REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.06.14, godz. 20:14, El Jarek / RealMadridTV

Julen Lopetegui zaprezentowany!

Fot. RealMadrid TV

Florentino Pérez zaprezentował w loży honorowej Santiago Bernabéu Julena Lopeteguiego jako nowego trenera Realu Madryt. Przedstawiamy przemówienia prezesa i szkoleniowca Królewskich z tego spotkania z mediami.

Florentino Pérez
– Rosa [żona], Maria, Daniel i Jon [dzieci], członkowie zarządu, opiekunowie fundacji, socios, członkowie fanklubów, media, witam na Santiago Bernabéu na prezentacji naszego nowego trenera. Chcieliśmy przeprowadzić tą uroczystość po zakończeniu mundialu i planowaliśmy ją po kolejnym triumfie naszej reprezentacji Hiszpanii. Jednak seria sytuacji doprowadziła do tego, że jesteśmy dzisiaj tutaj z wielkimi nadziejami dotyczącymi nowego etapu, który zaczyna się dla wszystkich madridistas. Chcę powiedzieć wam, że to ogromna satysfakcja zaprezentować nowego trenera Realu Madryt. Dzisiaj witamy kogoś, kto doskonale zna ten dom i kto przez ostatnie lata pokazał, że jest wspaniałym profesjonalistą. Witamy, Julenie Lopetegui!

– Byłeś graczem i trenerem Castilli, graczem pierwszej ekipy Realu Madryt i dzisiaj przejmujesz odpowiedzialność prowadzenia legendarnej ekipy, która potrafiła wygrać trzy ostatnie Puchary Europy z rzędu i cztery w ciągu pięciu lat. Drogi Julenie, dzisiaj wracasz do domu po osiągnięciu w roli selekcjonera awansu naszej kadry na mundial w Rosji w cudowny sposób. To był ogromny sukces, bo dokonałeś tego nie zaznając porażki w 20 meczach, w jakich prowadziłeś naszą drużynę narodową. Wiem, że to dla ciebie i twojej rodziny dzień pełny emocji i uczuć. Rozumiem, że masz w sobie przeciwne odczucia, bo wiem, że marzyłeś o Pucharze Świata. Miałeś dwa marzenia, które były ze sobą całkowicie kompatybilne: pierwszym było ponowne uczynienie z Hiszpanii mistrza świata, a drugim poprowadzenie któregoś dnia swojego ukochanego Realu Madryt. To staje się dzisiaj rzeczywistością. Dlatego też od dzisiaj miliony naszych fanów na świecie będę dziękować ci poprzez swoją pasję, siłę i sympatię. To samo będą robić ludzie, którzy tworzą tę wielką instytucję oraz oczywiście nasi piłkarze.

– Drodzy przyjaciele, nieuniknione jest to, że muszę skomentować wydarzenia, jakich doświadczyliśmy w ostatnich godzinach. Real Madryt i Julen Lopetegui doszli do porozumienia w ciągu kilku godzin. Zrobiliśmy to na podstawie prawa do wolności wyboru z obu stron. Porozumienie dotyczyło współpracy po mundialu i oczywiście wszystko odbyło się przy poszanowaniu klauzul i terminów zapisanych w jego kontrakcie. Rozumieliśmy, że ogłoszenie tego porozumienia musiało odbyć się szybko i przed rozpoczęciem mundialem. Cel tego pośpiechu był jasny: miał to być pokaz przejrzystości i normalności, który miał pozwolić uniknąć spekulacji i plotek. Nie istnieją precedensy w historii futbolu, w których selekcjoner kadry narodowej na podstawie prawa do swobody wyboru dochodził do porozumienia z klubem piłkarskim odnośnie do pracy w nim po mundialu, mistrzostwach Europy, Ameryki Północnej czy Afryki, jakiegokolwiek kontynentu na świecie, a ktoś uznawał to porozumienie za brak lojalności, który mógł przeszkodzić w jakiś sposób w triumfach i celach, o jakie walczono.

