Porażka Castilli po rzutach karnych

Rezerwy mają za sobą pierwszy sparing

Castilla po serii rzutów karnych przegrała z Conquense towarzyskie spotkanie, którego było rozgrywane w ramach Torneo Ciudad de Cuenca. Królewscy zaprezentowali się z dobrej strony, a grę utrudniała prezentująca się fatalnie murawa. Santiago Solari w przerwie zmienił całą jedenastkę, więc każdy z powołanych zawodników mógł się pokazać przez 45 minut. Dla Castilli do siatki trafił Alberto Fernández, ale gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Rzuty karne lepiej wykonywali gracze Conquense, którzy wygrali 4:3.

Pierwszą dobrą akcję przeprowadzili gospodarze, ale Víctor Chust zdołał wybić futbolówkę niemal z linii bramkowej. W odpowiedzi na indywidualny rajd zdecydował się Cristo, lecz jego uderzenie okazało się zbyt słabe i wylądowało w rękach Marquety. Na drugą połowę wyszła całkiem zmieniona drużyna Castilli i szybko udało się Królewskim wyjść na prowadzenie. Dani Sánchez dośrodkował, a na listę strzelców wpisał się Alberto. Chwilę później Dani Sánchez mógł podwyższyć prowadzenie, ale trafił prosto w bramkarza rywali. Conquense w 69. minucie zdołało doprowadzić do wyrównania i o zwycięstwie musiała zdecydować seria jedenastek. Co prawda gospodarze zaczęli od pomyłki, lecz później byli bezbłędni. Po stronie Królewskich karne zmarnowali Alberto i Dani Gómez.

Conquense – Real Madryt Castilla 1:1 (4:3 w rzutach karnych) SKRÓT
0:1 Alberto Fernández 51’ (asysta: Dani Sánchez)

4:3 Dani Gómez

Conquense: Raúl Marqueta, Óscar Arroyo, Diego de Pedro, Fran Simón, Jon Vega, Agi Dambelly, Iván Rubio, David Rodríguez (Alberto Mayordomo 55’), Alberto Lozano, Adibe (Ángel Ortiz 52’), Gerica (Fran Pérez 52’).

Real Madryt Castilla:
1. połowa: Moha Ramos, Miguel Gutiérrez, Benjamin Garay, Víctor Chust, Mircea Alexandru, Martín Calderón, Marvin Olawale, Álvaro Fidalgo, Augusto Galván, Saúl García, Cristo González.
2. połowa: Diego Altube, Álex Zekri, Mario Gila, Rubén Pulido, Dani Sánchez, Jaume Grau, Alberto Fernández, Moha Moukhliss, Jorge De Frutos, Miguel Baeza, Dani Gómez.