Oceny zawodników po meczu z Romą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał u siebie z Romą 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Kristobal, Leszczu, Paczi i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 853 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa pollito. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Nie miał wiele pracy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Julen Lopetegui zaskoczył, wystawiając go w pierwszej jedenastce. Keylor zanotował udane spotkanie, poradził sobie ze wszystkimi celnymi uderzeniami Romy i zachował czyste konto. Był pewnym punktem zespołu.
Daniel Carvajal
Od pierwszych minut grał bardzo ofensywnie i w pierwszej połowie sam stanął przd dobrą okazją do strzelenia gola. Tym razem jednak nie potrafił głową skierować piłki do bramki. W defensywie obyło się bez cierpień, ponieważ Roma rzadko atakowała. Carvajal i tak jednak za każdym razem był w odpowiednim miejscu.
Raphaël Varane
Francuz zanotował bardzo spokojny występ. Zachował koncentrację przez całe spotkanie i trudno przypomnieć sobie choćby jeden poważny błąd. Varane ma za sobą niezły mecz.
Sergio Ramos
Kapitan nie najgorzej radził sobie z napastnikami Romy, ale przy tak atakującym Realu Madryt miał też inne ważne zadanie związane z rozegraniem piłki. W tym jednak również dobrze się odnalazł. Mógł zdobyć bramkę, ale żaden z jego trzech strzałów nie zaskoczył Olsena.
Marcelo
Takie mecze uwielbia. W defensywę nie trzeba było się za bardzo angażować, bo Roma atakowała bardzo rzadko, a przecież w razie czego za nim byli Varane czy Casemiro. Brazylijczyk na własnej połowie co najwyżej bywał, zdecydowanie częściej pomagał w ofensywie. Zanotował asystę przy trafieniu Mariano.
Luka Modrić
Kiedy miał wrócić, jak nie na Ligę Mistrzów? Po co najwyżej przeciętnym spotkaniu w Bilbao Chorwat wrócił na bardzo wysoki poziom. Jego świetna dyspozycja pomogła Królewskim w zdominowaniu spotkania. Podanie do Bale'a przed golem na 2:0 było natomiast perfekcyjne. Tak trzeba grać.
Casemiro
Przez większość spotkania był raczej w cieniu Luki Modricia czy Toniego Kroosa, ale to właśnie swoją obecnością i grą w obronie mógł dać tej dwójce nieco więcej swobody. Był jak bodyguard. Schowany za najjaśniej świecącymi gwiazdami, ale wciąż bardzo potrzebny.
Toni Kroos
Wszystkie jego długie piłki były celne. Wykonał mnóstwo podań, dzięki którym Królewscy mogli rozerwać nieco defensywę przeciwnika. Jego postawa w środku pola także była kluczowa dla zdominowania Romy. Zaliczył też aż pięć kluczowych podań, cztery razy sam próbował pokonać Olsena. Dziwne, że zakończył spotkanie bez gola czy asysty.
Isco
Kiedy cała drużyna grała dobrze, ale brakowało kropki nad i, pojawił się w idealnym momencie. Najpierw został sfaulowany, a chwilę później sam z rzutu wolnego pokonał bramkarza rywali. Na początku spotkania zmarnował świetną sytuację, ale i tak zanotował bardzo dobry występ.