– Chcę powiedzieć, że kto miesza takie porozumienia z rzekomym brakiem lojalności, ten ma poczucie własności wobec ludzi i osób. Szczęśliwie poradziliśmy sobie z tym w nowoczesnej Hiszpanii XXI wieku. Tym, którzy mówią o ukrywaniu sytuacji, chcę powiedzieć, że nie ma nic dalszego od rzeczywistości. Doszliśmy do porozumienia w ciągu kilku godzin i zdecydowaliśmy się szybko je ogłosić w przejawie przejrzystości. Zrobiliśmy to szczególnie dlatego przed mundialem, by uniknąć plotek i przecieków, które mogły zaszkodzić pracy naszej kadry w czasie turnieju. Zakomunikowałem prezesowi federacji, że doszliśmy do porozumienia z Julenem Lopeteguim. Porozumienie dotyczyły tylko i wyłącznie tych dwóch stron, Realu Madryt i Julena Lopeteguiego. Doszliśmy do niego na podstawie swobody do własnego wyboru i przy uszanowaniu obecnego kontraktu trenera. Wspólna konferencja selekcjonera i prezesa, która miała odbyć się kolejnego dnia i która miała być przejawem normalności, zaczęła stawać się przejawem źle rozumianej dumy. Wszystko podgrzewali ci, dla których każdy powód jest dobry, by próbować dyskredytować Real Madryt.

– Kilka godzin później prezes federacji pokazał przesadzoną i niesprawiedliwą reakcję, co do której nie można znaleźć precedensu w historii futbolu. W ostatnich dniach media pokazały najbardziej znane przypadki, jak te Miljanicia, Kubali, Aragonésa, Scolariego, Hiddinka, Van Gaala, Conte i dziesiątek mniej znanych selekcjonerów, którzy podpisywali takie umowy z klubami przed wielkim turniejem czy nawet w jego trakcie. Oczywiście jednak w żadnym przypadku tym klubem nie był Real Madryt. Real Madryt, który z drugiej strony czuje się dumny, że mógł pomagać w osiąganiu celów i sukcesów przez reprezentację Hiszpanii.

– Właśnie dlatego zawsze powtarzam jak ważna jest jedność całego madridismo, które rośnie w Hiszpanii i na całym świecie, pozwalając Realowi być najbardziej kochanym i podziwianym klubem. Musimy dalej razem pracować, by móc mierzyć się z tymi, którzy szukają jedynie dyskredytowania Realu Madryt. Ci, którzy dobrze mnie znają, a jestem tu od wielu lat, wiedzą, że ja nie praktykuję odgrywania ofiary. Jednak nadszedł moment, w którym wszyscy madridistas musimy zmierzyć się z tym frontem, który stara się jedynie o zaszkodzenie wizerunkowi naszego klubu, w którym przeżywamy jedną z najbardziej wyjątkowych epok w naszej historii [brawa od publiczności].

– Ogromnie zaskakuje nas i nie możemy zrozumieć, w jaki sposób to porozumienie miało zaszkodzić szatni pełnej zawodników z ogromnymi pragnieniami na odnoszenie zwycięstw, którzy chcą zostać ponownie mistrzami świata, czego wszyscy pragniemy. Mówimy o graczach z najwyższego poziomu, o maksymalnych profesjonalistach, których taka decyzja nie dotyka sportowo w najmniejszym stopniu, co widać było w każdym takim przypadku, jaki miał miejsce na świecie. Naprawdę uważam, że nie ma ani jednego argumentu, przez który Julen Lopetegui nie powinien zasiąść jutro na ławce reprezentacji. Odcięto dwa lata dobrej pracy wykonanej przez Julena Lopeteguiego.

– Czujemy, że nie pozwolono mu walczyć o jego wielkie marzenie, jakim było zdobycie mistrzostwa świata z Hiszpanią. Jednak dzisiaj mamy bardzo ważny dzień dla nas wszystkich. Odczuwamy satysfakcję, że możemy liczyć na wielkiego trenera i chcemy razem dalej pisać historię. Dzisiaj madridismo otrzymuje w Julenie swojego nowego trenera. To osoba, która spełnia jedno ze swoich wielkich marzeń. On wie, że to pasjonujące i gigantyczne wyzwanie, z którym zmierzyć się może niewielu.

