Walia wygrywa, gol i asysta Bale'a [VIDEO]

Walijczyk strzelił bramkę z dystansu

Walia wygrała z Irlandią mecz w ramach grupy 4. Ligi B w Lidze Narodów. Gospodarze zwyciężyli pewnie 4:1 po bramkach Toma Lawrence'a, Garetha Bale'a, Aarona Ramseya i Connora Robertsa, któremu podawał gracz Królewskich.

Ekipa Ryana Giggsa szybko wyszła na prowadzenie dzięki prostopadłemu podaniu Allena do Lawrence'a, który z bocznego sektora pola karnego pewnie pokonał bramkarza rywali. Gospodarze mieli trochę większe posiadanie piłki, ale robili z niego dużo większy użytek poprzez szybkie ataki. Drugi gol padł po przerzucie Daviesa do Bale'a, który zszedł do środka i strzałem sprzed pola karnego nie dał szans golkiperowi. Pierwsza połowa została zamknięta wynikiem 3:0, gdy Ampadu wykorzystał błąd rywali na ich połowie i szybko uruchomił w polu karnym Ramseya.

W drugiej połowie mecz praktycznie zamknął Roberts, do którego po dłuższym rozgrywaniu na lewej flance z pierwszej piłki zagrał Bale. Obrońca Walii przyjął piłkę przed polem karnym i z woleja przymierzył przy pierwszym słupku. Irlandia potrafiła odpowiedzieć jedynie trafieniem Shauna Williamsa, któremu piłkę tuż przed swoim polem karnym przez potknięcie oddał Ramsey.

Walijczycy wspaniale rozpoczęli Ligę Narodów i prowadzą w grupie 4. Ligi B. W niedzielę ich rywalem będzie Dania, która jednak na te rozgrywki nie wystawia swoich najlepszych zawodników. Jeśli chodzi o Bale'a, atakujący Królewskich w tym spotkaniu miał pełną swobodę w ataku, pojawiając się na jego całej szerokości i nie musiał nawet wracać do obrony. Ostatecznie, co jest ważną informacją dla klubu, rozegrał on bez żadnych kłopotów 74 minuty.

Walia 4:1 (3:0) Irlandia
1:0 Lawrence 6' (asysta: Allen)
2:0 Bale 18' (asysta: Davies)
3:0 Ramsey 37' (asysta: Ampadu)
4:0 Roberts 55' (asysta: Bale)
4:1 Williams 66'

Walia: Hennessey; Connor Roberts, Williams, Mepham, Davies (81', Dummett); Allen, Ampadu (67', Smith); Brooks, Lawrence, Ramsey; Bale (75', Tyler Roberts)