Roma przegrała z Milanem

Decydujący gol w doliczonym czasie gry

W trzeciej kolejce Serie A AS Roma, najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów, przegrała na wyjeździe z Milanem 1:2. Jedyną bramkę dla podopiecznych Eusebio Di Francesco zdobył Federico Fazio. Rzymianie zajmują obecnie siódmą lokatę, ale z pewnością po sobotnich i niedzielnych spotkaniach spadną w ligowej tabeli. Po trzech meczach mają cztery punkty.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Milan częściej był przy piłce i tworzył znacznie więcej zagrożenia niż Roma. Udało się to udokumentować dopiero w 40. minucie, gdy Ricardo Rodríguez wykorzystał przestrzeń na lewm skrzydle i dograł prosto do zamykającego akcję Francka Kessié. Di Francesco widział słabość swoich podopiecznych, dlatego tuż po przerwie wpuścił na boisko Stephana El Shaarawy'ego. Nie minął nawet kwadrans drugiej części, a Gianluigi Donnarumma musiał wyjmować piłkę z siatki. Po rzucie rożnym w polu karnym Milanu odnalazł się Federico Fazio, który mocnym strzałem wyrównał stan meczu.

Kolejne minuty upływały i choć Roma przejęła piłkę, jej przewaga była pozorna. Milan przestał nękać rywala atakiem pozycyjnym, jednak był groźny z kontrataku. W przerwie Roma zmieniła ustawienie i choć była groźniejsza w ataku, w defensywie zostawiała sporo dziur. Gennaro Gattuso przeprowadził mądre zmiany i wprowadził między innymi 20-letniego Patricka Cutrone. Młody napastnik grał nieco ponad 10 minut, ale to wystarczyło, by zostać bohaterem na Giuseppe Meazza. W 95. minucie wykorzystał bardzo dobre dogranie Gonzalo Higuaína i pokonał Robina Olsena.

Choć decydujący gol padł w ostatniej minucie meczu, Roma nie może mówić o pechu. Dziś była zespołem znacznie słabszym, a Milan dominował w każdym aspekcie. Lepiej grał w obronie, mądrzej atakował i był skuteczniejszy. Wystarczy powiedzieć, że bramkarz Romy był dziś najlepszym jej zawodnikiem. Rzymianie nie weszli dobrze w sezon. Di Francesco ma jednak teraz sporo czasu na pracę i przygotowanie się do potyczki z Chievo. Spotkanie na Stadio Olimpico zostanie rozegrane 16 września. Trzy dni później Giallorossi zmierzą się z Realem Madryt na Santiago Bernabéu.

AC Milan – AS Roma 2:1 (1:0)
1:0 Kessié 40' (asysta: Rodríguez)