dwa celne strzały, ale bramkarz z jednym z nich poradził sobie bez zarzutu. Milan Petržela próbował pokonać go w 10. minucie z dość ostrego kąta, ale Keylor natychmiast interweniował, a potem zmusił rywala do błędu podczas próby dobitki. Przy golu być może mógł zachować się lepiej, choć nie jest to na pewno taka oczywista kwestia. Miał mało pracy.
Lucas Vázquez
Jego obecność w jedenastce była jedną z największych niespodzianek w wyjściowym składzie. Na początku meczu był całkiem aktywny, a Królewscy atakowali przede wszystkim właśnie prawą flanką. Popisał się znakomitą asystą do Karima Benzemy, ale potem nieco zwolnił, tak jak cała drużyna. Popełnił kilka błędów w defensywie, choć trzeba uczciwie przyznać, że nie zawsze mógł liczyć na wsparcie kolegów, przez co Viktoria bez większych problemów po jego stronie stwarzała przewagę liczebną.
Nacho
Wskoczył do jedenastki i na pewno spisał się lepiej niż Varane w potyczce z Levante. Nie był to bezbłędny mecz Hiszpana, jednak większość jego interwencji była dobra. W końcówce uratował Królewskich, a parę razy musiał też mieć na uwadze asekurowanie Lucasa.
Sergio Ramos
Mógł w znakomitym stylu rozpocząć spotkanie, ale piłka po jego uderzeniu głową odbiła się od słupka. Bardzo długo nieźle spisywał się w obronie, ale w drugiej połowie przytafiło mu się kilka błędów. Nie popisał się też przy bramce dla rywala. Wyglądało to tak, jakby zgubił koncentrację wtedy, kiedy była najbardziej potrzebna.
Marcelo
Pichichi ostatnich dni. W pięknym stylu wykończył akcję Valverde i Bale'a, ale jest jeszcze zła wiadomość. Doznał dość gróźnie wyglądającego urazu i jego występ w Klasyku stoi pod dużym znakiem zapytania. Wczoraj nie spisywał się zbyt dobrze w defensywie, ale ostatecznie swoją postawą z przodu sporo nadrobił.
Luka Modrić
Ciągle czekamy na powrót jego formy i dynamiki, którą potrafił zarazić cały zespół. W jego grze brakuje regularności, a Królewscy potrzebują go w zdecydowanie lepszej dyspozycji.
Casemiro
Zagrał w swoim stylu. Nie najgorzej w obronie i dużo gorzej w ataku. Często musiał uciekać się do faulu, ale ostatecznie zakończył spotkanie bez żółtej kartki. Nie był to jego najgorszy występ, choć i on jest daleki od optymalnej dyspozycji.
Toni Kroos
Wrócił do wyjściowej jedenastki i pomógł drużynie w kontrolowaniu spotkania. W drugiej połowie jednak przygasł, choć i tak był najlepszym pomocnikiem Los Blancos w tym spotkaniu. Zanotował aż sześć podań kluczowych.
Isco
Pracował z przodu i z tyłu, ale brakowało jego kreatywności i wzięcia odpowiedzialności na siebie. Był blisko wykorzystania błędu bramkarza, ale jego strzał był niecelny. Szkoda, że nie dostrzegł lepiej ustawionych kolegów.
Karim Benzema
Zanotował bardzo dobrą pierwszą połowę i już w jednej z pierwszych swoich akcji zdobył bardzo ładną bramkę po wrzutce Lucasa. Poza tym po prostu był sobą – a przynajmniej tą wersją siebie, która nikogo nie ma prawa irytować. Rozgrywał, szukał gry, pokazywał się na skrzydle, ale i jemu, podobnie jak Isco, zdarzyło się egoistyczne zagranie, gdy z ostrego kąta próbował strzelić drugiego gola, choć Bale czekał na piłkę przed pustą bramką.
Gareth Bale
Kiepsko zagrał w pierwszej połowie, gdzie zanotował sporo nieudanych zagrań i znikał na długie fragmenty spotkania. W drugiej połowie nieco nadrobił niezłą asystą przy bramce Marcelo, jednak to nie zmazało dość przeciętnego obrazu, jaki zostawił po sobie Walijczyk.
Federico Valverde
Jedno z odkryć tego spotkania. Fani statystyk zwrócą uwagę na to, że w ciągu 40 minut nie oddał strzału czy nie zaliczył asysty, więc nie ma z czego się cieszyć. My jednak oglądaliśmy mecz i możemy śmiało powiedzieć, że bez niego o zwycięstwo byłoby dużo trudniej. Był bardzo ważną postacią w akcji, która zakończyła się golem na 2:0, a po zejściu Marcelo jeszcze mocniej wspierał zespół w defensywie. 20-latek zaprezentował światu nie tylko potencjał, ale i obecne umiejętności. Wydaje się, że po Klasyku otrzyma kolejną szansę (od Lopeteguiego?).