REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.05.15, godz. 19:02, Mateo / as.com

Leganés chce Gutiego

Fot. Getty Images

Asier Garitano po zakończeniu sezonu odejdzie z Leganés. Jak informuje dziennik AS, największe szanse na przejęcie steru w drużynie ma Guti. Hiszpan otwarcie zapowiedział, że po sezonie opuści Real Madryt. Były pomocnik Królewskich z bardzo dobrej strony pokazał się, prowadząc Juvenil A. W poprzednim sezonie wywalczył z nim potrójną koronę – mistrzostwo División de Honor, młodzieżowe mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla. Tych sukcesów nie udało mu się powtórzyć (ma jeszcze szansę na obronę tytułu w Pucharze Króla), ale i tak pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Guti doszedł do wniosku, że jest gotowy na wykonanie kolejnego kroku. „Potrzebuję nowych wyzwań. Trenowanie Realu Madryt w przyszłości byłoby moim marzeniem, ale teraz nasze drogi muszą się rozejść. Potrzebuję innych motywacji, chcę się rozwijać. Czuję, że jestem gotowy na zmierzenie się z nowymi celami, chociaż zawsze będę madridistą”, powiedział Hiszpan w programie El Chiringuito. Wydawało się, że naturalną drogą dla niego będzie posada trenera Castilli. Klub jednak woli zostawić tam Solariego na kolejny sezon. Ta decyzja była dużą niespodzianką, zważywszy na osiągnięcia Argentyńczyka w rezerwach. Gutiemu zaproponowano pozostanie w Juvenilu A, lecz odpowiedź była odmowna.

W takiej sytuacji Guti zaczął rozważać inne kierunki. „Mam różne oferty, ale jeszcze nic nie postanowiłem. Czekam na odpowiednią propozycję. Niektóre napływają spoza Hiszpanii”, zapewnił. Leganés widzi w Gutim idealnego następcę Garitano. Władze klubu są zdania, że kadra jest w stanie rozwijać ofensywny futbol, który tak bardzo podoba się Gutiemu. Hiszpan natomiast, prowadząc klub w Primera División, mógłby zaprezentować swoje umiejętności trenerskie szerszej publiczności. Do tej pory pracował tylko w szkółce Realu Madryt, więc byłaby to dla niego ogromna zmiana. Jednocześnie duże wyzwanie i ryzyko niepowodzenia. Na razie jeszcze nie pojawiają się żadne konkrety, ponieważ Guti nie zakończył sezonu z Juvenilem A. Drużyna ciągle liczy się w walce o Puchar Króla. Gdy tylko sezon się zakończy, rozmowy przyspieszą.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2017/18

Komentarze

2018.05.15, godz. 23:39, RwaY
Myślę że to dobry kierunek na rozpoczęcie kariery trenerskiej gdyż drużyna ta gra w najwyższej klasie rozgrywkowej z najlepszymi więc to będzie idealny kierunek by zbierać cenne doświadczenie na ławce trenerskiej. W takim Leganes czy innym mało prestiżowym klubie tak szczerze najważniejsze będzie utrzymać się w lidze, ewentualnie powalczyć o środek tabeli. Byle tylko nie rzucał się na głęboką wodę tak jak Neville w Valencii bo to może się marnie skończyć
2018.05.15, godz. 21:27, Quari44
Qbens tak samo uważam, mógłby spokojnie się sprawdzić w ogórku :D, a potem ewentualnie piąć się wyżej :D
2018.05.15, godz. 20:13, Huor
Solari sam powinien odejść gość jest jedną wielką porażką od 2 lat i skoro Pérez jest ślepy to sam powinien wpaść na to że nie zasługuje na to miejsce..
2018.05.15, godz. 19:24, Qbens
Super kierunek moim zdaniem. Jeśli Solari zostaje to nie ma sensu żeby Guti zajmował się dalej Juvenilem, bo już pokazał tam swoją jakość i czas najwyższy sprawdzić się na wyższym szczeblu, a takie Leganes byłoby idealne. Fajny klub, tak naprawdę daleko by nie miał, spokojne środowisko i miałby spokój w pracy. I miałby też wyzwanie żeby osiągać co najmniej takie albo jeszcze lepsze wyniki od trenera Garitano, bo wykonał tam dobrą robotę i pewnie odchodzi z własnej woli poszukując posady w jeszcze lepszym klubie.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama