Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Porażka Realu Madryt to główny temat na niedzielnych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Realny kryzys” – MARCA podsumowuje, że Real stanął: prawie 7 godzin bez gola. Trzy porażki w ostatnich czterech meczach… i coraz bardziej martwiący obraz zespołu. Manu w ostatniej akcji dał Alavés pozycję współlidera. Benzema zszedł z bólem mięśniowym, a Bale z powodu „zmęczenia”.

Na dole w sekcji ligowej: Messi chce pierwszego miejsca w tabeli na Mestalli; Griezmann może zagrać w miejscu Costy; ligowy terminarz. Poza tym na okładce: rekordowy sukces motocyklisty Márqueza w kwalifikacjach do wyścigu MotoGP w Tajlandii, które wygrał startując w nich od pierwszej sesji, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii.

AS

„Ze złego do jeszcze gorszego” – AS przekazuje, że Real bez uderzenia ani pewności siebie padł w starciu z Alavés po golu w doliczonym czasie gry. Kontuzji doznali Benzema i Bale. Ramos stwierdził, że zmiana trenera byłaby szaleństwem, a Lopetegui ocenił, że trudny okres mógł wpłynąć na drużynę.

Na górze: najlepszy Griezmann na najlepszy Betis – Francuz może zagrać samotnie na szpicy z powodu braku Diego Costy; mecz Ligi Mistrzów – poprawa Valencii i Barcelony ma popchnąć oba zespoły w starciu na Mestalli. Poza tym na dole: ligowy terminarz; Alexis uratował Mourinho w ostatniej minucie; Cristiano trafił w wygranej Juventusu; Márquez wygrał kwalifikacje do wyścigu MotoGP; Hamilton błyszczał w kwalifikacjach do wyścigu F1.

Mundo Deportivo

„Realny kryzys” – Mundo Deportivo wyróżnia porażkę Realu, który był zagubiony i bez mocy w ataku, a gola stracił po główce Manu w doliczonym czasie gry. Królewscy mają serię 4 meczów bez gola, co nie miało miejsca od 33 lat.

Na górze: na Mestallę z duchem Wembley – zrewitalizowana Barcelona po triumfie nad Tottenhamem ma złotą okazję na odskoczenie w tabeli. Poza tym na dole: starcie pociągów i stylów na Metropolitano; dublet Stuaniego i remontada Eibaru; niesamowity hat-trick Alcácera w ciągu zaledwie 35 minut.

Sport

„Realna ruina” – Sport podaje, że Real Madryt otrzymał swoje własne lekarstwo, tracąc gola w 94. minucie i od 409 minut nie strzelił gola. Lopetegui może zaraz zostać zwolniony, bo ma już więcej porażek lub remisów niż zwycięstw.

Na górze: Barcelona chce uderzyć w La Ligę. Poza tym na dole: dublet Stuaniego nie wystarczył Gironie; Mourinho uratował piłkę meczową na Old Trafford, wracając z wyniku 0:2; Márquez wygrał kwalifikacje do wyścigu MotoGP.