Atlético wygrało z Arsenalem po karnych

Ekipa Simeone rozpoczęła granie przed Superpucharem

Atlético Madryt rozegrało dzisiaj pierwszy z pięciu meczów kontrolnych przed starciem o Superpuchar Europy z Realem Madryt. Ekipa Diego Simeone zmierzyła się w Singapurze w ramach International Champions Cup z Arsenalem i wygrała po karnych. Bramkę w regulaminowym czasie zdobył Vietto.

Spotkanie było typowym meczem Atleti pod wodzą Argentyńczyka, w którym to rywale prowadzili grę i stworzyli sobie więcej okazji. W pierwszej połowie Jan Oblak popisał się trzema paradami przy uderzeniach Lacazette'a. W końcówce tej części gry po szybkim wrzucie z autu Correa ośmieszył na skrzydle Holdinga, odnalazł w polu karnym Vietto, a ten strzałem głową dał prowadzenie Rojiblancos. Kanonierzy odpowiedzieli tuż po przerwie, gdy Smith-Rowe po indywidualnej akcji przymierzył sprzed pola karnego w okienko bramki wprowadzonego na drugą połowę Adána. Do końca meczu nie mieliśmy już świetnych okazji, a trenerzy testowali coraz młodszych graczy. Po remisie w regulaminowym czasie doszło do karnych, które Atlético wygrało 3:1 (Adán obronił 3 z 4 uderzeń rywali; do siatki trafiali Rodri, Mollejo i Adán; Correa trafił w słupek, a Čech obronił uderzenia Garcésa).

Jeśli chodzi o nieobecnych, to Koke, Saúl, Costa i Gelson pracują już w Madrycie. Za kilka dni pracę mają wznowić także Giménez, Godín i Filipe Luís. Na 6 sierpnia planowane są powroty Griezmanna, Lucasa, Lemara i Vrsaljko. Wstępnie wszyscy mają być do dyspozycji Simeone na mecz z Realem Madryt. Warto dodać, że Atleti stara się jeszcze o napastnika. Najpierw mówiło się o Kaliniciu, teraz najbliżej Madrytu ma być Olivier Giroud.

Spotkanie o Superpuchar odbędzie się 15 sierpnia. Do tego czasu Rojiblancos zagrają jeszcze sparingi z PSG, Stuttgartem, Cagliari i Interem. Królewscy granie rozpoczną w nocy z wtorku na środę od sparingu z Manchesterem United, a następnie zmierzą się jeszcze z Juventusem i Romą.

Atlético Madryt 1:1 (1:0) Arsenal (karne 3:1)
1:0 Vietto 41' (asysta: Correa)
1:1 Smith-Rowe 47'

Atlético Madryt: Oblak (46', Adán); Juanfran (74', C. Muńoz), Moya (74', Alberto), Montero (74', Aitor), Olabe (74', Solano); Thomas (74', Carro), Rodri, J. Muńoz (64', Pinchi), Correa; Gameiro (74', Mollejo) oraz Vietto (74', Garcés).