REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.08.10, godz. 08:11, Mateo / cbcanarias.net

Oficjalnie: Sebas Saiz wypożyczony do Iberostaru Tenerife

Fot. Twitter

W lipcu 2017 roku Real Madryt podpisał kontrakt z Juanem Sebastiánem Saizem Soto, znanym jako Sebas Saiz. Hiszpan urodził się w stolicy Hiszpanii i karierę rozpoczynał w szkółce Estudiantes, lecz w 2012 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i po roku zaczął występować w zespole Uniwersytetu Mississippi. Spędził tam cztery lata, notując w ostatnim sezonie średnią punktów na poziomie piętnastu oczek. Królewscy obserwowali tego zawodnika, lecz prawa do niego w Europie posiadało Estudiantes. Ostatecznie Sebas rozwiązał obowiązującą umowę i podpisał nową – z Blancos.

Pablo Laso jednak nie miał w kadrze miejsca dla Saiza, dlatego podjęto decyzję o wypożyczeniu. W sierpniu 2017 roku Hiszpan odszedł do San Pablo Burgos, które debiutowało w Lidze Endesa. W zespole beniaminka Sebas wystąpił w 34 meczach. Zdobywał średnio ponad 9 punktów na spotkanie i notował niemal 5 zbiórek. Pomógł drużynie San Pablo utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej, mimo że początkowo zespół seryjnie przegrywał. Z czasem było coraz lepiej i ostatecznie klub z Burgosu pozostał w Lidze Endesa. Dobre relacje z Realem Madryt przełożyły się na kolejne wypożyczenie, tym razem Dino Radončicia.

Sebas Saiz wrócił do Madrytu, lecz dalej Królewscy nie widzą go w zespole. 23-latek odszedł na kolejne wypożyczenie, tym razem do Iberostaru Tenerife. Na Wyspach Kanaryjskich ma kontynuować rozwój i pracować na wywalczenie zaufania w oczach Pablo Laso. Saiz mierzy 205 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji silnego skrzydłowego. W zespole z Teneryfy zawodnik może liczyć na nowe doświadczenia, ponieważ będzie miał okazję do zadebiutowania z Lidze Mistrzów.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Koszykówka

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama