Wygrana Kostaryki, 35 minut Keylora

Rodacy oddali hołd bramkarzowi Królewskich

Reprezentacja Kostaryki rozegrała dziś pierwszy z trzech meczów towarzyskich, które mają pomóc piłkarzom w przygotowaniu się do Mistrzostw Świata w Rosji. Było to też pożegnanie zawodników przed wylotem do Europy. Na Stadionie Narodowym w San José gospodarze pokonali Irlandię Północną 3:0, a w pierwszej jedenastce zwycięskiej drużyny wybiegł bramkarz Realu Madryt, Keylor Navas.

Jeszcze przed meczem portero Królewskich mógł liczyć na bardzo ciepłe przywitanie. Otrzymał złotą rękawicę z okazji zdobycia trzeciego z rzędu Pucharu Europy z Realem Madryt. Zgodnie z tym, co zapowiadano wczoraj, w 13. minucie kibice oklaskiwali zawodnika, który miał udział w historycznym sukcesie Los Blancos. W 35. minucie selekcjoner Óscar Ramírez zdecydował się na zdjęcie zawodnika z boiska, a fani mogli pożegnać go brawami.

Kostaryka poradziła sobie z Irlandią Północną i godnie pożegnała się ze swoimi kibicami. Bramki zdobyli Johan Venegas, Joel Campbell i Francisco Calvo. Gospodarze potwierdzili dobrą dyspozycję przed wyjazdem na Stary Kontynent, a przy okazji mogli złożyć hołd jednemu z najlepszych graczy w historii swojego kraju.

Kostaryka – Irlandia Północna 3:0 (1:0)
1:0 Venegas 30' (asysta: González)
2:0 Campbell 46' (asysta: Colindres)
3:0 Calvo 66' (asysta: Campbell)

Skład Kostaryki: Keylor Navas (35' Moreira); Gamboa (64' Smith), Óscar Duarte (66' Calvo), González (73' Watson), Acosta, Oviedo; Colindres, Borges (64' Tejeda), Guzmán, Campbell; Venegas (70' Matarrita).