– Drogi Julenie, będziesz odczuwać z naszej strony wielkie wsparcie i sympatię. Dziękuję za twoją obecność i witam w twoim domu, Realu Madryt. Bardzo dziękuję.

Julen Lopetegui
– Bardzo dziękuję. Postaram się nie rozczulać. To dzień wielkich emocji, ale postaram się nie rozczulać i powiedzieć, co chcę powiedzieć. Po pierwsze, bardzo dziękuję prezesowi i Realowi Madryt za zaufanie, jakim mnie obdarzono i za odpowiedzialność, którą podejmuję z wielką dumą i także wielką siłą. Wiem, gdzie przychodzę. Wiem, że panują tu maksymalne wymagania. Tu nie wszystko jest wystarczające. Postaramy się dać z siebie absolutnie wszystko, co mamy najlepsze. Będziemy walczyć o bycie na poziomie historii tego klubu, a nawet o jej poprawienie. Nie mam żadnej wątpliwości, że nie zabraknie ciężkiej pracy.

– Czuję się zdolny do odbycia tej gigantycznej podróży. Co więcej, od wejścia do klubu, do miasteczka sportowego czuję tę siłę, która towarzyszy Realowi Madryt. Jako trenerowi będzie mi potrzebna ta siła i energia, bo tutaj trzeba to mieć. Bez wątpienia skorzystam z nich przy rozwoju piłkarskim i zarządzaniu wielkimi zawodnikami, jakich posiadamy. Razem osiągniemy cele, jakimi jest po prostu wygrywanie wszystkiego. Real Madryt aspiruje do wszystkiego i my też będziemy do tego aspirować.

– Dziękuję wszystkim. Czuję się częścią rodziny Realu Madryt. Wczoraj prawdopodobnie przeżyłem najsmutniejszy dzień w swoim życiu od śmierci matki… [łzy; brawa publiczności] Dzisiaj jednak ten dzień jest najszczęśliwszy w moim życiu… [brawa] Bardzo dziękuję, jestem do waszej dyspozycji.

Po wszystkim dziennikarze dostali zaproszenie do zadawania pytań. Zapis konferencji z Lopeteguim pojawi się jeszcze dzisiaj na portalu.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Zmiana trenera 2018

Komentarze

2018.06.15, godz. 08:09, hunter_777
Witamy Julen ;))))) Powodzenia .....po potrójną korone ....Vamoooossss !!!!!
2018.06.15, godz. 00:58, wikkii1
Marco Asensio
On ogólnie mito przypomina Rockwella xd
2018.06.15, godz. 00:35, a sen sio
A jak prezydełt pike pięknie napluł swojemu klubowi w twarz. Od jakiegoś czasu musiał już wiedzieć o tym, że Griezmann zostanie w AM, a bawił się rozkręcając tą swoją platformę.
2018.06.14, godz. 23:49, Realista22
Real Madrid will make first contact with Roma over a deal to sign goalkeeper Alisson in the next few hours, according to Sky in Italy.
The first proposal is expected to be £43.7m (€50m). Roma, however, want double that amount. Real would not be willing to go beyond £52.4m (€60m) + £8.4m (€10m) in add-ons. The player’s personal terms are already agreed in principle.
2018.06.14, godz. 23:42, Drombo
Marcinello
A mi się wydaję że Barcelona była tylko narzędziem. Gość ponabijał sobie wyświetleń było o nim głośno, tysiące artykułów w necie gazetach.
Teraz gryzkowi skoczyła rozpoznawalność w świecie o miliony które spienięży chociażby w postaci kontraktów reklamowych.
Cr7 też wykorzystał świetnie medialnie triumf w LM, jego słowa po finale i jego nazwisko było powielane na całym świecie.
Nie rozumiem fenomenu socialmediów i zarabianiu na marketingu internetowym ale fakt jest taki że idzie za tym gruba kasa.

