REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.08.12, godz. 18:02, Mateo / as.com

Gattuso: Odejście Ronaldo to dla Realu Madryt wielka strata

Fot. Getty Images

Trener Milanu wziął udział w konferencji prasowej po meczu z Realem Madryt. Oceniał szanse swojego zespołu na podjęcie rywalizacji z Juventusem, a także starał się opisać potrzeby drużyny.

– Niektórzy z moich zawodników dopiero do nas dołączyli. Czasami w takich spotkaniach młodym piłkarzom trzęsą się nogi. Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę przez 60 minut. Myślę, że mogliśmy rozegrać lepsze spotkanie, ale trzeba skupić się na pozytywnych aspektach.

– Na boisku trzeba być wiarygodnym, nie można wybijać piłek i trzeba zawsze być do dyspozycji kolegów. Uważam, że od momentu przyjścia Higuaín dużo pracuje. Potrzebujemy wszystkich zawodników. Z samym Higuaínem nigdzie nie dojdziemy. Piłkarze muszą sobie wzajemnie pomagać.

– Drużyna ma się dobrze, ale mamy pewne potrzeby. W poprzednim sezonie były inne rzeczy do stracenia. Nie pracowaliśmy nad aspektem szybkości. Teraz pracujemy nad tym w zupełnie inny sposób. Prezentujemy dobrą piłkę. Nie możemy powtarzać błędów z przeszłości. Musimy pracować do ostatniej minuty. Trzeba szukać po trochu wszystkiego. Jeśli ktoś gra w Milanie, szybko musi przynosić wyniki i rozumieć sytuacje, które mogą zaszkodzić drużynie. Myślę, że wykonaliśmy dobrą pracę, mamy dużo entuzjazmu. Możemy rozpocząć dobry sezon.

– Jestem zadowolony z drużyny. W 70-80 procentach mam tę samą kadrę. Staramy się zbudować coś innego. Jestem zadowolony z zespołu i mam nadzieję, że będziemy prezentować dobrą piłkę. Nie tylko ładną dla oka, ale również skuteczną. Dzisiaj mieliśmy cztery czy pięć sytuacji i je zmarnowaliśmy. Najważniejsze, żeby je stwarzać i poprawiać ich wykorzystywanie.

– W ustawieniu 4-2-3-1 byliśmy w stanie bardziej naciskać i lepiej dochodziliśmy do ostatnich metrów. Zastosowaliśmy trzy różne systemy. Staraliśmy się zmieniać, ale pojawiali się zawodnicy poza swoją pozycją. Kosztowało nas to, gdy trzeba było się utrzymać przy piłce. Po takim czasie w ataku na najwyższej intensywności, rozwój gry nie jest taki liniowy.

– Projekt jest ten sam w ostatnich miesiącach. Dołączyli do nas ważni zawodnicy, którzy dodają drużynie solidności. Wzmacniamy strukturę. Dzisiaj na boisku widać było pewne różnice, ale jesteśmy młodym zespołem i z nadzieją na znalezienie tożsamości. Znajdujemy się na właściwej drodze i mamy młodych graczy, którzy prezentują silną osobowość. Jesteśmy drugą czy trzecią najmłodszą kadrą w Europie. Nie potrzebujemy wiele czasu, żeby bardzo się rozwinąć.

– Cristiano Ronaldo zawsze strzelał 30 czy 40 goli na sezon, a to jest bardzo ważne. Myślę, że jego przyjście było bardzo ważne dla naszych rozgrywek i sądzę, że dla Realu Madryt to wielka strata. On doda błysku naszemu futbolowi.

– Szukamy terminu na rozegranie meczu Lewskim Sofia. Wiele się pozmieniało w ciągu ostatniego miesiąca, ale z pewnością spotkanie dojdzie do skutku.

– Pokonaliśmy Barcelonę i przegraliśmy z Realem Madryt, ale trudno powiedzieć, która z tych drużyn jest silniejsza. Z Barceloną graliśmy przeciwko drużynie złożonej z bardzo dobrych młodych chłopaków, którzy dali nam lekcję, ponieważ mają szkółkę z silną charakterystyką. Real Madryt bardzo przyspiesza grę. Jest bardzo silny i gra we włoskim stylu na ostatnich metrach. Barcelona ma swoją filozofię gry.

– Kiedy do Milanu przychodzi zawodnik, który ma 20 czy 21 lat i chce grać we wszystkich meczach, to nikt mu tego nie może zagwarantować. Taki już jest nowoczesny futbol. André Silva zawsze był ceniony w drużynie. Potrzebował czasu, ale trzeba wysłuchać go, czy potrzebuje motywacji. Słowa czasami nie wystarczają i potrzeba przekonania. Mamy Higuaína i Baccę, który zawsze wykonywał swoją pracę. Musimy zobaczyć, co się wydarzy w kolejnych dniach. Mamy zawodników bardzo dyspozycyjnych i graczy ze świetną charakterystyką.

– Problemem w walce o mistrzostwo jest nie tylko Cristiano. Juventus jest drużyną, która od siedmiu lat ma wielką mentalność. Nie możemy o nich myśleć. Musimy awansować o kilka pozycji w porównaniu do poprzedniego sezonu. Nie można wykonywać porównań do Juventusu. W tym momencie mają coś więcej niż my.

– Maldini jest dla mnie kimś ważnym. Kiedy mówi, potrafi zafascynować, ma charyzmę i piłkarze go słuchają. Nie mówi dużo, ale kiedy to robi, jest niesamowity. Jest osobą, która może być dla nas ogromną pomocą. Obserwuje, zwraca uwagę na pewne rzeczy, jest człowiekiem sportu i był mistrzem. Może wiele wnieść do naszej drużyny. Może być wartością dodatkową.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Przygotowania do sezonu 2018/19

Komentarze

2018.08.12, godz. 22:37, nowy na stronie
Pamiętajcie też, że Blake jest lepszy na drugiej setce od Bolta na 200 metrów, o czym dzisiaj mówili komentatorzy TVP. Przy dużym tempie karły mniej się męczą niż duzi sportowcy. To są istotne detale.
2018.08.12, godz. 22:30, nowy na stronie
Fundamentem jest tempo. W biegach maratońskich jest ono największe, dlatego tam udaje się wygrywać murzynom. Pewnie w koszykówce również tempo jest wysokie, ale tam to w rozgrywaniu akcji głównie. Tam to są sprinty. Co innego piłka nożna i kolarstwo. Te sporty są wolniejsze, zwłaszcza kolarstwo.
2018.08.12, godz. 22:27, nowy na stronie
Już lepszy od Messiego jest Froome, który jest lepszy rasowo, bo ma lepszą haplogrupę. Nie ma co do tego wątpliwości.
2018.08.12, godz. 22:25, nowy na stronie
W przyszłości nikt nie będzie grał tak dobrze jak CR7 w wieku 33 lat, bo teraz ludzie szybciej się starzeją. On pobił wszelkie rekordy rozwoju i od kilku lat jest lepszy nawet od karłowatego turbo-sterydziarza z Argentyny, co koksował zastrzykami codziennie przez wiele lat. Z takim oszustem tylko Bóg mógł wygrać, czyli najlepszy sportowiec wszechczasów CR7.
2018.08.12, godz. 20:19, MrKrzysiek97
Pewnie że strata bo był gwarancją bramek.
2018.08.12, godz. 19:28, Bigosmistrz
2018.08.12, godz. 18:44, Luźna guma
Boze..
2018.08.12, godz. 19:03, Momo69
Strzelił 450 goli czyli wychodzi średnia 50 goli na sezon było ich 9.
2018.08.12, godz. 19:00, Momo69
jakie 30-40 jak on chyba nigdy poniżej 40 nie strzelił przez te 9 sezonów a większość po 50-60
2018.08.12, godz. 18:50, REALcampeón
Nasz obecny Real udowodni, że jest też coś wart bez CR !
Kurła odszedł 1 zawodnik a nie 11! Mam dość biadolenia fanboyów CR.
2018.08.12, godz. 18:44, Luźna guma
Z wyglądu dalej wygląda tak samo. Może trochę zgrubł. Kiedyś powiedział że gdyby nie piłkarzem to byłby rybakiem. Co do Ronaldo ma rację.
2018.08.12, godz. 18:14, RMadridEver
Będzie dobrze ! Real to wielka i niepowtarzalna drużyna, która będzie zawsze waczyc do samego końca! Trzeba w nią wierzyć i nigdy nie wątpić !
2018.08.12, godz. 18:09, Domio
Oczywiście że tak, zobaczymy co będzie na wiosnę i gdzie będzie klub z tymi zawodnikami co zostali...obym się mylił.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama