Urugwaj pokonał Meksyk

Świetny mecz Suáreza, krótka szansa Valverde

W Houston reprezentacja Meksyku przegrała w meczu towarzyskim z Urugwajem 1:4. W końcówce spotkania na boisku pojawił się Federico Valverde, pomocnik Realu Madryt. Wcześniej Fabián Coito, tymczasowy selekcjoner La Celeste, nie widział dla niego miejsca w kadrze, ale po kontuzji Cristiana Rodrígueza awaryjnie powołał piłkarza Królewskich i dał mu krótką szansę w dzisiejszym spotkaniu.

Obie drużyny skrzętnie korzystały z szans pod bramkami przeciwnika. Strzelanie po rzucie rożnym rozpoczął José María Giménez, ale chwilę później z rzutu karnego odpowiedział Raúl Jiménez. W bardzo dobrej dyspozycji był Luis Suárez. W 32. minucie pokonał Guillermo Ochoę strzałem z rzutu wolnego, a potem podwyższył prowadzenie po kolejnej „jedenastce”. Wydaje się jednak, że arbiter powinien był odgwizdać przewinienie poza polem karnym. W drugiej połowie napastnik Barcelony zaliczył efektowną asystę raboną, gdy na listę strzelców wpisał się Gastón Pereiro. Meksyk miał jeszcze jedną znakomitą szansę, ale w drugiej połowie uderzenie Raúla Jiméneza z rzutu karnego obronił Fernando Muslera.

Federico Valverde pojawił się na bosiku dopiero w 83. minucie, co trudno traktować jako poważną szansę. Nie miał wiele okazji do błysku, jednak i tak może być względnie zadowolony. Wrócił do kadry, zanotował w niej piąty występ i pozostaje na radarze szkoleniowca. Teraz pomocnik wróci do Madrytu, gdzie będzie dalej walczył o miejsce w składzie. Po przerwie na reprezentacje Królewscy będą grali znacznie częściej, a 20-latek w końcu powinien otrzymać swoją szansę.

Meksyk – Urugwaj 1:4 (1:3)
0:1 Giménez 21' (asysta: Urreita)
1:1 Jiménez 25' (rzut karny)
1:2 Suárez 32'
1:3 Suárez 40' (rzut karny)
1:4 Pereiro 59' (asysta: Suárez)

Meksyk: Ochoa; Rodríguez, Ayala, Angulo, Gallardo; Dos Santos (46' González), Elías Hernández (66' Lainez); Gutiérrez (60' Guzmán), Lozano (72' Zaldívar), Pulido (46' Alvarado); Jiménez.
Urugwaj: Muslera; Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt; Bentacur (74' Nández), Torreira (46' Stuani), Vecino; Urreta (83' Valverde), Suárez (68' Lodeiro), Pereiro (83' Gastón Silva).