REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.03.27, godz. 16:26, El Jarek / uefa.org

UEFA wprowadza dodatkowe zmiany do Ligi Mistrzów

Fot. Getty Images

UEFA pod koniec lutego poinformowała o zmianach w Lidze Mistrzów dotyczących awansów do rozgrywek, a kilka dni temu doszły do tego wiadomości o nowym, korzystniejszym dla wielkich klubów podziale pieniędzy. Dzisiaj federacja uzupełniła dodatkowe informacje dotyczące czwartej zmiany czy terminarza.

Od sezonu 2018/19 w fazie pucharowej w dogrywce każda ekipa będzie miała prawo przeprowadzić czwartą zmianę. Ta modyfikacja nie wpływa na pozostałe trzy zmiany, co znaczy, że w dodatkowym czasie gry trener będzie mógł wpuścić na murawę nawet 4 graczy jednocześnie. Dalej, w spotkaniach finału Ligi Mistrzów, finału Ligi Europy oraz Superpucharu Europy do kadry meczowej będzie mogło zostać wpisanych 23 graczy. Dotychczas było ich tylko 18, a teraz na ławce dostępnych do gry będzie mogło być aż 12 dodatkowych piłkarzy.

Jeśli chodzi o terminarze, po pierwsze, każdy Superpuchar Europy będzie rozpoczynać się o 21:00. Najbliższy zostanie rozegrany 15 sierpnia w Tallinie na stadionie Lilleküla. Dalej, każde spotkanie Ligi Mistrzów – od grupy po finał – będzie rozpoczynać się o 21:00. Wyjątkami będą po dwa spotkania w dniu meczowym w fazie grupowej (każdy wtorek i każda środa przez 6 kolejek), które będą rozpoczynać się o 18:55. UEFA dodała, że w ostatniej kolejce spotkania danej grupy będą musiały rozpocząć się o tej samej porze. Federacja zaznaczyła, że będzie gotowa przyjmować wnioski o zmianę danej godziny.

Co ciekawe, od nowego sezonu po fazie grupowej każdy klub, który awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy, będzie mógł dopisać po 3 nowych graczy do kadry na dane rozgrywki bez żadnych obostrzeń. Oznacza to, że Królewscy będą mogli kupić na przykład zawodnika, który wyróżnił się przeciwko nim w starciach w grupie, a potem korzystać z niego fazie pucharowej. UEFA podkreśla, że podjęto tę zmianę wobec dostępności takich graczy do występów w rozgrywkach ligowych bez żadnych obostrzeń.

Warto także dodać, że do Ligi Europy wchodzi podobne uhonorowanie sukcesów, jakie widzimy w Lidze Mistrzów poprzez dodatkową plakietkę na rękawie. Prawo do niej mają kluby, które wygrały Puchar Europy pięć razy ogólnie lub trzy razy z rzędu. Od następnego sezonu takie wyróżnienie będzie też dotyczyć Ligi Europy, ale na razie jedynym klubem, który może dostąpić tego zaszczytu, jest Sevilla.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Liga Mistrzów 2017/18

Komentarze

2018.03.27, godz. 20:25, Krwawy Paulek
Te zmiany mi się w ogóle nie podobają. Cudowanie na siłę i nic więcej.
2018.03.27, godz. 19:05, Michelinho
Wszędzie powinno się wprowadzić 12 rezerwowych moim zdaniem, we wszystkich ligach, pucharach. Zdecydowanie zwiększy to możliwości i opcje trenerów.
2018.03.27, godz. 18:39, REALcampeón
20:45 to była świętość, jak pamiętam od dawien dawna o tej porze mecze Ligi Mistrzów, w sumie interesuje się piłką od 1998 i od tamej pory nic się nie zmieniło.
2018.03.27, godz. 18:01, La Quinta del Buitre
Szkoda że mecze 1/8 nie będą o dwóch godzinach. Brakowało mi tego w tym roku.
2018.03.27, godz. 17:14, miXUE
"od nowego sezonu po fazie grupowej każdy klub, który awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy, będzie mógł dopisać po 3 nowych graczy do kadry na dane rozgrywki bez żadnych obostrzeń"

Ostro. Zimowe okno transferowe będzie tak samo pełne dramy jak letnie. Ile razy to przecież dyskutując o kupnie nowej 9tki w styczniu podnoszony był argument "e, liczymy się tylko w LM, a w LM z niego nie skorzystamy, więc poczekajmy do czerwca".
Już widzę ten wysyp newsów w styczniu jak Barça, Bayern, Real, City, United, Chelsea, Juventus, PSG, Liverpool zaliczą słabszy początek sezonu.

Generalnie zmiany w założeniu mające podnosić poziom, widowiskowość gry, w praktyce sprawią co najwyżej, że wielkie kluby będą bardziej dbać o głębię składu. Czyli o większą ilość lepszych zawodników w kadrze. Jako kibice Realu Madryt nie powinniśmy narzekać, ale kibice/sympatycy mniejszych drużyn mogą uznać zmiany za niefair.
2018.03.27, godz. 17:01, MrKrzysiek97
Nie pasuje mi tu ta godzina 21:00 no ale nie dogodzi wszystkim.
2018.03.27, godz. 16:55, magnum128
faktycznie Bercik, został zahaczony 2 razy, ale to wideo obejrzy maksymalnie 5% osób śmiejących się z Cristiano
2018.03.27, godz. 16:51, mr.gregorb
każde spotkanie Ligi Mistrzów – od grupy po finał – będzie rozpoczynać się o 21:00. Wyjątkami będą po dwa spotkania w dniu meczowym w fazie grupowej (każdy wtorek i każda środa przez 6 kolejek), które będą rozpoczynać się o 18:55.


nie czaje
2018.03.27, godz. 16:39, B_E_R_C_I_K
Cześć, wybaczcie, że wklejam to pod kilkoma newsami, ale chciałbym, żeby jak najwięcej osób to zobaczyło.

Rzekoma symulka Ronaldo pokazana z innej kamery gdzie widać, że NIE SYMULOWAŁ.

https://streamable.com/nxww5
2018.03.27, godz. 16:37, shazza_eref
Jeśli okaże się, że jednego dnia będą grały np. Milan i Inter na własnym boisku, to nie ma możliwości rozegrania tych spotkań jednocześnie. Ale to pewnie będą przekładać na inny dzień. Tylko pewnie mecze całej grupy...
2018.03.27, godz. 16:30, sebo8125
Podoba mi sie ostatnia zmiana z tym transferami no i hgodziny meczow tez spoko

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama