Oceny zawodników po meczu z Las Palmas

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Las Palmas 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Kristobal, Leszczu i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 384 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Schmeichel. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Był bardzo pewny i spokojny w pierwszej części spotkania. Po przerwie nie miał wiele do roboty, a do tego sprezentował fantastyczną okazję rywalom. Miał dużo szczęścia, że Las Palmas wczoraj było tak nieudolne nawet w tak dobrych sytuacjach.
Nacho
Jego obecność na prawej stronie obrony była małym zaskoczeniem. Już po 29 minutach musiał jednak opuścić boisko, a w jego miejsce wszedł Achraf Hakimi. Nacho spisywał się dość przeciętnie, nie popełniał błędów w obronie, ale też nie był zbyt aktywny w ataku.
Raphaël Varane
Był jedynym obrońcą once de gala, który wczoraj wyszedł w pierwszym składzie. Miał być liderem i to się udało. Stworzył z Vallejo udaną parę stoperów, unikał pomyłek i spisał się bez zarzutu.
Jesús Vallejo
Po pierwszym od dawna występie w pełnym wymiarze czasowym w reprezentacji Hiszpanii do lat 21 wrócił też do jedenastki w klubie. Nie brakowało mu pewności siebie, wygrywał wiele pojedynków z Callerim i nie popełniał błędów. Pokazał się z dobrej strony i wypada tylko czekać na poważniejszy egzamin dla 21-latka.
Theo Hernández
Nowa fryzura nie przyniosła efektu i znowu oglądaliśmy tego Theo, który nie przekonuje i negatywnie się wyróżnia. W defensywie popełniał błędy, które musiał zwykle naprawiać Vallejo, w ofensywie – kiedy nie ma miejsca na dłuższy rajd – był bezproduktywny.
Lucas Vázquez
Standardowo przejął prawą flankę i biegał po całej jej długości. Narobił trochę problemów Aguirregarayowi, a do tego wywalczył rzut karny i pomagał w obronie. Przerwa na reprezentacje w niczym mu nie przeszkodziła. W dalszym ciągu jest w dobrej formie.
Luka Modrić
Silnik, reżyser, płuca, mózg, latarnia, odnośnik – tym wszystkim Chorwat jest dla Realu Madryt i wczoraj znowu to pokazał. Kapitalne podanie otwierające Bale'owi drogę do bramki było prawdopodobnie najważniejszym w całym spotkaniu. Kiedy gra dobrze, drużyna gra dobrze.
Casemiro
Podział ról między nim a Lukitą był jasny od samego początku i Brazylijczyk – tak jak Chorwat – dobrze zrealizował swoje zadania. Miał pozwalać starszemu koledze na więcej swobody, a samemu zajął się defensywą. I tam był bardzo trudnym rywalem dla graczy Las Palmas. Spokojny i solidny mecz Case.
Marco Asensio
Dostał sporo swobody od Zidane'a, ponieważ tym razem nie grał bliżej lewej strony i znacznie częściej atakował zza pleców Benzemy. Miał niezłą okazję w pierwszej połowie, ale jej nie wykorzystał. Nie wyróżniał się, co może być dla niego bardzo złą wiadomością przed meczem z Juventusem…
Gareth Bale
Paco Jémez najprawdopodobniej zapomniał o jego możliwościach i postawił na wysoko grających obrońców. To była woda na młyn dla Walijczyka. Świetnie wykorzystał podanie Modricia w pierwszej połowie, w drugiej dorzucił jeszcze jedno trafienie po rzucie karnym i faulu na nim samym. Mógł mieć nawet więcej bramek, ale brakowało mu szczęścia. Pokazał jednak, że jest gotowy na powrót do pierwszej jedenastki w ważnym meczu i przed potyczką z Juvetnusem Zidane ma duży ból głowy.
Karim Benzema
W pierwszej połowie grał bardzo dobrze. Pomagał w pressingu, brał udział w atakach pozycyjnych, nie pomylił się z rzutu karnego, dobrze rozumiał się z Bale'em. Po przerwie wróciła gorsza wersja Karima. Zmarnował doskonałą okazję, w innej szukał Garetha i źle mu podał. Kolejny nierówny mecz, którym nie przekona nieprzekonanych.
Achraf Hakimi
Musiał wejść z ławki za kontuzjowanego Nacho, ale jego gra nie sugerowała, by był tym zaskoczony. Zanotował niezłe spotkanie, zwłaszcza w defensywie. W ataku nie był natomiast zbyt aktywny.