Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał wczoraj Málagę 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Kristobal, Leszczu, Perelman i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 476 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa winetu83. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Nie miał wiele pracy, ale uratował Królewskich w pierwszej połowie, gdy po stracie Casemiro zwycięsko wyszedł z pojedynku z Iturrą. Nie wyglądał pewnie na przedpolu, gdzie zwykle piąstkował piłkę, raz powalił też na ziemię Vallejo. Mimo wszystko po potyczce z Juvetnusem na pewno przyda mu się taki zastrzyk pewności siebie, zwłaszcza że przy bramce nie miał nic do powiedzenia.
Daniel Carvajal
Można go chwalić za to samo, co zwykle. Solidność w ataku i ofensywne zapędy. Mimo wszystko w kwestii tych ostatnich brakowało mu liczb. Mimo że często bywał na połowie Málagi, niewiele z tego wynikało. Zanotował poprawne zawody, jednak błysku tym razem zabrakło.
Jesús Vallejo
Po raz drugi z rzędu wyszedł w pierwszej jedenastce i ponownie pokazał się z niezłej strony. Wciąż widać, że daje się „prowadzić” drugiemu stoperowi, jednak wczoraj znacznie chętniej niż z Juventusem brał się za rozgrywanie. Był szybki, skoncentrowany i dojrzały. Szkoda, że zakończył spotkanie błędem, choć na szczęście nie miało to większego znaczenia. Trudno natomiast zrozumieć, dlaczego w takiej sytuacji tak łatwo stracił równowagę.
Sergio Ramos
Lider wrócił na boisko i od razu było widać, kto jest szefem defensywy Los Blancos. W obronie zanotował poprawne spotkanie, a gdy Królewscy mieli już zwycięstwo w kieszeni, kapitan chciał poprawić swój dorobek bramkowy, ale w kluczowym momencie źle przyjął piłkę. Drużyna z nim w składzie radzi sobie lepiej nie tylko w defensywie, lecz także w ataku pozycyjnym.
Theo Hernández
W dalszym ciągu wygląda na nieco przytłoczonego grą w barwach Los Blancos. Widać, że pod względem fizycznym stać go na wiele, jednak nie potrafi tego potwierdzić na boisku. Znów brakowało mu koncentracji i dokładności w najważniejszych momentach, w defensywie natomiast był niepewny.
Mateo Kovačić
Jeszcze w pierwszej połowie po mądrym wejściu w pole karne mógł wyprowadzić Królewskich na prowadzenie, ale świetnie interweniował bramkarz gospodarzy. Oferował Królewskim sporą mobilność, pokazywał się do gry, szukał podań do przodu, a nieźle spisał się także w obronie. Nie potrafi tak dobrze regulować poczynaniami drużyny co Modrić i Kroos, ale wczoraj pokazał, że ma inne atuty, które także przydają się zespołowi.
Casemiro
W pierwszej połowie w dramatyczny sposób stracił piłkę, ale przed jeszcze większą kompromitacją uchronil go Keylor Navas. Po przerwie odkupił swoje winy i po akcji, która rozpoczęła się od jego przechwytu, podwyższył prowadzenie Los Blancos. Mimo gola nie był to wybitny mecz Casemiro, który mogąc liczyć na asekurację Kovačicia częściej mógł zapędzać się do przodu.
Lucas Vázquez
Skończył mecz bez gola czy asysty, ale też niczego nie zepsuł. Zagrał tak, jak zwykle. Oferował mnóstwo pracy, pomoc w ataku i obronie. Miał mały udział przy golu Casemiro, a mógł też sam wpisać się na listę strzelców, gdy otrzymał ładne podanie od Isco. Niestety wtedy posłał piłkę nad bramką.
Isco
Hiszpańskie media rozpisują się o hołdzie, jaki w Maladze sam sobie oddał pomocnik Królewskich. Miał sporo swobody, kiedy Lucas i Asensio mieli martwić się o boki pomocy, a za nim było jeszcze dwóch pivotów. I tę swobodę było widać. Świetny gol z rzutu wolnego, kilka bardzo ładnych akcji, asysta przy drugim trafieniu. Isco zanotował jeden z najlepszych występów w tym sezonie i bez dwóch zdań był wczoraj najlepszym graczem na boisku.
Marco Asensio
Nie był to jego dzień. Nie wychodziły mu dośrodkowania i choć szukał gry, nie miał większego wpływu na poczynania Los Blancos. Grał nieco schowany i unikał ryzyka. Wymieniał się pozycjami z Isco, ale nie był w stanie dać drużynie tyle co Andaluzyjczyk.
Karim Benzema
Im dalej od bramki, tym lepiej. Potrafił pokazać się między liniami, pograć piłką, świetnie zachował się przy akcji, która zakończyła się golem Casemiro. Dochodził też do sytuacji strzeleckich, ale ich wykończenie lepiej przemilczeć. Paradoksalnie zaliczył niezły mecz, ale po raz kolejny pokazał, że nie jest „dziewiątką”, niestety w negatywnym sensie.