Courtois pokonany w kadrze po 385 minutach [VIDEO]

Belgowie zagrali w Brukseli ze Szwajcarią

Belgia wygrała w Brukseli 2:1 ze Szwajcarią w ramach meczu Ligi Narodów. Bramki w drugiej połowie zdobyli dwa razy Romelu Lukaku oraz Gavranović. Pełne spotkanie rozegrał Thibaut Courtois. Po dwóch starciach każdej z ekip w Dywizji A w grupie 2. prowadząca Belgia ma 6 punktów, Szwajcaria ma 3 oczka, a Islandia 0.

Pierwsza połowa upłynęła w sennym tempie, w którym to Szwajcarzy lepiej grali piłką, ale to Belgowie tworzyli groźniejsze akcje. Żadna ze stron nie potrafił stworzyć jednak dobrej okazji. Druga połowa rozpoczęła się w odwrotny sposób: Belgowie lepiej grali piłką, ale to Szwajcarzy byli groźniejsi, a Shaqiriemu w jednej sytuacji zabrakło metra, by wbić futbolówkę do pustej bramki. W końcu spotkanie odblokował jednak Lukaku. Hazard i Mertens napędzili akcję gospodarzy dwoma prostopadłymi podaniami, a w polu karnym piłkę przejął Meunier. Po przyjęciu w akcji na styku dograł do niepilnowanego Lukaku, który z pierwszej piłki przełamał ręce Sommera.

Od tego momentu spotkanie się otworzyło, co wykorzystali także Szwajcarzy, ale groźny strzał Zubera instynktownie obronił Courtois. Po kilku minutach względnej wymiany ciosów mecz się uspokoił i gdy powoli Belgowie zaczynali świętować wygraną, goście wykorzystali rzut wolny z bocznej strefy. Wrzutkę na drugi słupek z linii końcowej zgrał Elvedi, który zgubił Meuniera, a niepilnowany Gavranović z 4. metra wbił piłkę do siatki. Belgowie po tym trafieniu rzucili się do ataku, ale dobre sytuacje marnowali Kompany i Lukaku. W końcu ich wysiłek się opłacił, gdy Hazard przytomnie zgrał piętą podanie od Meuniera w kierunku Lukaku, ten wymienił ją na jeden kontakt z Mertensem i w sytuacji sam na sam pokonał Sommera.

Courtois zanotował dobry mecz. Przy golu wrzutka była poza jego zasięgiem. Belg bardzo dobrze prezentował się w rozegraniu w krótkich podaniach, gorzej przy zagrywaniu długich piłek w poszukiwaniu Lukaku. Poza tym obronił jeden groźny strzał Zubera, a w 90. minucie po wypuszczeniu futbolówki po strzale miał starcie w walce o piłkę z atakującym rywali, ale Mateu Lahoz nie podyktował za to rzutu karnego. Wydaje się, że bramkarz Królewskich mimo wszystko wyprzedził przeciwnika. Przed meczem 26-latek zaprezentował rodakom Złotą Rękawicę dla najlepszego bramkarza mundialu. Warto dodać, że Courtois stracił dzisiaj w reprezentacji pierwszego gola od półfinału mundialu z Francją, zachowując czyste konto przez kolejnych 385 minut. Belgowie w czasie tej przerwy na kadry zagrają jeszcze we wtorek towarzysko z Holandią.

Belgia 2:1 (0:0) Szwajcaria
1:0 Lukaku 58' (asysta: Mertens)
1:1 Gavranović 76' (asysta: Elvedi)
2:1 Lukaku 84' (asysta: Mertens)

Belgia: Courtois; Alderweireld, Kompany, Vermaelen (73', Boyata); Meuenier, Tielemans, Witsel, Carrasco (77', Chadli); Mertens (90+2', T. Hazard), E. Hazard i Lukaku.