aktualności

2018.07.11, godz. 22:37, Leszczu

Finał dla Chorwacji!

Chorwacja wygrała z Anglią 2:1 po dogrywce i zagra w finale Mistrzostw Świata z Francją! W piątej minucie to drużyna Garetha Southgate'a objęła prowadzenie po świetnym uderzeniu Trippiera z rzutu wolnego, ale bramki Perišicia i Mandžukicia dały Chorwatom upragniony awans. Synowie Albionu oddali jeden celny strzał, a to było zdecydowanie za mało, by dziś myśleć o triumfie.

Wczorajszy mecz w porównaniu do dzisiejszego to były szachy. W starciu Anglii z Chorwacją nawet przez chwilę nie było mowy o jakiejkolwiek kalkulacji. Bo co tu liczyć, kiedy w 5. minucie pada pierwszy gol? Luka Modrić i spółka przespali pierwszą połowę, a jej ozdobą było trafienie Trippiera z rzutu wolnego. To właśnie pomocnik Realu Madryt faulował Dele Alliego zanim Cüneyt Çakır zagwizdał przewinienie. W pierwszej połowie u piłkarzy Chorwacji można było widzieć zmęczenie, co mogło dziwić, zwłaszcza po czasie – w drugiej połowie byli bowiem inną drużyną.

Jeszcze przed przerwą Harry Kane mógł podwyższyć wynik, ale Subašić i słupek zatrzymali napastnika Tottenhamu. Hrvatska doskonale za to wiedziała, kiedy ruszyć do ataku. W 68. minucie Vrsaljko dograł do Perišicia, a ten powalczył do samego końca o piłkę i pokonał Pockforda. W jednej z kolejnych akcji skrzydłowy Interu mógł jeszcze raz pokonać bramkarza Anglii, ale tym razem to Synom Albionu pomógł słupek.

W końcu nadeszła dogrywka, a Anglia dalej miała na koncie jeden celny strzał. Chorwaci resztkami sił atakowali i w końcu potrafili zranić. John Stones był blisko trafienia, ale Vrsaljko wybił piłkę z bramki. Chwilę później stoper Manchesteru City zawiódł, nie był tak czujny jak rywal i zaspał. Wykorzystał to Mario Mandžukić, który z bliska pokonał Pickforda.

To był bardzo emocjonujący mecz. Może brakowało jakości piłkarskiej z obu stron, ale sytuacji do zdobycia bramki było naprawdę wiele. Luka Modrić nie zagrał może swojego meczu życia, ale po kiepskiej pierwszej połowie przebudził się razem ze swoimi kolegami, którzy wzięli sprawę w swoje ręce. Chorwacja gra dalej i po raz trzeci z rzędu musiała zagrać dogrywkę. Ma o 90 minut więcej w nogach niż Francja, ale dziś pokazała, że nawet zmęczeni piłkarze wypruwający sobie żyły mogą wygrać z każdym. Anglia zaś po godzinach śpiewów o powrocie futbolu do domu przez 115 minut nie potrafiła oddać celnego strzału. Dziś wygrał lepszy.

Chorwacja – Anglia 2:1 (0:1, 1:1)
0:1 Trippier 5'
1:1 Perišić 68' (asysta: Vrsaljko)
2:1 Mandžukić 109' (asysta: Perišić)

Chorwacja: Subašić; Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (94' Pivarić); Brozović, Rakitić; Rebić (101' Kramarić), Modrić (119' Badelj), Perišić; Mandžukić (115' Ćorluka).
Anglia: Pickford; Walker (112' Vardy), Stones, Maguirre; Trippier, Alli, Henderson (97' Dier), Lingard, Young (91' Rose); Sterling (74' Rashford), Kane.

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Mundial 2018

2018.07.12, godz. 21:28, Su27
Swoją drogą co za znaczenie ma to że Modrić jest mało medialny? Czy Złota Piłka to zjazd pedał...w?

Jest bardzo dorbym piłkarzem który miał kluczowe znaczenie dla wszystkich naszych sukcesów ostatnich 5 lat. A sukcesy te nie były małe.
2018.07.12, godz. 21:24, Su27
Modrić to jest fenomen. Przegląd 360 stopni wokół głowy, doskonałe wyczucie przestrzeni, ogromna inteligencja, zaangażowanie w o bronie.

To jak się ustawia jak przecina jak podaje. Maestro!

Brakuje mu tylko nieco siły fizycznej stąd w starciu z silniejszymi piłkarzami łatwo go "wypychac" i męczyć. Stąd czasami przedwcześnie traci precyzje kiedy brakuje mu sił.

Złota Piłka dla tego zawodnika jest realna i byłaby w pełni zasłużona.
2018.07.12, godz. 09:11, rastamarian
It's coming home, it's coming home, England coming home!!!
2018.07.12, godz. 08:52, MrKrzysiek97
No to w finale pozostaje kibicować Chorwacji.
2018.07.12, godz. 01:16, Madridista2308
El Testosteron

Uwielbiam to odejmowanie goli z karnych, na pustaka, z bliska - swego czasu dzieciaki robiły to w stosunku do Ronaldo, teraz do innych. W końcu to takie proste, każdy to umie, w końcu każdy napastnik strzela tyle bramek co Kane :)
Widzisz, nie rozumiesz prostej rzeczy, bardzo prostej. Harry Kane jest napastnikiem, którego rolą jest strzelanie bramek. Nie jest od rozgrywania, nie jest od asystowania, nie jest od ciągnięcia gry. Jego rolą jest to, żeby dostając dobre podanie nie potrzebował tyle szans co Benzema, by zamienić je na bramkę i w tym jest genialny kolejny sezon z rzędu. I to, ze nie wyjdzie mu jeden, czy drugi mecz nie zmienia NIC. Ma 24 lata i w odkąd jest w Tottenhamie to pakuje mnóstwo bramek z sezonu na sezon, rozumiesz? I jeżeli myślisz, że nie jest dla Tottenhamu ważny, nie wnosi nic do gry (haha) to bardzo cię proszę, nawet mi nie odpisuj.
2018.07.12, godz. 00:44, Karager
A co sądzicie na temat Vidy? Vallejo szklany, Varane tez miewa problemy a Ramos wylatuje dość często za kartki, cena myśle nie byłaby wygórowana a na stopera numer 5 byłby idealny
2018.07.12, godz. 00:10, Merenques9

Bombazo ? :D
2018.07.12, godz. 00:10, Realista22
Yerlod
Co w tym zlego.Bardzo zycze Ronaldo dubletu i korony krola strzelcow Serie A.A jak zdarzy sie ze Real odpadnie z kims innym to zycze LM.Lepiej zeby wygral Cristiano niz katalonski D10S
2018.07.12, godz. 00:09, zelu_83
Chorwata może nie wystarczyć sił w finale na Francję, oni są po 3 meczach z dogrywkami a dołączając minuty od sędziego takie mecze w sumie mają po 140 minut, już dzisiaj wyglądali na bardzo zmęczonych plus zmiany nadeszły dopiero w dogrywce. Życzę im jak najlepiej ale Francja wygląda świetnie fizycznie i taktycznie No ale to finał. A co do CR to fakt będzie jednym z faworytów do ZP jednak skoro odszedł to dziękuję mu i życzę jak najlepiej dopóki nie gra z Realem jednak newsy o nim na tej stronie wydają się już zbędne. Wybrał Juve jego sprawa, tu się kibicuje Realowi, pamiętać będziemy jego dokonania ale co tam u niego w Juve to w sekcji jak grali sprzedani/ wypozyczeni.
2018.07.12, godz. 00:09, Buska14
Madridista2308
Masz rację, to wygląda jak walka z wiatrakami. Takim ludziom się nie przetłumaczy. O tym, że Isco albo Asensio są lepsi od Jamesa stwierdzali na podstawie tego, że Hiszpanie potrafią robić kółeczka, a James nie. Co z tego, że James lepiej rozgrywa, ma lepsze podanie, lepszy strzał z dystansu, tworzy sytuacje dla kolegów... Nie ma dryblingu, to już bezużyteczny. No **********!
2018.07.12, godz. 00:09, Yerlod
Realista22
Gdy głosowali sami dziennikarze już różni piłkarze zdobywali ZP, nawet obrońcy.
Poza tym 8 lat temu, gdy Hiszpania wygrała Messi miał bardzo małą przewagę. Jedynie 8 % głosów nad 4 miejscem.
Myślę, że Modrić miałby duże szanse jakby wygrał. Miałby, ale pewnie nie wygra z Francją, bo Chorwaci są po prostu słabsi.
2018.07.12, godz. 00:08, KIbic z roku 2004
Anglia przegrała na swoje życzenie jeśli by strzeliłą tą drugą bramkę bo miała kilka set to było by po chorwacji przy 1-1 już gra się wyrównała ale i tak ani Anglia ani chorwacja nie ma szans z bardzo dobrą francją
2018.07.12, godz. 00:07, KIbic z roku 2004
Modrick przegrywa z Mbappe jak narazie bo Mbappe dostanie nagordę najlepszego piłkarza Mundialu to wątpię że dostanie Modrick złotą piłkę bo przegrają z francją co by nie było dostanie Ronaldo bo Reprezentacja by nie awansowała bez jego goli itp
2018.07.12, godz. 00:06, Yerlod
Florentino
To nie jest żaden odnośnik, media około pierwszego lipca zaczęły informować o Juve
2018.07.12, godz. 00:05, Realista22
Yerlod
Prawda jest taka ze Messi obojetnie czy gral dobrze czy nie to zawsze byl minimum drugi we wszelkich plebiscytach mimo ze byli gracze ktorzy bardziej zasluzyli na miejsce za plecami Cristiano
2018.07.12, godz. 00:04, Yerlod
Realista22
Dziennikarze sportowi dobrze wiedzą kto to jest Modrić. To, że Grażyna ze sklepu może nie wiedzieć nie znaczy, że tylko Ronaldo i Messi mają szanse.
2018.07.12, godz. 00:03, Yerlod
Realista22
Nie, ja po prostu doceniam naszych piłkarzy. Wy stawiacie cele piłkarza Juventusu wyżej od tych zawodnika Realu. Pewnie jakbyśmy spotkali Juve w LM to też liczylibyście, że "wygramy, ale Ronaldo zdobędzie gole", no chyba że już w ogóle jemu będziecie kibicować.
2018.07.12, godz. 00:02, Hubertus401
Dwie ekipy, którym kibicowałem najbardziej (nie licząc Polski) są w finale.
Teraz niech wygra lepszy.
2018.07.12, godz. 00:01, Yerlod
Wojtekxe
No a jaka jest? Francja, Belgia, Anglia, Hiszpania, Niemcy, Brazylia, Argentyna te wszystkie reprezentacje mają lepsze kadry od Chorwacji. Ona nawet nie była faworytem do wyjścia z grupy na pierwszym miejscu.
2018.07.12, godz. 00:01, Realista22
Yerlod
Osmieszyles sie teraz chlopie.Ronaldo odszedl to juz mamy go nienawidzic.Modric jest za malo medialny na ZP wiec tak czy siak jej nie wygra raczej.Moze bedzie drugi choc znajac zycie wepchna tam Messiego
2018.07.11, godz. 23:56, Wojtekxe
Yerlod
Trochę się zagalopowałeś. Z tak słabą reprezentacją? Na papierze były lepsze reprezentacje od Chorwacji, ale mówić, że ich jest słaba to zdecydowana przesada.
2018.07.11, godz. 23:55, Florentino
Ripart Baptiste o transferze Cristiano do Juve za 100 mln informował 3 lipca :D
2018.07.11, godz. 23:52, jarek3882
yerlod

a co że Ronaldo już nie w Realu to mamy zapomnieć że istnieje że tu grał i że był i wciaż jest najlepszy ?

hehe jak byl w Realu to najlepszy jak odszedl to już bedziecie z niego robić slabego
2018.07.11, godz. 23:48, Yerlod
realfan90
A co kogo obchodzi ten karny, skoro Chorwacja i tak gra dalej? Modrić nie ma odpowiedniej pozycji do asyst. To cały czas rozgrywający i jest razem z Kroosem najlepszym takim piłkarzem na świecie. W klubie wygrał tyle ile Cristiano, rzadko zawodził, a mundial z tak słabą reprezentacją jak Chorwacja dobitnie by go pokreślił. Pewne jest, że jeśli Francja wygra (a raczej tak będzie), to Ronaldo zgarnie ZP
2018.07.11, godz. 23:47, Florentino
Real jest zainteresowany Quintero z River Plate [Fox Sports Argentina]
2018.07.11, godz. 23:47, Fransis
Brawo Chorwacja.. z tym ze Kovačic powinien chociaż wejść na boisko.
2018.07.11, godz. 23:43, M_J18
Modric po ZP!!!
2018.07.11, godz. 23:42, Pawelw123
Rzeczywiście, mały jastrząbek xD
2018.07.11, godz. 23:41, realfan90
blue, Yerlod

