Atlético Madryt wygrało Ligę Europy

<i>Rojiblancos</i> potencjalnym rywalem w Superpucharze Europy

Atlético Madryt wygrało Ligę Europy. Ekipa Diego Simeone pewnie pokonała 3:0 Marsylię. Dwie bramki zdobył Antoine Griezmann, a jedną dołożył Gabi. Oznacza to, że Rojiblancos 15 sierpnia zagrają w meczu o Superpuchar Europy, a ich rywalem może być Real Madryt.

Pierwszą świetną sytuację mieli Francuzi, ale Germain nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Oblakiem. Wynik otworzył Griezmann po podaniu Gabiego, który skorzystał ze złego wybicia Mandandy i fatalnego przyjęcia w wykonaniu Anguissy. Po 30 minutach boisko z powodu kontuzji opuścił lider Marsylii Payet. Tuż po przerwie Griezmann podwyższył wynik na 2:0, sprytnie przerzucając piłkę nad bramkarzem rywali. Olympique został dobity w samej końcówce, gdy Gabi zmieścił piłkę w bramce strzałem przy długim słupku. Rojiblancos po okresie dominacja przeciwnika skorzystali z jego prezentu i spokojnie kontrolowali mecz do samego końca.

Oznacza to, że ekipa Simeone powalczy w sierpniu o Superpuchar Europy. Rywalem Atleti będzie zwycięzca Ligi Mistrzów – Real Madryt lub Liverpool.

FINAŁ LIGI EUROPY: Atlético Madryt 3:0 Olympique Marsylia
1:0 Griezmann 21' (asysta: Gabi)
2:0 Griezmann 49' (asysta: Koke)
3:0 Gabi 89' (asysta: Koke)

Atlético Madryt: Oblak; Vrsaljko (46', Juanfran), Giménez, Godín, Lucas; Gabi, Saúl, Koke, Correa (88', Thomas); Griezmann (90', Torres) i Costa
Olympique Marsylia: Mandanda; Sarr, Rami, Gustavo, Amavi; ANguissa, Sanson; Ocampos (55', N'Jie), Payet (32', López), Thauvin; Germain (74', Mitroglu).