Remis Castilli, golazo i czerwona kartka Viníciusa [VIDEO]

Podział punktów w Vigo

Real Madryt Castilla nie wykorzystał szansy i nie został liderem Segunda División B. Młodzi zawodnicy Królewskich zremisowali 1:1 na wyjeździe z Celtą Vigo B, ale długo musieli gonić wynik. Ostatecznie udało się to dzięki fantastycznemu trafieniu Viníciusa z rzutu wolnego. Ponferradina podzieliła się punktami z Las Palmas B, dlatego Los Blancos w dalszym ciągu tracą do pierwszej lokaty tylko dwa punkty.

Po wyrównanym początku obie drużyny stworzyły pierwsze zagrożenie strzałami z dystansu. Najpierw próbował Fidalgo, lecz trafił prosto w Villara, a w odpowiedzi groźnie uderzył Pastrana i Luca popisał się znakomitą interwencją. Kilkadziesiąt sekund później znów Luca ratował Castillę, zatrzymując strzał Reya po dobrze wyprowadzonym kontrataku przez gospodarzy. W 33. minucie okazję miał Vinícius. Brazylijczyk zdołał minąć bramkarza, ale był zmuszony do uderzania głową z niewygodnej pozycji i piłka przeleciała obok słupka. Celta znów próbowała zaskoczyć Lucę z dystansu, lecz Francuz zachował czujność. Defensywa Królewskich dała się przełamać w 39. minucie. Rey dograł piłkę do Pastrany, która najpierw ją przyjął, przygotowując sobie pozycję, a następnie uderzył nie do obrony.

Tuż po zmianie stron Galisyjczycy mogli podwyższyć prowadzenie – o gola otarł się Rai, który spędził kilka lat w szkółce Realu Madryt. Solari zaczął przeprowadzać zmiany, prawdopodobnie z myślą również o Lidze Młodzieżowej UEFA, ponieważ Sergio López i Alberto Fernández mogą wystąpić w tych rozgrywkach. Castilla zaczęła śmielej atakować, starając się doprowadzić do remisu, ale jednocześnie narażając się na kontrataki. W 73. minucie Vinícius wychodził na pozycję jeden na jednego z Villarem, lecz obrońca złapał go za koszulkę. Arbiter w tej sytuacji wyciągnął… żółtą kartkę. Z rzutu wolnego Javi Sánchez trafił prosto w bramkarza rywali.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 83. minucie Królewscy mieli kolejny rzut wolny, a tym razem do piłki podszedł Vinícius. Młody Brazylijczyk uderzył idealnie, a bramkarz Celty Vigo nie miał żadnych szans. Pajęczyna została zdjęta, a Castilla mogła cieszyć się z remisu. Myślenie o czymś więcej z głów wybił im jednak… Vinícius. 18-latek otrzymał drugą żółtą kartkę za symulowanie, daltego goście kończyli mecz w dziesiątkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Celta Vigo B – Real Madryt Castilla 1:1 (1:0)
1:0 Víctor Pastrana 39’ (asysta: Aarón Rey)
1:1 Vinícius Júnior 83’

Celta Vigo B: Iván Villar, Manu Farrando (Riki Mangana 76’), Diego Alende, Juan Ros, Rai Marchán, Diego Pampín, Jacobo González, Álex Serrano (Daniel Molina 84’), Aarón Rey, Iban Salvador (Alberto Solís 70’), Víctor Pastrana.

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Sergio López (Fran García 55’), Javi Sánchez, Adrián de la Fuente, Gorka Zabarte, Jaume Grau, Jaime Seoane (Augusto Galván 74’), Álvaro Fidalgo, Alberto Fernández (Franchu 59’), Vinícius Júnior, Cristo González.