Wygrana Portugalii, asysta Cristiano

Mistrzowie Europy lepsi od Algierii

Reprezentacja Portugalii rozegrała trzeci i ostatni mecz towarzyski przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Pierwszy występ od finału Ligi Mistrzów zaliczył natomiast Cristiano Ronaldo, który miał szansę na krótki urlop pomiędzy spotkaniem z Liverpoolem a mundialem. Najlepszy strzelec w historii Realu Madryt wybiegł dziś w pierwszej jedenastce gospodarzy, którzy na Estádio da Luz wygrali z Algierią 3:0.

Mistrzowie Europy nie mieli wielkiej przewagi, jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale udowodnili swoją wyższość i tworzyli znacznie więcej sytuacji podbramkowych. Algierczycy oddali tylko dwa celne strzały na bramkę Ruiego Patrício. Portugalia natomiast szybko wzięła się do roboty. W pierwszej połowie zdobyła dwie bramki. Gonçalo Guedes otworzył wynik meczu po ładnym odegraniu piłki głową przez Bernardo Silvę, a dwadzieścia minut później bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się Cristiano Ronaldo, który obsłużył Bruno Fernandesa. Pomocnik nie miał problemów z podwyższeniem wyniku.

W drugiej połowie powtórka z rozrywki. Tym razem w rolę dośrodkowującego wcielił się Raphaël Guerreiro, a drugie trafienie w tym meczu zaliczył Gonçalo Guedes. Portugalia zachowywała spokój w defensywie i wyraźnie zwolniła w ofensywie. Poza trzema uznanymi bramkami jeszcze dwa razy znalazła sposób na bramkarza rywali, ale bramki nie zostały uzane (spalony Cristiano i ręka Guedesa).

To spotkanie miało przede wszystkim pokazać, że Portugalia jest gotowa na mundial oraz poprawić nastroje piłkarzy i kibiców. Za osiem dni Cristiano Ronaldo i spółka rozpoczną Mistrzostwa Świata od spotkania z Hiszpanią. W fazie grupowej zagrają także z Marokiem i Iranem. Dziś na pewno mogą być z siebie zadowoleni i wsiąść do samolotu zmierzającego do Rosji pełni nadziei na dobry występ.

Portugalia – Algieria 3:0 (2:0)
1:0 Guedes 17' (asysta: Bernardo Silva)
2:0 Bruno Fernandes 37' (asysta: Cristiano Ronaldo)
3:0 Guedes 55' (asysta: Guerreiro)

Skład Portugalii: Rui Patrício; Cédric, Pepe, Bruno Alves (57' Fonte), Guerreiro (57' Mário Rui); Carvalho (64' Quaresma), Bruno Fernandes, Moutinho (75' João Mário); Bernardo Silva (64' Adrien Silva); Guedes, Cristiano Ronaldo (74' André Silva).