Anglia w półfinale!

Synowie Albionu wysłali Szwecję do domu

W Samarze Anglia wygrała ze Szwecją 2:0. Zwycięstwo podopiecznych Garetha Southgate'a jest zasłużone, ich rywale dziś nie mieli wiele do powiedzenia, a nawet kiedy w jakiś sposób udawało im się dotrzeć pod bramkę Synów Albionu, dobrze spisywał Jordan Pickford. Gole dla Wyspiarzy po uderzeniach głową strzelali Harry Maguire i Dele Alli.

Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie. Anglicy raczej w wyważony sposób atakowali, ale nie zostawiali zbyt wiele miejsca, dlatego Szwedzi mieli duży problem z wyprowadzeniem kontry. Nie było też jednak tak, że Synowie Albionu zasługiwali na wielkie brawa – oddali tylko jeden celny strzał. I był to też gol. Ashley Young dośrodkował z rzutu rożnego, a Harry Maguire pokonał Olsena. Anglicy udowodnili, jak wielką rolę odgrywa dobre opracowanie stałych fragmentów gry, a z nim czy Johnem Stonesem jest o to dużo łatwiej.

Dopiero końcówka pierwszej połowy przyniosła trochę więcej emocji, ale wynik nie uległ zmianie. Po przerwie dobrymi interwencjami wykazywał się za to Jordan Pickford, jeden z bohaterów Anglii w dzisiejszym spotkaniu. Szwecja próbowała atakować, ale nie miała jakichkolwiek argumentów – słabo grał chociażby Emil Forsberg, który po godzinie z hakiem powędrował na ławkę rezerwowych. Swoje zrobili natomiast podopieczni Garetha Southgate'a. W 59. minucie obrona Trzech Koron zaspała, co wykorzystał Dele Alli i po raz drugi Olsen kapitulował po strzale głową.

Szwecja nie miała dziś jakichkolwiek podstaw, by postawić się coraz bardziej wierzącej w siebie Anglii. Przegrała po dwóch błędach w obronie, a w ataku po raz kolejny była bezradna i… bezjajeczna. Trudno mówić o niezasłużonym rezultacie. Wyspiarze zagrali po prostu lepiej i zasłużenie meldują się w półfinale. Harry Kane i spółka zostają w Rosji co najmniej do przyszłej soboty.

Szwecja – Anglia 0:2 (0:1)
0:1 Maguire30' (asysta: Young)
0:2 Alli 59' (asysta: Lingard)

Szwecja: Olsen; Krafth, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson; Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg (65' Olsson), Berg; Toivonen (65' Guidetti).
Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Alli (77' Delph), Henderson (84' Dier), Lingard, Young; Sterling, Kane.