REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.05.18, godz. 13:22, El Jarek / RealMadridTV

Zidane: Wszyscy są gotowi na finał

Fot. RealMadrid TV

Zinédine Zidane pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed meczem z Villarrealem. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami w Valdebebas. Jego pełny zapis tradycyjnie pojawi się na portalu w dniu meczu.

– Jestem bardzo zadowolony, że mam do dyspozycji wszystkich. Zasłużyli na to. Wielu miało w sezonie problemy i zasługują na wspólną pracę przed tymi meczami, jakie nas czekają. Ktoś nie znajdzie się w kadrze, ale podobało mi się nastawienie wszystkich na treningach. Tydzień był świetny, trenowaliśmy na szybkości i z rytmem. W tym roku rzadko byliśmy razem jako pełna drużyna. Wszyscy są gotowi na finał.

– Okrzyki Juanfrana? Po pierwsze, chcę pogratulować Atleti ich osiągnięcia. Cieszę się z tego, zasłużyli na to, tyle. My nie wysyłamy przesłań. Do tego lubię Juanfrana, więc nie muszę mu niczego mówić. Kto rządzi w stolicy? To żart, nie ma żadnego problemu [śmiech].

– Młodzi gracze stracili sezon? To kłamstwo, wręcz przeciwnie. Rok tutaj to dziesięć gdzieś indziej, nawet grając mniej. Trenowanie z tymi graczami to nie jest stracony rok. Wszyscy się poprawili. Każdy liczy na częstszą grę, ale nie jest to stracony rok. Zobaczymy, co zrobimy teraz. Niektórzy z nich muszą w kolejnym sezonie grać. Zobaczymy, jak do tego dojdziemy, ale nie jest to dla nich stracony rok. Jest wręcz przeciwnie.

– Carvajal i Cristiano? Zobaczymy ich na boisku. Ważne jest, żeby zagrali. Co do ryzyka kontuzji, jako trener nie myślę o takich negatywnych rzeczach. Ja myślę pozytywnie. Trzeba rozegrać jutro mecz i jest to część przygotowań do finału. Nie ma niczego, co zastępuje mecz, nawet dobry trening. Nic nie daje tego rytmu czy intensywności.

– Neymar? Wypowiem się jasno: nie będę więcej mówić o zawodniku, który nie jest mój. Zostaje kilka dni do finału i skupiamy się tylko na naszych meczach. Po nich porozmawiamy, o czym tylko zechcesz.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2017/18

Komentarze

2018.05.18, godz. 17:13, greenrabbit7
@Kasparo @La Tomas

Myślę, że Zizou mówiąc o młodych miał na myśli bardziej długoterminowy rozwój piłkarski, a w tym drugim pytaniu chodziło mu o stricte przygotowania meczowe i szykowanie formy na ten jeden dzień. Ale oczywiście mogę się mylić :p
2018.05.18, godz. 16:02, Peluquero
Młodych do gry możesz wprowadzać kiedy perfekcyjnie funkcjonuje zespół, żeby ich nie spalić na stosie krytyki mediów, a niestety przez kontuzje - co słusznie podkreślił a o czym już nikt nie pamięta bo wszyscy widzą tylko stratę punktową na koniec - nie graliśmy swojego. Swojego czyli skrzydła Marcelo i Carvajal w formie (przypominam jak mantrę mecz w którym Marcelo miał bodajże 15 strat, jego skrzydło było obciążone przez brak równowagi z Carvajalem - ten z problemy z osierdziem). Jak Real nie ma skrzydeł OBU (a Nacho to nie jest nawet pół Daniego w ofensywie) to cierpi i środek, Kroos i Modric, a zatem i Benzema i Ronaldo nie strzela, i tak było do momentu jak wrócił Carvajal i Kovačic i tak gazety piały że forma Ronaldo to kwestia odpoczynku i drugiego tchu a to gówno prawda, bo Ronaldo żyje jak i cały zespół z gry skrzydeł, robi mu się znacznie więcej miejsca i żadne zabiegi odmładzające nie pomogą kiedy na boisku nie ma Carvajala i Marcelo w formie.
2018.05.18, godz. 14:58, MrKrzysiek97
No i bardzo dobrze że wszyscy są gotowi i że nie ma kontuzji pozostaje tylko wygrać.
2018.05.18, godz. 14:06, Psikulinio999
gdzie zaprzecza ? dla mlodych trenowanie tu lepsze niz granie w innym miejscu a dla starych mecz lepszy niz trening :) proste
2018.05.18, godz. 13:50, La Tomas
@Kasparo - żółwik :D
2018.05.18, godz. 13:48, La Tomas
Nieświadomie ZZ sam sobie zaprzeczył w zdaniu o straconym sezonie przez młodych:

"Rok tutaj to dziesięć gdzieś indziej, nawet grając mniej. Trenowanie z tymi graczami to nie jest stracony rok. Wszyscy się poprawili."

Aby przy innym pytaniu stwierdzić:

"Nie ma niczego, co zastępuje mecz, nawet dobry trening. Nic nie daje tego rytmu czy intensywności."

Co do Neymara, po ostatnich wypowiedziach Messiego w którym sam przyznał, że poruszali ten temat, jasno wynika, że Neymar chce do nas trafić. Początkowo nie wierzyłem w ten transfer ale teraz, myślę, że przejście Neymara nastąpi i to już w tym letnim okienku.
2018.05.18, godz. 13:42, Kasparo
Z tymi młodymi trochę się to kupy nie trzyma. Raz twierdzi że to wspaniały rok dla nich mimo siedzenia na ławie a potem że nic nie zastąpi meczu ;)
Ok, w przypadku takiego Achrafa który dopiero wchodzi w dorosły futbol taki rok nie jest stracony. Ale dla Ceballosa czy LIorente którzy w poważnym futbolu już się pokazali i mają swoje lata, ten sezon to krok wstecz w ich karierze.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama