Zwycięstwo Juvenilu A w starciu z Valencią

Królewscy wypracowali sobie zaliczkę przed rewanżem

Drużyna Realu Madryt do lat 19 pokonała na wyjeździe Valencię w pierwszym ćwierćfinałowym meczu w młodzieżowym Pucharze Króla. Podopieczni Gutiego, podobnie jak w poprzedniej rundzie, wygrali 2:1, zdobywając decydującą bramkę w samej końcówce. Rewanż odbędzie się za tydzień w Valdebebas i Królewscy podejdą do niego z cenną zaliczką. Bramki zdobyli dzisiaj César oraz Diego Hernández. Negatywną informacją jest kontuzja Augusto Galvána, który z tego powodu musiał opuścić boisko i nie wiadomo, czy będzie gotowy na rewanż.

Mecz zaczął się od ataków Valencii i w 7. minucie Moha musiał ratować drużynę po uderzeniu Pablo Jiméneza. Ta sytuacja obudziła Królewskich, którzy odpowiedzieli trafieniem Césara. Gospodarze nie podłamali się straconym golem i szybko doprowadzili do remisu. Znakomity mecz rozgrywali dzisiaj Augusto i César. Obaj nieustannie sprawiali problemy defensywie Nietoperzy, jednak w pierwszej połowie przełożyło się to tylko na jednego gola.

Po zmianie stron znów na najwyższy poziom musiał się wspiąć Moha, żeby Valencia nie wyszła na prowadzenie. Mecz w drugiej połowie stał się bardzo otwarty, obie drużyny z dużą łatwością zbliżały się do bramki rywali. Z upływem czasu rosła przewaga Realu Madryt. W 81. minucie Blancos wyprowadzili kontratak, Baeza znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Huescą, ale trafił w bramkarza. Chwilę później kontuzji doznał Augusto i musiał zejść z boiska. Tuż przed upływem podstawowego czasu gry bramkę zdobył Diego Hernández, wykorzystując podanie Calderóna. Dzięki temu do rewanżu Królewscy przystąpią z niewielką zaliczką.

Valencia – Real Madryt 1:2 (1:1)
0:1 César Gelabert 13’ (asysta: Alberto Fernández)
1:1 Hugo Guillamón 18’
1:2 Diego Hernández 88’ (asysta: Martín Calderón)

Valencia U-19: Emilio Bernard (Diego Huesca 73’), Xavi Estacio (Sergio Bono 74’), Fran Cortijo, Guillem Molina, Ińaki Pardo, Hugo Guillamón, Pablo Jiménez (Ferrán Jutgla 66’), José Pascual, Jordi Escobar, Carlos Pérez (Martín Lapeńa 57’), Vicente Esquerdo.

Real Madryt U-19: Moha Ramos, Sergio López, Gorka Zabarte, Adrián de la Fuente, Víctor Chust, Antonio Blanco (Moha Moukhliss 64’), Alberto Fernández (Miguel Baeza 51’), Martín Calderón, Augusto Galván (Miguel Gutiérrez 85’), César Gelabert, Pedro Ruiz (Diego Hernández 57’).