Brazylia pokonała Salwador, 45 minut Casemiro

Dwa trafienia Richarlisona, trzy asysty Neymara

Reprezentacja Brazylii próbuje odbudować się po kolejnym nieudanym turnieju, jakim były dla nich Mistrzostwa Świata w Rosji. Kilka dni temu Canarinhos pokonali Stany Zjednoczone, w nocy z wtorku na środę polskiego czasu mierzyli się natomiast z Salwadorem. Po trafieniach Richarlisona (dwóch), Neymara, Coutinho i Marquinhosa drużyna Tite wygrała aż 5:0.

Po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Brazylii pojawił się świetnie spisujący się w Evertonie Richarlison. Casemiro tradycyjnie grał jako najbardziej cofnięty pomocnik, a obok niego wystąpili dwaj gracze Barcelony, Arthur i Philippe Coutinho. Zawodnik Królewskich dobrze wywiązywał się ze swoich zadań, rywale nie oddali bowiem ani jednego strzału w pierwszej połowie. Kiedy pomocnik schodził w przerwie z boiska, na tablicy wyników było już 3:0. Strzelanie po faulu na Richarlisonie z rzutu karnego rozpoczął Neymar, a potem piłkarz Evertonu sam wpisał się na listę strzelców. Pierwszą połowę zamknęło uderzenie Coutinho, przy którym bramkarz nie miał większych szans.

W drugiej połowie szkoleniowiec wprowadził kilka nowych twarzy, a z boiska zszedł między innymi Casemiro. Kolejnym ładnym trafieniem popisał się Richarlison, a rywala po rzucie rożnym dobił Marquinhos. Podopieczni Tite bardzo udanie zakończyli więc pierwsze zgrupowanie po mundialu. Tym razem w kadrze zabrakło Marcelo, za to Casemiro może być zadowolony ze swoich występów. Brazylijczyk powinien wrócić do treningów w Valdebebas już jutro. Canarinhos rozegrają kolejne mecze w październiku, kiedy zmierzą się z Arabią Saudyjską i Argentyną.

Brazlia – Salwador 5:0 (3:0)
1:0 Neymar 4' (rzut karny)
2:0 Richarlison 16' (asysta: Neymar)
3:0 Coutinho 30' (asysta: Neymar)
4:0 Richarlison 50'
5:0 Marquinhos 90' (asysta: Neymar)

Brazylia: Neto; Éder Militão, Dedé (46' Felipe), Marquinhos, Alex Sandro; Arthur (70' Pereira), Casemiro (46' Fred), Coutinho (54' Éverton); Douglas Costa (54' Willian), Richarlison (54' Paquetá), Neymar.