Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował u siebie z Atlético 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Leszczu, Mateo i Paczi. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 602 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Piszczal98. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
W meczu z byłym zespołem pokazał swoją najlepszą wersję. Znakomicie zachował się w dwóch sytuacjach sam na sam i wygrał pojedynki z Antoine'em Griezmannem i Diego Costą. Do tego był bardzo pewny we wszystkich interwencjach na przedpolu. Najlepszy występ Belga w tym sezonie.
Daniel Carvajal
Wrócił po kontuzji w dobrym stylu. Zanotował kilka dość głupich strat, ale niezmiennie nacierał do przodu nawet w końcówce meczu i pokazał swoje możliwości fizyczne. Pomagał drużynie, kiedy Atleti zamykało się na swojej połowie. Na początku spotkania brakowało mu odwagi w grze do przodu, ale kiedy już wszedł w mecz, prawa strona boiska należała przede wszystkim do niego.
Raphaël Varane
Solidny występ Francuza, przy którym Diego Costa nie mógł sobie pograć. Varane grał dobrze i w powietrzu, i na ziemi. W drugiej połowie częściej angażował się też w rozegranie piłki. Zagrał o klasę lepiej niż w środę z Sevillą.
Sergio Ramos
Znacznie rzadziej angażował się do ofensywy, co bardzo dobrze wpłynęło na jego koncentrację. Był skupiony przez cały mecz, choć jeszcze w pierwszej połowie rozciął sobie łuk brwiowy. Unikał błędów i strat, ale nie powstrzymał się przed dość głupim zachowaniem wobec Correi, po którym kapitan otrzymał żółtą kartkę. Przy sytuacji Griezmanna to on zaspał i nie zostawił Francuza na spalonym.
Nacho
Nie jest lewym obrońcą i wczoraj było to widać. Nieźle wszedł w spotkanie, próbował dryblingiem radzić sobie z pressingiem rywali, co nie najgorzej mu wychodziło. Mimo wszystko w ofensywie brakowało mu lepszej gry lewą nogą. Z drugiej strony w obronie niczego nie zawalił, a Junafran nie miał wiele do powiedzenia z przodu.
Luka Modrić
Próbował odcisnąć swoje piętno, ale nie miał takiego znaczenia dla gry Królewskich co zazwyczaj. Zanotował kilka groźnych strat w środku pola i opuścił boisko bardzo zmęczony. Obecny maraton spotkań jest dla niego bardzo odczuwalny. Wczoraj nie oglądaliśmy jego najlepszej wersji.
Casemiro
W defensywie radził sobie bez zarzutu, gdzie udanie pomagał Varane'owi i Ramosowi. Można mieć do niego pretensje o fatalne uderzenia na bramkę Atlético. Najpierw w dobrej sytuacji posłał piłkę nad bramką, a później wziął się za wykonanie rzutu wolnego, po którym lepiej chyba zamilczeć…
Toni Kroos
Niemiec grał tak jak drużyna. W pierwszej części meczu nie przekonywał, choć miałby na koncie asystę, gdyby Bale lepiej uderzył po rzucie wolnym. W drugiej połowie Toni przebudził się na dobre i odpowiednio rozgrywał piłkę. To on dogrywał do Marco Asensio, ale po jego podaniu Hiszpan przegrał pojedynek z Janem Oblakiem. Zanotował najwięcej kluczowych podań w zespole.
Marco Asensio
To nie był jego mecz. Na początku znów potrafił zniknąć na kilka minut, kiedy drużyna nie miała z niego żadnego pożytku. Zabrakło mu szczęścia, gdy zablokował podanie Oblaka tak niefortunnie, że piłka wróciła do Słoweńca. Bramkarz Colchoneros wygrał z nim jednak później w sytuacji sam na sam, za co trudno obwiniać szczęście. Asensio mógł i powinien zachować się dużo lepiej, choć oczywiście należy pochwalić golkipera rywali. Zabrakło mu też szybkości, gdy odebrał piłkę Diego Godínowi, ale rywale bez większych problemów go dogonili.
Karim Benzema
Wracał, pomagał, rozgrywał… i nic z tego nie wynikało. Nie oddał nawet celnego strzału, a ze słynnego tworzenia przestrzeni zupełnie nic nie wynikało, a zawodnicy Atlético grali dobrze w defensywie. Znowu zawiódł i znowu jest tym samym Karimem, z którym latem wielu kibiców Królewskich chciało się żegnać. Po dobrym początku sezonu nadszedł kryzys, który trwa w najlepsze.
Gareth Bale
Stanowił największe zagrożenie Królewskich w pierwszej części meczu. Próbował zaskoczyć Oblaka strzałem z dystansu, a później po rzucie wolnym uderzył z powietrza obok bramki. Po przerwie został jednak w szatni z powodu kolejnego urazu.