/ Leszczu, Mateo

Asysta Viníciusa i kolejny gol Mariano [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Tym razem większość zawodników, którzy opuścili Madryt w ostatnim okienku transferowym, wystąpiło w meczach swoich ekip. Kiepsko spisał się Morata, ale na uwagę zasługują występy Mario Hermoso i Diego Llorente.

Wypożyczeni
Fábio Coentrão (Sporting CP)
Przegapił rewanżowy mecz w Lidze Europy z Atlético Madryt, ponieważ był zawieszony za żółte kartki. Sporting wygrał 1:0, ale to było za mało i zakończył swój udział w tych rozgrywkach. W ligowym starciu z Belenenses Fábio wrócił do gry po tym jak był zawieszony przez prezesa. Na murawie spędził tylko 45 minut. W przerwie został zmieniony z powodu drobnych dolegliwości. Trener nie chciał ryzykować jego zdrowiem. W pierwszej połowie obrońca niczym się nie wyróżnił, ale też nie zawinił przy straconym golu. Ostatecznie Sporting po bardzo zaciętym spotkaniu wygrał 4:3.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Podczas meczu na San Mamés Galisyjczycy byli skazywani na pożarcie, ale nieoczekiwanie wygrali z Athletikiem Bilbao 3:2 i nadal mają szanse na utrzymanie się w lidze. Natomiast Valverde dostaje coraz więcej czasu na boisku po wyleczeniu kontuzji, tym razem mogliśmy go oglądać od 58. minuty. Nie pokazał się on jednak z dobrej strony, był raczej niewidoczny i tracił sporo piłek. Widać, że nie wrócił jeszcze do optymalnej dyspozycji. Cieszy jednak kolejny występ wychowanka Królewskich.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena Marki: 1/3

James Rodríguez (Bayern Monachium)
W środę jego drużyna podejmowała Sevillą, z którą wygrała w Hiszpanii 2:1. Obrona takiego wyniku nie okazała się bułką z masłem, ale Bawarczycy ostatecznie zremisowali 0:0 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Realem Madryt. James był jednym z najaktywniejszych graczy Bayernu, oddał aż cztery strzały i zanotował jedno podanie kluczowe. Ważniejsza w tym meczu była jednak defensywa, a obrońcy wybrani przez Juppa Heynckesa stanęli na wysokości zdania.
Ocena Kickera: 2,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,1/10

W domowym meczu z Borussią Mönchengladbach James usiadł na ławce rezerwowych, ale podniósł się z niej w przerwie i zastąpił Thomasa Müllera, autora dwóch asyst. Choć jego wyniku nie wyrównał, może być z siebie zadowolony. Był bliski trafienia, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. W drugiej połowie był jednak centralną postacią swojej drużyny, miał udział przy większości akcji ofensywnych i zaliczył aż cztery kluczowe podania.
słupek, 4 pod. kluczowe, weszł w przerwie
Ocena Kickera: 2/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)

Lucas Silva (Cruzeiro)
Ekipa Brazylijczyka wróciła do gry w Série A i niestety na starcie przegrała u siebie 0:1 z Gremio. Pomocnik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, tak jak miało to już wielokrotnie dotychczas miejsce. Nie wydaje się, by w tej materii miało się cokolwiek zmienić.

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
W dalszym ciągu czeka na szansę od Christiana Streicha. Freiburg przegrał 0:2 na wyjeździe z FSV Mainz, a austriacki obrońca znalazł się poza kadrą meczową.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Norweg złamał jedną z kości śródstopia i dla niego sezon już się zakończył. Heerenveen wygrało na wyjeździe z Venlo 2:0.