Bo jak Ronaldo nie strzeli gola to już nie istnieje? Trochę to przesada. Modrić też wiele razy nie rzucał się w oczy w meczach. Gdyby wygrał MŚ, miał więcej asyst, wykorzystał karnego którego zmarnował i jeszcze dorzucił np gola w finale MŚ to mooooooże by miał jakieś szanse. Ale tak to nawet jak wygra MŚ - ZP nie dla niego.
2018.07.11, godz. 23:40, Florentino
Trwają rozmowy nad transferem Serba --> Milinkovic-Savic za około 100 mln euro do Realu [Di Marzio]
2018.07.11, godz. 23:39, DiStefano1
brawo!!!
fenomenalny charakter!!!
2018.07.11, godz. 23:38, Yerlod
jarek3882
Zamiast życzyć dobrze naszemu piłkarzowi, to życzysz jakiemuś Ronaldo z Juventusu
2018.07.11, godz. 23:33, Florentino
Transfer Courtois ma zostać ogłoszony po mistrzostwach świata ;) <DefenseCentral>
2018.07.11, godz. 23:31, Realista22
adsz73
Anglicy byli slabi jak zawsze tylko mieli szczescie do drabinki.W drugiej by wylecieli w 1/8 albo max w cwiercfinale.Pompowali balon Futbol kuming houme i balon pekl z hukiem.
Stale fragmenty to nie wszystko.Bylaby wielka niesprawiedliwosc gdyby Chorwaci nie weszli.
2018.07.11, godz. 23:31, El Testosteron
To już Mandżu więcej daje swoim zespołom niż ten drewniak Kane
2018.07.11, godz. 23:29, Ataman
Zlota pilka dla Modrica! musi zostac w Realu zlota pilka :) Ronaldo na 2 miejsce :)
2018.07.11, godz. 23:29, El Testosteron

Wielki Kane strzelił 6 goli ogórom z czego połowa z karnych, całe mistrzostwa grał wielkie gówno a nie jeden mecz. Poza tym w Tottenhamie też go oglądam i jak dla mnie to jest zawodnik typu jak go piłką nabiją to czasem wejdzie, a jak nie to nie wejdzie. Niewiele wnosi do drużyny, całą robotę odwalają za niego Alli, Eriksen i Son a on tylko dostawia nogę albo głowę. Jak zespołowi nie idzie to i on nic nie gra. To nie jest gość który pociągnie grę.
2018.07.11, godz. 23:29, t4f3l
Dobry to jest Stano jak próbuje się nie śmiać
2018.07.11, godz. 23:29, Florentino
Ripart Baptiste (jakiś francuski dziennikarz) twierdzi, że Real ma ustalony transfer Mbappe za kwotę 272 mln € - płatne w 4 ratach.
2018.07.11, godz. 23:26, Yerlod
Wojtekxe
Ale czemu tak? Chorwacja ma mniejszy potencjał od Polski, a mimo to zachodzi do finału.
Mistrzostwa Świata nigdy nie mają jakiegoś wielkiego poziomu sportowego. Jeżeli chcesz oglądać piłkę nożną na najwyższym poziomie, to polecam LM i El Clásico. Mnie też męczy taki brak wyrachowania w grze Chorwatów, gdzie faulują w miejscach dobrych do uderzenia i dośrodkowania dla Anglików (drużyny, która niemal wszystkie bramki zdobywa po stałych fragmentach), gdzie nie potrafią przytrzymać piłki. Oni wcale nie mają wielkich piłkarzy i trzeba docenić ich starania. W rozgrywkach międzynarodowych decyduje w dużej mierze szczęście. Chorwacja je miała, bo trafiła do łatwiejszej połowy drabinki, a Rosja wyeliminowała Hiszpanię, wygrała kilka razy karne itd. Dwa lata temu Portugalia też wygrała, mimo że były lepsze od niej zespoły.Trzeba czasem docenić starania i determinację, a nie tylko kibicować najlepszym.

Xaoo
Iwan to chyba sam z litra, ale dobra porcja śmiechu przed snem :)
2018.07.11, godz. 23:22, MYSZa7
nie wiem czy pamiętacie takie czasy dzieciaki, ale kiedyś nie przyznawało się ZP za liczbę goli, tylko za grę i wpływ na wyniki drużyny, Nedved, Cannavaro, Zidane itd. liczę, że FF pójdzie po rozum do głowy i docenią takich graczy jak Luka właśnie
2018.07.11, godz. 23:22, marla121
Mi się wydaje, że Francji brakuje napastnika, taki benzema mógłby być spoko, ewentualnie dawna wersja Giroud, najlepiej za czasów gry w ligue albo laca, żeby no robił robotę i jednak dopchnal ta nogę gdzieś. Chorwacje szanuje za to co robią, ale myślę że 3 dogrywki pod rząd, wypluci będą i dostaną z 2 bramki
2018.07.11, godz. 23:20, Xaoo
Ile oni tam wypili w tym weszło
2018.07.11, godz. 23:19, Wojtekxe
Yerlod
Trochę nie rozumiem tego odniesienia. Ja odnosiłem się do tego, że wychwala się tutaj Chorwację, jakby grali Szpaku-wie-jak-dobry-futbol, a w rzeczywistości wygląda to bardzo średnio. Poza tym, ludzie, to jest finał mistrzostw świata, zlitujcie się. Trzeba czegoś wymagać od tych drużyn, czegoś więcej niż walki. Rozumiem zachwycać się Islandią w fazie grupowej, że walczą, próbują, ok, na poziomie fazy grupowej od takiej reprezentacji jest to wskazane. Natomiast w finale oczekuje drużyn grających i wygrywających w sposób przekonujący, łady, miły dla oka, a nie drużyny, której gra będzie tłumaczona tym, że kraj mały, że piłkarze nie najlepsi, że pieniędzy nie dają na futbol itp. Ja osobiście byłbym zawiedziony, jeżeli Chorwacja po meczu podobnym do tego wygra. Niech wygrają przekonująco, niech będą lepsi w większości aspektów gry i będę mógł powiedzieć, że jest to zaśłużony mistrz świata, a nie tylko drużyna, która walczyła.
2018.07.11, godz. 23:18, RoTruKo RM
Czyli w finale po trzech zawodników z Barçy i Realu: Umtiti, Dembele, Rakitić - Varane, Modrić, Kovačić. Pewna katalońska gazeta umieściłaby jeszcze jednego gracza Barcelony ;)
2018.07.11, godz. 23:17, 19Ramos02
Rozumiem euforię, ale od Francji dostana 2:0 albo 3:0. Niestety
2018.07.11, godz. 23:15, Karager
Modric musi dostać złota piłkę !
2018.07.11, godz. 23:15, El Testosteron
Anglia trafiła na pierwszy porządny zespół na tych mistrzostwach i już po nich. Angielska repra to jest, była i będzie przereklamowana miernota.
2018.07.11, godz. 23:15, jarek3882
Ronaldo blisko ZP

Modric musialby w finale strzelic gola bo bez niego watpie zeby mial szanse wygrac . Top 2 dla Modricia to obowiązek

