Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Awans Realu Madryt to główny temat na czwartkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„To był karny!” – MARCA stwierdza, że arbiter podjął dobrą decyzję: Benatia przewrócił Lucasa. Królewscy awansowali po wielkich obawach dopiero po karnym w 98. minucie. Juventus wprowadził na Santiago Bernabéu panikę. Prowadził już po dwóch minutach, a w 60. minucie 3:0. Włosi protestowali z furią wobec decyzji o jedenastce. Real cierpiał jak nigdy, ale awansował jak zawsze.

Jutro odbędzie się losowanie półfinałów: Real awansował do nich ósmy raz z rzędu; Cristiano z 11 kolejnym meczem Ligi Mistrzów z golem.

Poza tym na dole: Bayern zremisował z Sevillą; Atleti nie lekceważy Sportingu; przygotowania do turnieju tenisowego w Madrycie; 10 powodów katastrofy Barcelony.

AS

„Od paniki do półfinału” – AS cytuje bohaterów meczu. Zidane stwierdził, że Real cierpiał i popełniał błędy. Buffon powiedział, że to była 1/10 karnego. Cristiano podsumował, że nie rozumie protestów rywali.

Na górze: Simeone mówi, że nie żałuje niczego w sytuacji z Torresem. Poza tym na dole: Sevilla postawiła się Bayernowi, trafiając w słupek i domagając się karnego; eksperci oceniają, że Messi w meczu w Rzymie był obecny tylko duchem; UEFA otwiera postępowanie przeciwko zachowaniu Guardioli.

Mundo Deportivo

„Magister sędziowania” – Mundo Deportivo stwierdza, że Real awansował do półfinałów wierny swojemu stylowi, otrzymując wątpliwego karnego na Lucasie w 93. minucie. Decyzja sędziego zrównała z ziemią wielką remontadę Juventusu.

Na górze: analiza fiaska Barcelony; 10 powodów katastrofy od taktyki po zmęczenie. Poza tym na dole: sen Sevilli kończy się w Monachium; Atleti chce awansować do półfinałów z dedykacją dla Torresa.

Sport

„Kradzież stulecia” – Sport wyróżnia karnego w 93. minucie. Sędzia wymyślił jedenastkę, by Real awansował. Skandal. Buffon został wyrzucony, a Juventus skończył sfrustrowany widząc, jak ucieka mu historyczna remontada.

Poza tym na dole: wściekłość w Barcelonie połączona z analizą upadku zespołu; zamrożenie odnowienia kontraktu Umtitiego; Sevilla żegna się z Ligą Mistrzów remisem.