Hiszpania wygrała z Walią, gol Ramosa [VIDEO]

<i>La Roja</i> rozegrała sparing w Cardiff

Hiszpanie wygrali w Cardiff 4:1 sparing z Walią. Gole dla kadry Luisa Enrique zdobywali dwa razy Alcácer i po razie Ramos i Bartra, a dla gospodarzy w ostatniej minucie trafił Vokes. W pierwszym składzie La Rojy z Realu Madryt wyszli Sergio Ramos i Dani Ceballos. U Brytyjczyków na trybunach zasiadł Gareth Bale.

Hiszpanie po 20 minutach prowadzili już 2:0 po trafieniach Paco Alcácera i Sergio Ramosa. Najpierw w 8. minucie Hennessey wybił dośrodkowanie pod nogi Gayi, który wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne. Tam zgrał ją wracający Saúl, kierując ją do napastnika Borussii, który po przyjęciu skierował ją w okienko przy krótkim słupku. Drugie trafienie zdobył kapitan Realu Madryt. Po wolnym, którego wywalczył Morata po akcji na klepkę z Rodrigo, Suso doskonale wrzucił piłkę między linię obrony rywali a Hennesseya, a Ramos bez problemu skierował ją po długim słupku do siatki. Po pół godzinie gry było już 3:0. Po wybitej wrzutce o piłkę w powietrzu powalczył Ceballos, który zgrał ją między dwóch rywali. Ci podbili ją do góry, a z zamieszania skorzystał Alcácer, który pewnie ruszył po tym podbiciu na bramkę i pokonał strzałem z woleja bezradnego Hennesseya.

Hiszpanie drugą połowę rozpoczęli od wyjścia Moraty sam na sam, przy którym w porę zareagował Hennessey i zablokował podcinkę atakującego Chelsea, oraz po kilkunastu minutach poprzeczki po uderzeniu z dystansu w wykonaniu Suso. Goście całkowicie dominowali, kontrolując rozegranie i kontry rywali. Jedyny strzał z 40 metrów potrafił oddać Ramsey, ale był on niecelny i nie miał prawa zagrozić Kepie. Na 4:0 po 30 minutach drugiej połowy podwyższy Bartra strzałem głową po rożnym wykonanym przez Suso. Hiszpanie po tej bramce trochę rozluźnili szyki i pozwalali rywalom na więcej, ostatecznie dopuszczając do gola Vokesa głową po dośrodkowaniu Brooksa po wywalczeniu drugiej piłki..

Jeśli chodzi o Królewskich, 45 minut z golem zaliczył Sergio Ramos, a pełne spotkanie rozegrał Ceballos. Pomocnik miał dzisiaj rolę łącznika obrony i Rodriego z atakiem, najczęściej grając z pierwszej piłki i napędzając kolejne akcje swojej ekipy. W ataku pozycyjnym rozgrywał po lewej stronie boiska. Na trybunach pozostał Gareth Bale, a na wejście nie doczekali się Nacho i Asensio. Obie ekipy zagrają jeszcze we wtorek mecze w ramach Ligi Narodów. Hiszpanie zmierzą się w Sewilli z Anglią, a Walia podejmie w Cardiff Irlandię.

Walia 1:4 Hiszpania [sparing]
0:1 Alcácer 8' (asysta: Saúl)
0:2 Ramos 19' (asysta: Suso)
0:3 Alcácer 29'
0:4 Bartra 74' (asysta: Suso)
1:4 Vokes 89' (asysta: Brooks)

Walia: Hennessey; Gunter, Williams (46', Chester), Davies (62', Richards); Roberts, Allen (62', Smith), Ampadu (50', King), John (62', Lawrence); Ramsey, Wilson (46', Brooks) i Vokes
Hiszpania: De Gea (46', Kepa); Azpilicueta (63', Jonny), Ramos (46', Bartra), Albiol, Gayá; Saúl (46', Koke), Rodri, Ceballos; Suso (81', Rodrigo); Alcácer (73', Aspas) i Morata.