REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.07.11, godz. 08:18, Mateo / cfperalada.cat

Oficjalnie: Mario Rodríguez zawodnikiem rezerw Girony

Fot. Twitter

Następny zawodnik opuścił szkółkę Realu Madryt. Tym razem chodzi o Mario Rodrígueza, skrzydłowego, który odszedł do Peralady-Girony B. Urodzony w 1997 pomocnik trafił do Królewskich w 2011 roku z Cornelli. Rozpoczynał od drużyny Cadete B (piłkarze do lat 15). Krok po kroku piął się w górę hierarchii w szkółce i wreszcie w 2016 roku dotarł do Castilli. Tam jednak nie mógł liczyć na regularne występy. Pojawił się na boisku w piętnastu spotkaniach, z czego pięciokrotnie wychodził w podstawowej jedenastce. Na murawie spędził tylko 579 minut. Do tego dołożył 310 minut w Juvenilu A w Lidze Młodzieżowej UEFA, gdzie nawet wpisał się raz na listę strzelców w wygranym 5:2 spotkaniu z Borussią Dortmund.

Królewscy nie widzieli dla Mario miejsca w kadrze Castilli, dlatego w grę wchodziło wypożyczenie. Padło na grający w Segunda División B Sabadell. Urodzony w Barcelonie zawodnik mógł wrócić do Katalonii i chciał zacząć regularnie pojawiać się na boisku. Jednak musiał się rozczarować, ponieważ pełnił rolę podobną do tej z Castilli. Wchodził przeważnie na końcówki spotkań. Zapisał na koncie dwadzieścia występów, jednak złożyło się to na ledwie 641 minut na murawie. Trener wystawiał go na prawym skrzydle, a czasami przesuwał do środka. Po powrocie z wypożyczenia do Realu Madryt było jasne, że klub nie przedłuży z nim kontraktu. Mario rozglądał się za nowym zespołem i w ten sposób trafił do rezerw Girony. Dalej będzie mógł mieszkać w Katalonii i podejmie trzecią próbę na zaistnienie w trzeciej hiszpańskiej lidze.

O opuszczeniu Królewskich Mario poinformował na Instagramie: „Żegnam się z miejscem, które było moim domem przez siedem lat. Miałem szczęście, że mogłem przeżyć tutaj piękne chwile i pragnę podziękować wszystkim osobom, które mi pomogły i dzieliły ze mną każdy moment. Dziękuję!”, napisał.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Real Madryt Castilla

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama