Spokojne zwycięstwo Castilli, gol Viníciusa z wolnego [VIDEO]

Drugi zespół znów wygrywa u siebie

Real Madryt Castilla bardzo dobrze zaczyna sezon w domu. Na Estadio Alfredo Di Stéfano w drugim spotkaniu u siebie odnieśli dziś drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali Unionistas de Salamanca 3:0, a najlepszym zawodnikiem na boisku był Cristo, autor dwóch trafień. Trzecią bramkę zanotował Vinícius. Wszystkie gole padły jeszcze w pierwszej połowie.

Królewscy znakomicie rozpoczęli dzisiejsze starcie. López odnalazł w polu karnym Cristo, a ten po przyjęciu piłki całkowicie zaskoczył obrońców i wpakował ją do siatki. Goście próbowali walczyć, ale po kilku minutach Castilla ponownie przejęła inicjatywę. Udany pressing zakończył się kolejnym trafieniem. Martín odzyskał piłkę, podał do Cristo, a ten – przy małym udziale szczęścia – po raz drugi pokonał bramkarza Unionistas. Fantastyczną okazję do pokonania Moliny miał też Vinícius, ale golkiper bardzo szybko wyszedł z bramki, a Brazylijczyk po prostu się pogubił.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Vini był bardzo aktywny, poczuł luz, podobnie zresztą jak Cristo. Po ich akcji obok Brazylijczyka pojawiło się mnóstwo zawodników rywala, a jeden z nich go sfaulował. Do piłki ustawionej mniej więcej 20 metrów od bramki podszedł sam poszkodowany i sprytnym strzałęm pokonał Molinę. Nie ma jednak wątpliwości, że golkiper popełnił błąd przy tym trafieniu.

W drugiej połowie nie działo się zbyt wiele. Unionistas nie chcieli przegrać wyżej, ale mieli świadomość, że gdyby się odkryli, ekipa Solariego atakowałaby ich z jeszcze większą łatwością. W końcówce gospodarze mogli jeszcze powiększyć prowadzenie, ale Cristo, De la Fuente czy Dani Gómez nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika po raz czwarty. Królewscy objęli prowadzenie w grupie 1, jednak na razie nie mogą wygodnie rozsiąść się w fotelu lidera. Czwarta kolejka wciąż nie dobiegła końca, jednak pewne jest, że Los Blancos zostaną w czołówce.

Real Madryt Castilla – Unionistas CF 3:0 (3:0)
1:0 Cristo 6' (asysta: López)
2:0 Cristo 33' (asysta: Martín)
3:0 Vinícius 40'

Castilla: Moha; López, Javi Sánchez, De la Fuente, Zabarte (71' Fran García); Fidago, Ayoub, Martín, Vinícius; Alberto (61' De Frutos), Cristo (77' Dani Gómez).
Unionistas: Molina; Piojo, Pau Cendrós, Quintana, Góngora; Ribelles, Peli, Gallego; Jorge Hernández (56' Javi Navas), De la Nava (72' Juanmi); Guille Andrés (46' Manjón).