Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z Barceloną 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, El Jarek, Kristobal, Leszczu, Mateo i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 943 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa SieWie. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
W najważniejszym momencie sezonu Keylor prezentuje bardzo wysoką dyspozycję. Nie miał większych szans przy trafieniach Luisa Suáreza i Lionela Messiego, za to dwukrotnie w znakomitym stylu powstrzymał Argentyńczyka. Najpierw obronił jego strzał w sytuacji sam na sam, później w idealnym momencie wyszedł z bramki, gdy napastnik Barcelony ponownie znalazł się w bardzo dobrej okazji do zdobycia bramki. Nie był przesadnie zapracowany, ale wtedy, kiedy trzeba było, prezentował się z bardzo dobrej strony.
Nacho
Wiadomo, że prawa strona defensywy nie jest jego ulubioną pozycją. Brakowało go czasem w ofensywie, z drugiej strony jednak dzięki temu, że grał bliżej własnej bramki, Marcelo mógł hasać z przodu. Wychowanek Los Blancos pogubił się nieco przy trafieniu Suáreza, jednak poza tą jedną sytuacją w defensywie spisywał się bez zarzutu. Potwierdził, że jest niezwykle uniwersalnym obrońcą.
Raphaël Varane
Francuz zanotował niezły występ, ale i tak sytuacją, którą wszyscy zapamiętamy będzie ta przy trafieniu Messiego. Varane był ewidentnie faulowany przez Suáreza i trudno mieć do niego jakiekolwiek pretensje o tę sytuację. Miał ogromnego pecha, ponieważ poza tym nieźle radził sobie z urugwajskim napastnikiem.
Sergio Ramos
Napastnicy Barcelony dbali o to, by kapitan Królewskich nie stracił koncentracji w najważniejszych momentach. Sergio Ramos stawał jednak na wysokości zadania, nie dawał się sprowokować i mimo ogromnego napięcia kilka razy skutecznie interweniował.
Marcelo
Grał bardzo ofensywnie, ale nie dawał w ataku tyle, ile by mógł. Zostawił Sergiemu Roberto autostradę, przez co Barcelona wyszła na prowadzenie. To on i głupota prawego obrońcy gospodarzy sprawiły, że rywal Królewskich całą drugą połowę grał w dziesięciu. Na pewno nie brakowało mu chęci w ofensywie, choć oglądaliśmy już lepsze mecze w jego wykonaniu.
Luka Modrić
Kiedy Królewscy mieli lepsze momenty, Modrić był wyróżniającą się postacią zespołu. Zanotował trzy podania kluczowe, w tym to do Cristiano Ronaldo, gdy Portugalczyk wyszedł sam na sam z Ter Stegenem. Mimo wszystko Chorwat musiał mieć z tyłu głowy obowiązki defensywne, dlatego nie zawsze mógł pozwolić sobie na rajdy i rozbijanie defensywy Barcelony.
Casemiro
Nie był tak widoczny, ale to u niego działało akurat na plus. Dobrze wykonał swoją harówę w środku pola, gdzie pomagał Modriciowi i Kroosowi w grze obronnej. Nie rzucał się w oczy w ofensywie, ponieważ doskonale znał swoje boiskowe obowiązki. Z nich wywiązał sie bez zarzutu.
Toni Kroos
Był motorem napędzającym królewską maszynę nie tylko przy pierwszym trafieniu, jednak to za to zachowanie należy go pochwalić. Znakomicie wsparł Cristiano w ofensywie i dorzucił piłkę do Benzemy, co zakończyło się wyrównującym golem Los Blancos. W najlepszych minutach Realu Kroos był wyróżniającą się postacią, ale tak jak cały zespół, nie potrafił utrzymać takiej dyspozycji przez całe spotkanie.
Gareth Bale
Wyszedł mocno naładowany z nadzieją na to, że w końcu sędzia nie zabierze mu bramki zdobytej na Camp Nou. Ostatecznie ten cel udało się zrealizować. Walijczyk kapitalnym strzałem strzelił drugiego gola dla Realu Madryt i choć nie wszystko mu wczoraj wychodziło, ostatecznie może być z siebie zadowolony. Należy jednak też zganić go za sytuację z Umtitim, kiedy w bezmyślny sposób mógł osłabić swój zespół.
Karim Benzema
Możecie w to nie wierzyć, ale tę statystykę akurat musimy podać. Karim wykonał 40 podań, w tym 39 celnych. 98-procentowa skutecznośc była oczywiście najlepszym rezultatem spośród wszystkich zawodników grających w polu od pierwszej minuty. To jednak nie wszystko. Cztery podania kluczowe, w tym asysta do Cristiano, mówią o jego wpływie na grę Los Blancos. Wygląda na to, że także i on wraca do dobrej dyspozycji wtedy, kiedy drużyna tego najbardziej potrzebuje.