Co do różnych opinii w sprawie braku transferu wśród kibiców FCB. Każdy przyzna że nie był on pierwszą potrzebą bo to pomoc kuleje ale za te pieniądze taki grajek ucieszyłby na pewno większość. Część jest wkurzona część zawiedziona inni są szczęśliwi. Ocenimy po zakończeniu okna i po sezonie. Tutaj była wielka zadyma o De Gea i faks a jak się później okazało Real bez De Gei i z Navasem ma 3lm z rzędu. Także tego...No:)
2018.06.14, godz. 23:40, MichalLodz
Prowadź do zwycięstwa Trenerze! Hala Madrid.
2018.06.14, godz. 23:29, marcin_1902
Allison w Realu za 75 mln
2018.06.14, godz. 23:23, a sen sio
AG zostaje w Atleti upsik smutno :(
2018.06.14, godz. 23:02, socjopata
Ciekawe jakie CR bedzie miał relacje z nowym trenerem, zwłaszcza że ten jakiś czas temu wspomniał że Lionel Messi jest najlepszym piłkarzem w historii.
2018.06.14, godz. 23:01, marcinnello
Realista22

Mi się wydaje, że Griezmann mógł być już podpisany, ale się wykruszył. Może nowy cichy kontrakt, gwiazdę mu ściągnęli ( Lemar ) i perspektywa bycia gwiazdą, a nie jednym z wielu. Ale to tylko gdybania.
2018.06.14, godz. 22:57, polniak52
Florek ladnie podsumowal sytuacje z klasa ale dosadnie ten caly prezesik tej federacji, wspanialy bohater to moze mu buty czyscic. Szkoda bo ew sukces hiszpanow na ms pomogl by bardzo naszemu trenerowi.
2018.06.14, godz. 22:56, marcinnello
ptych

Nie wspominał przypadkiem Ramos o skostniałej atmosferze w reprezentacji ? :) Może do tego się tyczyło.
2018.06.14, godz. 22:55, Realista22
Tze to czytalem.
''Jak poinformowało „Mundo Deportivo”, Real Madryt ustalił warunki transferu Alissona Beckera z Romy.''
Mundo Deportivo tak twierdzi.Ci sami co od kilku miesiecy pisali Griezmann fichado.Poczekajmy na oficjalke bo jak widac po sprawie naszego trenera pismaki tyle wiedza co zjedza.
2018.06.14, godz. 22:55, ptych
Ramos podobno starl sie z prezesem federacji, atmosfera miala byc bardzo goraca, rozdzielil ich Piqué
2018.06.14, godz. 22:52, marcinnello
KingRagnar

Coraz więcej mediów pisze o Alissonie w Realu. 75 mln.
2018.06.14, godz. 22:52, RMadridEver
Nie wiem o co chodzi ale kibice Barcelony z tego co piszą na swoim forum są zadowoleni bo jak sami twierdzą nie potrzebują takiego grajka 👍
2018.06.14, godz. 22:49, Realista22
Znalazem to na Twitterze.To wypowiedz o Viniciusie i Alissonie tez.Nie wiem tylko czy translator wszystko przetlumaczyl jak trzeba ale sens tych slow byl taki.
2018.06.14, godz. 22:47, Realista22
Pérez Cristiano ma wazny kontrakt.Na razie nie ma tematu Cristiano
O Bale i Benzemie Nad ich sprzedaza zastanowimy ich jak ktos przyjdzie z 300-400 milionami,a na razie nikt nie zlozyl takiej oferty.
2018.06.14, godz. 22:39, ptych
Fejk raczej, marca nic nie pisze wiec malo prawdopodobne

Ps. Mario Gotze moze przyjść do Valencii, to bylby niezly transfer
2018.06.14, godz. 22:37, barty84
Panowie. Niby zrodlo z Asa jezeli chodzi o wypowiedz Florena w sprawie transferów.
2018.06.14, godz. 22:34, Szacho
Czy tylko mi Lopetegui z ust, szczególnie w trakcie przemówienia:
https://www.youtube.com/watch?v=MBnQBuM4V1g
(32 minuta)
przypomina Sylvester'a Stallone'a? xDD
2018.06.14, godz. 22:32, KingRagnar
Heexo
Na 100% będzie jak zobaczę artykuł na stronie albo nagranie video.
2018.06.14, godz. 22:30, Heexo
To nie jest fejk na 100%
2018.06.14, godz. 22:30, KingRagnar
ImageX7
Też myślę, że to fejk.
2018.06.14, godz. 22:30, Heexo
Pérez powiedział te słowa po konferencji prasowej z Lopeteguiim. Tylko że po słowie Neymar zapadła chwilowa cisza, tak jak by Pérez nie chciał poruszać tego tematu ;) A co do reszty to wszystko się zgadza
2018.06.14, godz. 22:29, marfel
Uff, Griezmann zostaje w Atlético. Barça już się śliniła bo 100 mln za takiego gracza to promocja, w dodatku z miejsca mógł zostać następcą Suáreza gdy Urugwajczyk zacznie słabnąć.
Teraz Atlético powinno trochę wzmocnić skład by jego pozostanie miało sens. Jest już Lemar, pewnie będą kolejne ciekawe wzmocnienia.
Ja się cieszę bo Barça to nasz główny rywal i pozyskanie Griezmanna bardzo by ich wzmocniło.
Atlético odniosło sukces teraz czas by Pérez z nowym trenerem popracowali nad naszymi wzmocnieniami.
2018.06.14, godz. 22:28, ImageX7
@KingRagnar

Widziałem to i zjeżdża mocno fejkiem, a tym bardziej, że Rodrygo nie został oficjalnie potwierdzony żadnym komunikatem.
2018.06.14, godz. 22:26, Realista22
Gdyby rzeczywiscie tak mowil to gra odwaznie.Neymar rzeczywiscie jest zbedny jesli zostanie CR.Ale trzeba kupic kogos swiezego do ataku.Vinicius to jeszcze melodia przyszlosci.
2018.06.14, godz. 22:23, KingRagnar
"Będzie niewiele transferów, ale będą one wyjątkowe. Ludzie mówią o dogadanym transferze Alissona za 78 mln €... Pozwólmy Liverpoolowi go kupić [śmiech]. Neymar? Przychodzą do nas Vinicius i Rodrygo. Tego drugiego nie możemy jeszcze zaprezentować, ponieważ dopiero w styczniu kończy 18 lat. Vinicius przyjdzie latem. To przyszłość Madrytu."

Podobno to słowa Péreza. Może ktoś wie coś więcej, skąd się one wzięły? Ciekawe rzeczy z nich wynikają.
2018.06.14, godz. 22:18, KingRagnar
Ale, ale.. przecież Barçainfo zapewniał... jak to...
2018.06.14, godz. 22:17, ptych
Haha ale Griezmann naplul w twarz Barcelonie, ladnie ich osmieszyl zeby jeszcze wymyslic te filmiki, zebrac wszystkich fanow bordowych przed ekranem i powiedziec ze zostaje

Hahahah
2018.06.14, godz. 22:15, ImageX7
Curves pewnie teraz w żałobie są 😂
2018.06.14, godz. 22:12, pixi
Oby go nie wyje*chał, jak Beniteza, po pół roku...

2018.06.14, godz. 22:09, Realista22
A widzieliscie jaka hejtu sie wylala na La Rambli.Przez kilka miesiecy byla podnieta,a teraz nagle niepotrzebny.Co za ludzie XD
2018.06.14, godz. 22:05, ImageX7
Haha, frajerzy zostali wydymani przez Griezmanna :D
2018.06.14, godz. 22:05, Realista22
Mozemy odetchnac.Gdyby Antek przeszedl do bordowych to mielibysmy naprawde spory klopot.
2018.06.14, godz. 22:03, kubinho21
Dla nas to świetna wiadomość AG zostaje w Atleti. Barça musi teraz wydać 150-200 na piłkarza o klasie Griezmanna-czyli dużo wiecej niz za AG.100 milionów to była okazja...Suárez jest stary i gruby+VAR więc nie bedzie mogl aktorzyć.. Zostaje im tylko Messi
2018.06.14, godz. 22:01, jim
TheNotorious - Eriksena???To już łatwiej kupić Griezmanna. Życzę Bartkowi powodzenia w negocjacjach z Levym :)
2018.06.14, godz. 22:01, MrKrzysiek97
Witamy w Realu Madryt.
2018.06.14, godz. 21:54, Laxman
HHHAAAAAAHHAAA! brawo Grizzly, Barça znowu kompromitacja
2018.06.14, godz. 21:51, TheNotorious
No i super ze Antoni zostaje, mocniejsze Atlético to ciekawsza, mocniejsza liga. Kupili juz Lemara, moze jeszcze kogos sprowadza.

Ciekawe tylko kogo Barça kupi, oby nie Eriksena bo mam nadzieje, ze pewnego dnia zamelduje sie u nas
2018.06.14, godz. 21:51, BS
Nie ma to jak pisać od roku "transfer Griezmana na ostatniej prostej" i zostać na końcu wydymanym :D
2018.06.14, godz. 21:51, Marco Asensio
Na tym zdjęciu wygląda jak Sam Rockwell.
2018.06.14, godz. 21:49, dexterro
Griezmann zostaje w Atleti
2018.06.14, godz. 21:46, Premiership
yolinar
Garstka nawiedzonych maniaków z Katalonii, którzy ślepo wierzą w to co im media takie jak MD czy Sport przekażą to na pewno zrzucą winę na Julka, Florka i ogólnie Real. Jeżeli chodzi o cały kraj to wątpię, żeby było tam tak dużo tłuków, którzy są w stanie dać się zmanipulować katalońskim mediom.
2018.06.14, godz. 21:32, Qbens
Nie łam się Julen, będzie dobrze ! Jeszcze sobie to odbijesz sukcesami z nami i prezesik jeszcze zobaczy jaki popełnił błąd. Widać, że naprawdę wrażliwy z niego człowiek i bardzo ludzki. Chłopaki będą mieć z nim dobrze, do tego ma fajny warsztat i też myślę, że będzie to wszystko dobrze funkcjonować.
2018.06.14, godz. 20:47, yolinar
2018.06.14, godz. 20:31, Premiership
szybciej Realowi
2018.06.14, godz. 20:46, zwykłyfan
Biedny Julek :((
2018.06.14, godz. 20:36, Uberaman
Julen, do przodu. Na pohybel ...
2018.06.14, godz. 20:31, ImageX7
Julek nie załamuj się, mam nadzieje, że pokażesz tym partaczom jakiego trenera stracili.
2018.06.14, godz. 20:31, Premiership
Rafreal
Ja tam nie widzę poczucia winy u Floro, bardziej wku*w na tego łysego jełopa z federacji no ale jak Hiszpania blado wypadnie to mam nadzieje,że hiszpańscy kibice będą 'wdzięczni' temu gamoniowi.
2018.06.14, godz. 20:30, kubinho21
Ja też mam dobre przeczucia co do niego:) Dobre słowa naszego prezesa. Trzeba zacząć robić z siebie ofiarę,ponieważ takie są czasy...czasy poprawności politycznej .Spójrzmy na uefalone-cały czas pokrzywdzeni. Brawo Florentino!
2018.06.14, godz. 20:29, Rafreal
z gadki Floro wyczuwa się poczucie winy że utrącił mu dwa lata ciężkiej pracy i marzeń .... mam nadzieje że ta sytuacja nie przetrąciła mu kręgosłupa i cohones
2018.06.14, godz. 20:25, Realista22
Witamy i powodzenia.Bardzo duzo pracy przed Julenem.Wskoczenie w buty Zidane`a to ciezkie zadanie.Ale trzeba wierzyc ze bedzie dobrze.
Priorytetem na przyszly rok jest mistrzostwo.Ta krajowa dominacja Barcelony jest wkurzajaca.A Liga Mistrzow jako mily dodatek.
2018.06.14, godz. 20:20, VelvetCrotch
mam dobre przeczucie do niego! Powodzenia Julen i witamy z powrotem!
2018.06.14, godz. 20:19, Mielniu
Powodzenia Julen :)

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama