Bayern rozbija Bayer i awansuje do finału Pucharu Niemiec

Sześć goli Bawarczyków na BayArena

Bayern rozbił 6:2 Bayer na stadionie w Leverkusen i pewnie awansował do finału Pucharu Niemiec. Bramki w starciu, które uznano za ostatni test dla pierwszej jedenastki przez półfinałowym starciem z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, zdobywali Martínez, Lewandowski, trzy Müller oraz Thiago.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli Bawarczycy. Boateng świetną wrzutką ze środka połowy rywali znalazł za stoperami Müllera. Niemiec trafił strzałem głową w bramkarza, ale odbita piłka powędrowała na szesnasty metr, gdzie dopadł do niej Martínez i precyzyjnym płaskim strzałem przy słupku dał prowadzenie swojemu zespołowi [AKTUALIZACJA: Ostatecznie przyznano bramkę Lewandowskiemu, który miał trącić strzał kolegi]. Po dwóch minutach Bayer mógł odpowiedzieć po kontrze Bellarabiego, ale strzał Vollanda świetnie wybronił Ulreich. Bayern kontrolował grę i po 9 minutach prowadził 2:0. Ribéry sprytnie podciągnął z akcją do linii końcowej i ponownie zobaczyliśmy wrzutkę za ostatniego obrońcę. Tam czekał Lewandowski, który wolejem skontrował lot piłki, umieszczając ją w bramce przy długim słupku. Gdy wydawało się, że mistrzów Niemiec czeka łatwe spotkanie, Bayer odpowiedział bramką. Po wrzutce z wolnego ze środka połowy po ogromnym zamieszaniu piłka zawisła w powietrzu i skoczył do niej jedynie Bender, umieszczając ją w bramce.

Druga połowa rozpoczęła się od doskonałych okazji dla Bayeru. Najpierw w sytuacji sam na sam z lewej strony bramki po dobrym przyjęciu znalazł się Volland, a po kilku sekundach zamieszania piłka trafiła na prawy słupek, gdzie z woleja uderzał Bellarabi. Obie sytuacje kapitalnie wybronił Ulreich. Bawarczycy odpowiedzieli po prostu golem. Thiago otrzymał piłkę przed polem karnym, odnalazł w nim Müllera, ten przyjął sobie piłkę w kierunku bramkarza i w sytuacji na styku wolejem pokonał Leno strzałem pod jego prawą nogą. Gospodarzy rozbił Thiago, który kilka minut później zgarnął w polu karnym piłkę po starciu Robbena z Tahem i sprytnie wykonując ruch w poprzek pola karnym zmieścił piłkę przy długim słupku. Dwie minuty później było już 1:5: Rafinha obiegł Ribéry'ego, płaskim wstrzelaniem odnalazł na 7. metrze Robbena, który uderzył obok Leno, a piłkę przy samym bramkarzu trącił jeszcze Müller. Rozmiary porażki zmniejszył uderzeniem z rzutu wolnego Bailey, ale Bawarczycy nie wyczekiwali do ostatniego gwizdka. Thiago zagrał piłkę z własnej połowy na linię pola karnego, tam Müller przyjął ją nakierowując na bramkę, obrócił się ciałem przestawiając Henrichsa i bez problemu drugim dotknięciem pokonał Leno.

Bawarczycy pewnie awansowali do finału, ale trzeba zaznaczyć, że Bayer stworzył tylko jedną sytuację bramkową mniej od gości (13:12 dla Bayernu). Ekipa Heynkcesa stawia na mocne ataki skrzydłami – czy to poprzez podwajanie, dociąganie akcji do linii czy przerzuty – nacelowane na różnego rodzaju wstrzelenia futbolówki w pole karne. Z drugiej strony, gospodarze potrafili dojść pod bramkę Ulreicha dzięki kontrom, a spore zagrożenie tworzyli także po dośrodkowanych ze stałych fragmentów gry, po których w większości sytuacji dochodzili do strzałów. Na indywidualne wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Ulreich, który bronił świetne okazje Bayeru przy wyniku 1:0 czy 2:1 dla Bayernu.

Bayer 04 Leverkusen 2:6 (1:2) Bayern Monachium
0:1 Lewandowski 3' (asysta: Martínez)
0:2 Lewandowski 9' (asysta: Ribéry)
1:2 Bender 17'
1:3 Müller 52' (asysta: Thiago)
1:4 Thiago 61'
1:5 Müller 63' (asysta: Robben)
2:5 Bailey 72'