Jednak kibicuje żeby wygral Ronaldo i mial wiecej od Messiego
2018.07.11, godz. 23:10, t4f3l
Kto ogląda Stan Mundialu ? nie mogę ze śmiechu "Ajwen" ładnie po %%% polecam :)
2018.07.11, godz. 23:09, Yerlod
Wojtekxe
Nie ma się co dziwić, że Chorwacja nie gra cudów. To mały kraj, którego najlepszym wynikiem w historii było 3 miejsce. Patrząc nazwiskami i biorąc pod uwagę grę Chorwacja to poziom Sevilli.
Taka Francja z kolei ma ogromną kadrę pełną świetnych młodych talentów. Gdybym miał nazwiska porównywać do klubów, to pewnie stwierdziłbym, że to poziom Bayernu.
2018.07.11, godz. 23:08, adsz73
Hrvatska!
Mega osiągnięcie Chorwacji, już mają lepszy wynik niż ich kultowa drużyna z 1998
(Boban, Šuker, Prosinečki, Šimić, Jarni & inni)
Oby pokonali Francję w finale!
Nie wierzyłem, że oni moga pokonać Anglików (zwłaszcza po tak wyczerpujących meczach z Danią i Rosją), ale dali radę!
To była bardzo mocna Anglia, nie wiem czy nie najlepsza w ostatnich 30 latach!
2018.07.11, godz. 23:05, blue
realfan90
Można dyskutować. Owszem, został królem strzelców LM, ale w półfinałach i finale nie istniał. A Modric może potencjalnie mieć wygraną LM i MŚ.
2018.07.11, godz. 23:04, Yerlod
realfan90
W ten sposób zawsze napastnik będzie zdobywał ZP. Jakby Chorwacja wygrała mundial (a zdecydowanie Francja jest faworytem), to Modrić byłby naprawdę blisko ZP. Niektórzy już za grę w Realu uważali go za ważniejszego od Crisa, a tu jakby jeszcze LM dołożył. Idealny moment, aby przerwać dominację Ronaldo-Messi. Ale na to szansę są małe, bo Francja ma przewagę tak naprawdę we wszystkim.
2018.07.11, godz. 23:04, Wojtekxe
Osobiście dziwi mnie to wychwalanie Chorwacji i zapowiadanie zwycięstwa w starciu z Francuzami. W fazie grupowej grali okej, mieli lepsze i gorsze mecze, niektóre bardziej dominowali, drugie mniej. Jednak od pierwszego meczu fazy playoff mnie nie przekonują, ich gra mi się po prostu nie podoba (na plus jest to, że biegają i walczą), po prostu od finalisty mistrzostw świata wymagam trochę więcej (Francuzi też mnie nie przkeonują). Warto zwrócić uwagę również na sprzyjających przeciwników w dwóch pierwszych meczach fazy playoff. W dzisiejszym meczu było podobnie, przede wszystkim bardzo słaby i nudny mecz w wykonaniu obu drużyn. W pierwszej połowie Chorwaci nic nie grali, natomiast w drugiej mieli zrywy i zaczęli walczyć, w dogrywce podobnie. Tylko, że to dalej był słaby i nudny futbol.
Widać było, jak Anglicy robili Chorwatów w obronie w pierwszej połowie i to może być sporym problemem w meczu z Francuzami. Oni grają podobnie do Anglików, tylko lepiej, skuteczniej. Są w stanie bardzo szybko przenieść piłkę pod bramkę przeciwnika i zrobić sporo dymu, taki Mbappe może naprawdę zamieszać. W dodatku mają bardzo mocną obronę i tak szczerze to nie widzę za bardzo argumentów po stronie Chorwacji: ani w ataku pozycyjnym nie grają zbyt dobrze, kontrataki to samo, obrona podobnie, stałe fragmenty również. Wiadomo, w piłce nożnej wpływ ma wiele czynników, może być tak, że Chorwaci wyjdą bardziej zmotywowani, w lepszej formie albo będą mieli więcej szczęścia, jakaś bramka przypadkowa. Jednak na papierze Francuzi są dla mnie zdecydowanymi faworytami.

PS. Spójrzcie trochę bardziej obiektywnie (bez sympatii do Modricia i #złotapiłka). Ja byłem za Chorwacją, ale jeżeli pisze się, że Francuzi grają antyfutbol, to nie wiem co w takim razie grają Chorwaci. W dzisiejszym meczu to nie był pokaz twardej gry, tylko chamstwa i brutalności. Sędzia powinien znacznie częściej sięgać po kartki w tym meczu.
2018.07.11, godz. 23:03, Kmfip
Akurat dzis Modric wcale nie zagral wielkiego meczu.
2018.07.11, godz. 23:02, Xaoo
Modric murowany MVP przy wygranej Chorwacji. Świetny turniej.
2018.07.11, godz. 23:01, Yerlod
Fajnie jakby Chorwacja wygrała. Jak na razie za każdym razem przedziera się jakoś po dogrywkach, przebiegli mnóstwo kilometrów. Piłkarzy na najwyższym poziomie mają zaledwie kilku, ale pokazują niesłychaną ambicję. Byłoby niesłychane, gdyby pokonali Francję po dogrywce.
2018.07.11, godz. 23:01, realponadwszystko
ToniNavas

To, ze nie gra w reprezentacji to pochodna tego, ze mało minut rozgrywa w Realu. Perisic, Rakitic i Modric w swoich klubach to pewniaki.
blue

Ronaldo bardziej zasłużył. Modrić robi robotę ale nie jest aż tak decydujący, nie przesadzajmy.
2018.07.11, godz. 22:58, blue
Lukita po Złotą Piłkę!
2018.07.11, godz. 22:57, Pinto z Rio
Normalnie nie wierzę - drużyna której kibicuję od początku tego turnieju najmocniej, własnie trafia do finału, po trzech awansach z dogrywek. Niesamowite. Piękna historia, cieszy w tym ogromny udział naszego Luki. Zazdroszczę Chorwatom takiej drużyny, takiego turnieju.
Ważne, że kto teraz nie wygra, to będzie w tym gronie nasz piłkarz, który dołączy przy okazji do zacnego grona zwycięzców LM i MŚ w jednym sezonie. Poezja.
Do boju, Hrvatska!
2018.07.11, godz. 22:56, Madridista2308
Buska14

Daj spokój, nie warto. Dla nich jeśli zawodnik nie macha nogami nad piłką i nie balansuje ciałem jak Messi to od razu jest drewnem/kołkiem i do niczego się nie nadaje. Dobrze, że od bramkarzy tego nie wymagają. Co z tego, że Kane ma 24 lata i od 4 sezonów ładuje ponad 30 bramek w sezonie. Zobaczyli jego pierwszy mecz w życiu, był słabszy to pieją z zachwytu jacy to eksperci :v

Buska14
Ale on przeciez mowi prawde.300 mln wydane na tego goscia to nieporozumienie.Drewniany kolek dobry na Premiership.W Hiszpanii by sie pogubil totalnie.
2018.07.11, godz. 22:50, Danioo
Niech oni pykna ta Francje w finale! Serce rośnie jak się patrzy na Chorwatów. Większych walczaków na tym turnieju nie ma.
2018.07.11, godz. 22:49, a sen sio
Świetnie Chorwacja! Po złoto!
2018.07.11, godz. 22:47, Buska14
Boooże skończ chłopie, wstydu oszczędź. To samo mówiłeś jak Kane pokazał Karimowi jak się gra w meczach fazy grupowej LM? To samo mówiłeś, kiedy Kane bił Coco w statystykach x6 w zeszłym sezonie? Jak na podstawie jednego meczu na turnieju, w którym 90% zawodników jest zmęczonych wyczerpującym sezonem, Ty potrafisz wysnuć taki wniosek, to piłka chyba nie jest sportem dla Ciebie. Jesteś jednym z tych typów ludzi, co przed Mundialem wyzywali Courtois od ręczników, Hazarda od słabeuszy, a teraz nagle doceniają ich umiejętności. Specjaliści od 7 boleści.
2018.07.11, godz. 22:47, ToniNavas
Swoją drogą Kovačic nie łapie się do 1 składu Chorwacji, a on się dziwi, że u Nas mało gra?
2018.07.11, godz. 22:47, El Testosteron
Lewy to jednak nigdy nie będzie piłkarz klasy Mandżukicia. Niech sobie strzela te worki goli ogórom, ale to Mandżukić strzela gole WAŻNE i prowadzi swoje zespoły do sukcesów. Bayern niezłą wtopę zaliczył zamieniając Mandżukicia na Lewego. Mandżu poprowadził Bayern do zdobycia LM, potem Juve do finału LM, a teraz wprowadza Chorwację do finału MŚ. A co Lewy dał Bayernowi przez tyle lat?
2018.07.11, godz. 22:46, Error2017
Zajefajny mecz i zasłużony finał dla Chorwacji
2018.07.11, godz. 22:46, R E A L
Ładnie Chorwacja przycisnęła po golu na 1:1
oj Modrić powalczy w tym roku z CR7 o złotą piłkę
2018.07.11, godz. 22:46, Tarkus
Francja - Chorwacja! A to oznacza, że na pewno jeden z piłkarzy Realu zapisze się w wąskiej historii - albo Varane albo Modrić (i Kovačić) wygrają w jednym roku Ligę Mistrzów i Mistrzostwo Świata! Całym sercem za Chorwacją <3!
2018.07.11, godz. 22:46, Qartello
Złota Piłka dla Modricia!
2018.07.11, godz. 22:45, Pawelw123
janmariarakieta
Czyli w sam raz do Realu :)
2018.07.11, godz. 22:45, Ronaldovva
Świetne spotkanie, drugie miejsce to już jest ogromny sukces ale tak bardzo bym chciała żeby Chorwacja sięgnęła po złoto... Wtedy patrząc na ostatnie 3 wielkie turnieje moje 3 ulubione drużyny wygrałyby złoto.
2018.07.11, godz. 22:45, turotron
Anglia mogła zamknąć mecz, ale jak ma w składzie takiego Lingarda co w bramkę trafić nie umie to niech jadą do domu:-) brawo Chorwacja podnieśli się i wygrali zasłużenie. A southgate zamiast wpuścić Verdiego w 2 połowie to trzyma na boisku tego Lingarda. Dziś najsłabszy ich zawodnik. W finale myślę jednak że wygra Francja, choć chciałbym żeby to Chorwaci zwyciężyli
2018.07.11, godz. 22:44, Zucchero2304
Chorwacja mecz w mecz coraz bardziej zadziwia. Niesamowicie by było jakby wygrali. Co do Modricia to jest wielki, ale nie zapędzałbym się tak żeby mówić o ZP dla niego. Nagroda gracza turnieju ok. Zależy też co będzie w 2. połowie roku. Modrić jest jednym z najlepszych pomocników świata (jeżeli nie najlepszym na ten moment) ale jednak nie widzę w nim zdobywcy Złotej Piłki.
2018.07.11, godz. 22:43, siempre7
Nie mam jakichkolwiek wątpliwości, że jeśli Chorwacja wygra mundial, to po złotą piłkę sięgnie LUKITA!
2018.07.11, godz. 22:43, VamosRM
Jedno jest pewne, piłkarz Realu będzie mistrzem świata.
Varane albo Modirc i Kovačic. Dzisiaj kova nie zagrał ani minty.
2018.07.11, godz. 22:43, Królewscy98
Kane nic specjalnego nie prezentuje a nawet mogą poniekąd dziękować za odpadniecie bo powinien strzelić na 2:0. Nastrzelal karnych i zostanie teraz zapewne królem strzelców.
2018.07.11, godz. 22:43, Domin29
Taaaaaaaaak!!! Chorwacja!!! Macie swoje ,,It's coming home'' angielskie bufony hahahah
2018.07.11, godz. 22:43, Madridista2308
Ten mecz pokazał ile znaczy w piłce głowa. Po golu na 1:1 Chorwaci byli zupełnie inną drużyną.
2018.07.11, godz. 22:43, Mielniu
Modrić jest wielki.Chorwacja jest wielka.
2018.07.11, godz. 22:42, Hervey
Luka należy ci sie ten Cup <3
2018.07.11, godz. 22:42, janmariarakieta
Jeżeli Real kupi Kane'a to będzie największa wtopa transferowa w historii. Piłkarz odnajdujący się tylko przy karnych i wrzutkach ze stałych fragmentów.
2018.07.11, godz. 22:42, Uman
Ktoś wie czemu Kova tylko dzisiaj nie zagral ani minuty?
2018.07.11, godz. 22:41, Realista22
Sprawiedliwosci stlao sie za dosc.Fuksiarze z Anglii i tak zaszli za daleko jak na swoje mozliwosci.
Chorwaci cyborgi-trzy dogrywki.
2018.07.11, godz. 22:41, Domio
neymarjr: Akurat cała drużyna jest świetna i ciężko kogoś z osobna tylko wyróżnić.
2018.07.11, godz. 22:41, kanapka
Ale bym chciał złotą piłkę da Lukity, a nie kolejną przyznawaną tylko za statystykę bramek
2018.07.11, godz. 22:41, realponadwszystko
It's not coming home :)
2018.07.11, godz. 22:41, fejk
Jedno jest pewne-jeden z piłkarzy Realu zostanie mistrzem świata.

Brawo, brawo, brawo!
2018.07.11, godz. 22:40, El Testosteron
Kane podobnie jak Lewy stoi jak widły w gnoju i czeka aż piłka się od niego odbije i wpadnie do bramki. Jak to angielskie drewno trafi do Realu za 200 baniek to będzie wtopa stulecia. Mam nadzieję że Pérez to widzi i wie że on się absolutnie do Realu nie nadaje. Fajnie że angielskie drewna za burtą i Chorwacja w finale ale z Francją nie mają szans.
2018.07.11, godz. 22:40, Quari44
modric za ten turniej powinien dostac nagrode , drygent, haj dobrze kreuje gre, az chce sie na to patrzec, prawdziwy lider i kapitan, całym sercem w niedziele za chorwacja!
2018.07.11, godz. 22:38, Filip_RM
Brawo Chorwacja. Nie mógłbym oglądać tej topornej piłki ze strony Anglików w finale.
2018.07.11, godz. 22:38, ToniNavas