Barcelona z Pucharem Hiszpanii

Katalończycy nie dali szans Sevilli

FC Barcelona pokonało Sevillę 5:0 i zostało zwycięzcą Pucharu Hiszpanii w sezonie 2017/18. Katalończycy byli ekipą o dwie klasy lepszą, niż ich przeciwnicy i wynik wiernie odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Bramki zdobyli Suárez (dwie), Messi, Iniesta oraz Coutinho z rzutu karnego.

Barcelona od samego początku dominowała i raz po raz zagrażała bramce Andaluzyjczyków. Chociaż ci nie chcieli pozostać dłużnymi, to zapomnieli nieco o grze w obronie. Pomijając fakt, że cała formacja defensywna gospodarzy była już chyba myślami na urlopach, to takie zachowanie, jak przy bramce Urugwajczyka, profesjonalnym piłkarzom po prostu nie przystoi. Długa piłka od Cillessena, dogranie Coutinho i Suárez otworzył wynik meczu. Warto zauważyć, że w tym czasie w ich własnym polu karnym było zaledwie dwóch zawodników Sevilli.

Kolejne bramki były kwestią czasu, szczególnie, że Barcelona nie zamierzała poprzestać na jednym trafieniu. Po nieco pechowej interwencji prawego obrońcy Andaluzyjczyków, gola strzelił Leo Messi. Już dziewięć minut później natomiast Suárez mógł cieszyć się z drugiej bramki na swoim koncie. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 3:0.

Druga połowa to już kompletny marazm w wykonaniu Sevilli. Trafienia Iniesty i Coutinho z rzutu karnego tylko dobiły już i tak zdruzgotanych piłkarzy i kibiców ekipy z Andaluzji. W finale Barcelona pokazała, że była drużyną dużo lepszą i Katalończycy zasłużenie mogą cieszyć się zdobyciem Pucharu Króla.

Sevilla FC – FC Barcelona 0:5 (0:3)
0:1 Luis Suárez 14'
0:2 Lionel Messi 31'
0:3 Luis Suárez 40'
0:4 Andrés Iniesta 52'
0:5 Philippe Coutinho 69' (rzut karny)