REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.05.15, godz. 13:37, Piwwwko / marca.com

Kijów przygotowuje się na finał

Fot. MARCA

W Kijowie czuć już atmosferę finału Ligi Mistrzów. W najbliższych dniach miasto przywdzieje barwy Champions League oraz oczywiście dwóch finalistów. Stolica Ukrainy przygotowuje się na przyjazd około 60 tysięcy kibiców z całej Europy, z czego 40 tysięcy z Madrytu i Liverpoolu. Tak jak w przypadku każdego finału Ligi Mistrzów, organizator przedsięwziął wszelkie środki bezpieczeństwa.

Wczoraj w okolicach Stadionu Olimpijskiego pracowano nad protokołem bezpieczeństwa i odbyła się próba generalna z udziałem wolontariuszy i Narodowej Policji Ukrainy, która będzie czuwała nad bezpieczeństwem kibiców w czasie finału. Analizowano różnego typu sytuacje, do których może dojść w dniu finału w okolicach stadionu, który znajduje się w samym centrum miasta.

Kiedy policja wykonywała swoje czynności, wysłannicy UEFA zajęli się dekoracją stadionu w barwy Realu Madryt i Liverpoolu. Herby obu klubów już mienią się wewnątrz i na zewnątrz Stadionu Olimpijskiego oraz w najważniejszych punktach miasta. Wszystko będzie gotowe pod koniec bieżącego tygodnia, by pierwsi fani, którzy dotrą do Kijowa, czuli atmosferę godną finału Champions League.

Zdecydowana większość kibiców Realu Madryt przyleci do Kijowa w dniu meczu samolotami czarterowymi, które wylecą ze stolicy Hiszpanii w nocy z 25 na 26 maja. Odległość między Madrytem a Kijowem jest dużo większa, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich finałów, dlatego konieczny jest lot z nieco większym wyprzedzeniem.

Fani Los Blancos będą mieli swoją strefę kibica w odległości około 20 minut drogi spacerem od stadionu. Z powodów bezpieczeństwa w strefie nie będzie telebimów, gdzie można byłoby obejrzeć spotkanie. Tak jak miało to miejsce w Cardiff, w strefie będą znajdowały się punkty gastronomiczne.

Kibice Liverpoolu będą znajdowali się dużo bliżej stadionu, jednak organizatorzy postarali się, by fani obu zespołów byli od siebie kompletnie „odizolowani”. Oczywiście po meczu taka kontrola nie będzie już możliwa, jednak policja ma nadzieję, że nie dojdzie do poważnych incydentów. Narodowa Policja Ukrainy dysponuje listą najbardziej niebezpiecznych kibiców The Reds, którzy po przylocie do Kijowa będą mogli liczyć na szczegółowe kontrole.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Liga Mistrzów 2017/18

Komentarze

2018.05.16, godz. 01:18, REALISTA016
"Odległość między Madrytem a Kijowem jest dużo większa, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich finałów, dlatego konieczny jest lot z nieco większym wyprzedzeniem." podczas poprzednich finałów odległość między Madrytem a Kijowem była mniejsza? (nie no, wiadomo o co chodzi tak sobie się czepiam :p)
2018.05.15, godz. 16:36, DanielloMadridista
tunux
Jak ty chyba pustelnikiem powinieneś być
2018.05.15, godz. 16:17, RMadridEver
Karol11594
Wejdź na fb na krakowskie madrisimo i tam napewno będą jakieś informacje odnośnie zlotu w Krakowie
2018.05.15, godz. 15:35, karol11594
Jest jakiś zlot fanów Realu w Krakowie na mecz finałowy?? Ktoś coś wie?
2018.05.15, godz. 14:30, CuleToSezonowcy
tunux co to znaczy marnować? Ludzie zaspokajają swoje potrzeby, chcą obejrzeć finał i to jest najważniejsze. A ty się wyprowadź do szałasu najlepiej
2018.05.15, godz. 14:26, KR7
To po co ta strefa ? czy będzie tam telebim czy nie i tak dużo ludzi tam będzie .. bez sens
2018.05.15, godz. 14:24, Piszczal98
tunux

i kogo to obchodzi co ty robisz
2018.05.15, godz. 13:57, Szczepano
tunux
a w domu rozpalasz ognisko i kielbaski jesz? Glupota..
2018.05.15, godz. 13:53, tunux
ehh tak zasoby mantrować - paliwo - i zanieczyszczać planetę po to by sobie popatrzeć jak 22 ludzi kopie piłkę - trochę głupie. A planeta płacze. Z samochodu korzystam tylko wtedy kiedy muszę (odległość lub konieczność przewiezienia czegoś ciężkiego) a tak wybieram rower jako miejski środek transportu. Latać OK - ale na 1 dzień- to bez sensu.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama