Castilla z kolejną porażką

Rezerwy przygotowują się do sezonu

Okres przygotowawczy Castilli na razie nie wygląda pozytywnie. Najpierw był remis z Conquense (porażka w rzutach karnych), później przegrana 0:3 z Rayo Vallecano, chociaż ta porażka była akurat przewidywalna. Dzisiaj jednak podopieczni Solariego ponownie zeszli z boiska na tarczy. Przegrali 1:3 z UD Logrońés i byli drużyną wyraźnie słabszą, a przecież na murawie pojawili się zawodnicy, którzy jeszcze kilka dni temu trenowali z pierwszą drużyną w Stanach Zjednoczonych. Przed Solarim ciągle jest wiele pracy, a kolejny sparing Blancos zagrają 8 sierpnia z Gimnásticą Segoviana.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy trafili do siatki już w pierwszej sytuacji. Na listę strzelców wpisał się Ńońo. Napastnik Logrońés chwilę później wykorzystał błąd Belmana i dopisał do dorobku drugiego gola. Dopiero po upływie pierwszego kwadransa szansę miała Castilla, ale Buigues zdołał zatrzymać uderzenie Daniego Gómeza. Minęło kilka minut i znów napastnik Królewskich mógł zdobyć kontaktową bramkę, lecz ponownie na jego drodze stanął golkiper gospodarzy. Tuż przed przerwą Logrońés ponownie trafił do siatki, ale na posterunku był Dani Fernández.

W przerwie gospodarze dokonali dziewięciu zmian, a w zespole Castilli nastąpiła tylko roszada na bramce. Wyraźną przewagę miało Logrońés, Królewscy mieli problemy ze stwarzaniem zagrożenia. W 71. minucie Vitoria podwyższył prowadzenie i wynik był już bardzo zły dla podopiecznych Solariego, szczególnie że gospodarze ciągle atakowali. W końcu Castilla zdołała wziąć się w garść i zdobyć honorową bramkę. Alberto Fernández wykorzystał dośrodkowanie Gorki Zabarte. To było wszystko, na co było dzisiaj stać rezerwy Realu Madryt.

UD Logrońés – Real Madryt Castilla 3:1 (2:0)
1:0 Ńońo 6’
2:0 Ńońo 12’
3:0 Ander Vitoria 71’
3:1 Alberto Fernández 86’ (asysta: Gorka Zabarte)

UD Logrońés:
1. połowa: Iván Buigues, Miguel Santos, Jaime Paredes, César Caneda, Mikel Santamaría, César Ramón, Borja Sánchez, Carles Salvador, Marcos André, Rayco García, Ńońo.
2. połowa: Miguel Martínez, Javier Flańo, Jonathan Bijimine, Pablo Bobadilla, Juan Iglesias, César Ramón (Guille 58’), Andy Rodríguez, Borja Sánchez (Adrián Gómez 58’), Rubén Martínez, Lander Olaetxea, Ander Vitoria.

Real Madryt Castilla: Javi Belman (Moha Ramos 46’), Dani Fernández (Benja Garay 77’), Miguel Gutiérrez (Gorka Zabarte 61’), Víctor Chust, Adrián de la Fuente (Mircea Alexandru 77’), Jaume Grau, Álvaro Fidalgo (Marvin Olawale 72’), Jaime Seoane (Augusto Galván 58’), Jorge de Frutos (Alberto Fernández 58’), Franchu (Iván Ribeiro 72’), Dani Gómez (Cristo González 58’).