Vinícius Júnior (Flamengo)
Flamengo rozpoczęło nowy sezon Série A od wyjazdowego remisu 2:2 z Vitórią. Vinícius znalazł się w podstawowym składzie i zapisał na koncie asystę już w piętnastej sekundzie spotkania. Później próbował dołożyć do tego bramkę, lecz żaden z jego czterech strzałów nie znalazł drogi do siatki. Nie było mu łatwo w ofensywie, ponieważ Flamengo od dziesiątej minuty grało w dziesiątkę i skupiało się na defensywie.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Pewne utrzymanie Los Azulones w La Liga nie poprawia znacząco sytuacji Hiszpana. Tym razem znalazł się on co prawda w kadrze meczowej, ale 90 minut spędził na ławce rezerwowych. Właśnie z tej wysokości obserwował, jak jego koledzy wygrywają 1:0 z Espanyolem.

Álvaro Morata (Chelsea)
Po bardzo interesującym meczu The Blues pokonali w sobotę Southampton, ale Hiszpan nie zaliczy tego spotkania do udanych. Wyszedł w podstawowej jedenastce, ale w 61. minucie zmienił go Olivier Giroud. Tablica wyników wskazywała wtedy rezultat 2:0 dla Świętych. Świetna remontada Chelsea i dwa trafienia bezpośredniego konkurenta Moraty do gry w pierwszym składzie sprawiły, że londyńczycy wygrali 3:2 i wywieźli z St. Mary's Stadium komplet punktów. Morata oddał dwa niecelne strzały i zaliczył tylko dziesięć celnych podań.

Danilo (Manchester City)
Brazylijczyk nie wystąpił w żadnym z dwóch poprzednich spotkań Obywateli. Jego koledzy odpadli we wtorek z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Liverpoolem (0:3 i 1:2), w sobotę pokonali Tottenham 3:1, a w niedzielę mogli świętować mistrzostwo Anglii po wpadce Manchesteru United.

Diego Llorente (Real Sociedad)
Baskowie po bardzo nudnym meczu wygrali na wyjeździe 1:0 z Las Palmas, praktycznie spuszczając podopiecznych Paco Jémeza do Segunda División. Llorente wyszedł w pierwszym składzie i spisał się bez zarzutu, choć też bez błysku. W zasadzie tak jak cała ekipa gości. Nie można mieć do niego żadnych pretensji, ale jednocześnie można oczekiwać więcej. Nie można jednak nie zauważyć, że coraz lepiej radzi sobie w wyprowadzeniu piłki i jej rozegraniu.
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena Asa: 2/3

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Baskowie dość nieoczekiwanie pokonali inną drużynę z tego regionu, czyli Eibar, i to na wyjeździe. Drobne zwycięstwo 1:0, ale trzy punkty jadą na Mendizorroza. Jorge tym razem niestety całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Wrócił do jedenastki i w 30. minucie potyczki z Amiens wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do gola napastnik dorzucił też trzy podania kluczowe, a Lyon zanotował pewne zwycięstwo 3:0. W klasyfikacji strzelców Mariano zrównał się z Falcao, obaj mają po 18 trafień. O jedną bramkę więcej ma Neymar, po tytuł króla strzelców zmierza zaś Edinson Cavani, który strzelił już 25 goli.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Papużki na wyjeździe mierzyły się z Getafe i choć to ich przeciwnicy o nich już nie walczą, Katalończycy nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Warto jednak zauważyć bardzo dobre spotkanie Mario, który imponował pewnością w defensywie i rozegraniu piłki. Widać było jak na dłoni, że bardzo zależało mu na pokazaniu trenerowi, że ten mylił się, zostawiając go tak często poza kadrą. Oby tak dalej Mario!
Ocena WhoScored: 7,5/10

Pepe (Beşiktaş)
Rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z Akhisarem Belediye i spisał się bardzo dobrze. Beşiktaş wygrał 3:0, a Pepe zagrał solidnie w obronie i dorzucił do tego asystę przy trzecim trafieniu. Przyczynił się do zachowania czystego konta, a dzięki temu zwycięstwu jego drużyna ciągle się liczy w walce o mistrzostwo.
Ocena WhoScored: 7,4/10