Oceny zawodników po meczu z Juventusem

Jak grali nasi?

Real Madryt przegał z Juventusem 1:3, ale awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Kristobal, Leszczu, Mateo, Paczi, Piwwwko i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 924 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Wojciech2222. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Przy pierwszej bramce był bez szans. Druga może budzić spore wątpliwości, strzał Mandžukicia był jednak bardzo dobry i choć piłka wpadła w krótki róg bramki Kostarykanina, uderzenie było bardzo trudne do obrony. Nie mamy natomiast pojęcia, co stało się przy trzecim golu. Jedna z najłatwiejszych decyzji bramkarza w tym sezonie zakończyła się kompletnym fiaskiem. Zanotował kilka udanych interwencji, jednak to nie przez nie zapamiętamy ten występ Keylora.
Daniel Carvajal
Miał mnóstwo problemów z Mandžukiciem, ale trudno mieć do niego pretensje o to, że nie jest wyższy. Mimo wszystko przy pierwszym golu był po prostu źle ustawiony i zostawił Chorwata zupełnie bez krycia. Mimo wszystko gdy piłka była na ziemi, w defensywie radził sobie nie najgorzej. Brakowało go za to z przodu. Mecz do zapomnienia.
Raphaël Varane
Gra bez Sergio Ramosa i opieka nad zupełnie niedoświadczonym partnerem w obronie okazały się dla niego bardzo trudnym wyzwaniem. Nie zawinił przy golach, ale nie był pewny w tym, co robi. Musiał rządzić w obronie i przy rozegraniu. Brak kapitana jego dotknął najbardziej.
Jesús Vallejo
Był dość nerwowy, ale trudno mu się dziwić. Taki mecz, taki rywal, tak niespodziewane emocje. Mimo wszystko nie spisywał się źle. Zdarzało mu się źle ustawić, ale nie miało to ostatecznie wpływu na los zespołu.
Marcelo
Douglas Costa robił z niego wiatrak. Obie wrzutki w pierwszej połowie przy bramkach zaczęły się właśnie po jego stronie, jednak Brazylijczyk cierpiał znacznie częściej. W ofensywie zabrakło jego błysku i choć nie atakował zbyt często, zanotował bardzo dużo strat.
Luka Modrić
W ciągu pierwszych 45 minut potrafił jako jeden z nielicznych przetrzymać piłkę i mądrze wyprowadzić piłkę. Kiedy Królewscy zupełnie się gubili, oddawal mu piłkę, a życie przez moment było spokojniejsze. Po przerwie jednak nawet jemu zdarzały się proste straty, co mogło wynikać także ze zmęczenia, ponieważ już w 75. minucie opuścił boisko.
Casemiro
To jego błąd na początku meczu doprowadził do tego, że Juventus miał okazję do stworzenia przewagi w bardzo groźnej strefie i ostatecznie zdobył bramkę. Brazylijczyk przez całą pierwszą połowę nie potrafił się po tym otrząsnąć. Dostrzegł to Zidane, który już w przerwie zdjął go z boiska i zmienił ustawienie Królewskich.
Toni Kroos
Nie popełniał dramatycznych błędów i zwykle podawał celnie (97% skuteczności podań). Tyle że nie oznaczało to dominacji w środku pola. Nie zawsze wiedział, jak się zachować, a w ofensywie być może tym razem zabrakło błysku, który mógłby rozerwać szczelną obronę Juventusu. To on dośrodkowywał na głowę Cristiano tuż przed faulem na Lucasie.
Isco
Dobrze odnajdował przestrzeń między drugą linią a wysuniętymi Cristiano i Bale'em. Zanotował kilka ładnych akcji, w których zagrażał bramce Juventusu. Nie wyczarował niczego specjalnego, lecz i tak był jednym z najlepszych graczy Realu Madryt.
Gareth Bale
Wreszcie wyszedł w pierwszym składzie, ale absolutnie do siebie nie przekonał. Znikał na długie minuty i tak naprawdę tylko raz poważnie zagroził Buffonowi i prawie zanotował golazo. W przerwie meczu Zidane szybko chciał naprawić swój błąd, jakim było wystawienie Walijczyka od pierwszej minuty.
Cristiano Ronaldo
W pewnym momencie mecz wyglądał tak, jakby tylko jemu naprawdę zależało na awansie lub jakby tylko on potrafił przekazać tę wiadomość swojemu ciału. Wywierał presję na Juventusie swoimi indywidualnymi akcjami i choć zwykle się nie udawało, należy to w takim spotkaniu docenić. W odpowiednim momencie udźwignął ogromną presję i uchronił Królewskich od dogrywki. A trzeba też zauważyć, że w odpowiednim momencie nie szukał strzału z gorszej pozycji, lecz przytomnie odnalazł Lucasa i odegrał do niego piłkę.